Karadeniz Pet

Olmuyor yemiyor mamayı

Drn Selim

Yeni Üye
Verse laganin mamasi var meyveli mama nemli 1 çay kaşığı koyuyorum icinden yiyor gibibyapiyor atıyor ağzından nasil alisacak burda havuç yapin dediler yaptım havucunu ayıkladı mamaya ellemedi nasil olacak arkadaslar

Tadina alistikca yiyecektir. Benimkilerde yemiyorlardi baya bi mamam bosa gitti ama yapmaya devam ettim simdi gayet guzel yiyorlar.

Kardes belki agIndan attigi kabukdur mamanin dikkat et

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok kardesim kabuk degil iyice bakıyorum tanryi alıyor agzinda döndürüyor falan sonra atıyor yemiyor

Keçi boynuzu tozu köyün çay kaşığın ucuyla benimkilerde yimiyodu şimdi saldiriyolar

Ayni mamadan bende kullaniorum ilk baslarda yemediler sora alistilar havucu ince rendeliorum...ama tek kusum vardi o hala alisamadi mesela sabir...

Kuru mama icerisine mutlaka havuc ve yumurta rendeleyin..Cok besleyici hale gelir mama..

Siz mamayi yemese de kafeste bulundurun.Belirli bir zaman sonra mutlaka tadina bakip yiyecektir..Birde mamanin kivamini iyi dengelemelisiniz..Ne kuru ne de lapa lapa olmamalidir.

mama vermeden önce geceden yemlikleri çıkar sabah koy mamayı

Benimkide kuru gibi zaten verse laganin meyveli cok hafif nemli alışır Insallah napalim

Siteden muhammet çeliğin mamalarını tavsiye ederim onu deneyin.

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Verse laganin mamasi var meyveli mama nemli 1 çay kaşığı koyuyorum icinden yiyor gibibyapiyor atıyor ağzından nasil alisacak burda havuç yapin dediler yaptım havucunu ayıkladı mamaya ellemedi nasil olacak arkadaslar
benim mama yemeleri için bir yöntemim var ve bu yöntem 20 muhabbet kuşunda işe yaradı
1-kafesteki tüm tünekleri konma yerlerini çıkar
2- mamayı çok küçük bir tabağa koy
3- tabağı kafesin içine kafesin zeminine koy
4-mecbur konacak yer olmadığı için tabağın kenarlarına konacaklar
5-tabağın kenarına konduklarında mamanın kokusunu alıp yiyeceklerdir sonra tünekleri geri takabilirsin mamaya 3-4 saatten fazla kafeste bekletme

Hocam bak şuan 10 gündür mama yemeyen kuşlarım dibini yalıyor yemliğin çatlayacaklar valla korkuyorum böyle bir mama yeme yok. Tarifini veriyim quik kuş mamasına havuç maydonoz dereotu rendeleyip karıştır üstüne çok hafif tarçın çubuklarından rendeleyip toz şeklinde üstünde gezdir 1 günde alışıp dibini yalıyorlar.bir gün beklesin yemleri filan çıkarmana gerek yok fazladan bir yemliğin varsa bu dediğimi ona koy ver dua edeceksin

Eyvallah kardeşim deneyecem bakalim musait olabilir sem tesekkurelr bilgiler için ama ben verse laganin mamaisni aldım meyveli nemli mama benimki

Eyvallah kardeşim deneyecem bakalim musait olabilir sem tesekkurelr bilgiler için ama ben verse laganin mamaisni aldım meyveli nemli mama benimki

Valla bence farketmez benimki de nemli zaten sen havuç dereotu maydonoz tarçın yap karıştır mamaya dene gör

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:42 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

Bende de aynı dert vardı daha dün denedim işte 1 gün durdu mama bugün akşam bi geldim dibini yalamışlar yere dökülenleri de yemişler biraz önce yine yaptım aynı mamayı verdim bak daha 1 saat olmadı dibinde az kaldı