petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ölü yavru boş ve dolu yumurtalar yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve batu_brs tarafından 8 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi kuşum yumurtladı 6 yumurtadan 3 ü dolu 3 ü boş yumurtaydı dolu yumurtanın birinden yavru çıktı 1 hafta sonra öldü nedenini anlamadım sizde bi bakarmısınız ve yuvalıktan boş yumurtaları almalımıyım dişi boşuna yatmasın boş yumurtaya [​IMG][​IMG]

2. lodoslum

lodoslum Guest

Kursakları boş yavruların bence beslememiş anne kuş.

3. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Yavru bir tane ölen tek kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:54 -->-> Daha önceki mesaj 13:53 --

Boş yumurtaları alayım mı acaba altından

4. lodoslum

lodoslum Guest

yavrunun kursağı boş beslememiş anne elle besleyebilirdin ya da akışına bırakacaktın yapacak bir şey yok. Tek çift beslediğini varsayıyorum. . Boş olanları alabilirsin.

#4 lodoslum, 8 Şubat 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Şubat 2015
  5. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni çıkacak yavru mamasını nerden alabilirim ve sırıngası petshoplarda falan varmıdır

6. lodoslum

lodoslum Guest

var ama ben beceremiyorum ve korkuyorum kuşa eziyet ediyormuşum gibi geliyor benim de 1 tane yavrum öldü açlıktan. Anaç bir dişi kuş bulmaya çalış derim ben. Tamamiyle benim kendi düşüncem.

7. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    İnan kuşlara bişey olmasın diye kafese bile yaklaşmadım çok üzüldüm ama çıkacak yavruları kendim beslicem yani erkek kutuda ayırmayı düşünüyorum sürekli yuvalığa giriyor orda duruyor bende o öldürdü diye düşünüyorum

8. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Baba o, tabi girecek yuvaya. Yuvaya girmesi öldürdüğü anlamına kesinlikle gelmez. Kuşunuzda herhangi bir darp izi falan var mı ki böyle bir sonuca ulaştınız?
    Bence anne ve babanın yuvada ne yaptığına dikkat edin, besleniyor mu yavrular, elinizi çabuk tutun.Diğerlerine bir şey olmasın.

9. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    açlıktan ölmüş sanırım, kursağı boş geldi bana.

10. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    İlk yavru bir hafta önce çıktı bidaha yavru çıkmadı yumurtalardan iki yumurtada embriyo var gerisi boş heralde boş yumurtalara denk geldi sanıyorum ölen yavruda darp izi yok gibi geldi bi karnında biraz kırmızılık var bide kuşun açlıktan öldüğünü sanmıyorum çünkü 1 hafta besleyen büyüten anne nie beslemeyi kessin arkadaşlar valla anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:52 --

Yada mamada mı bi yanlışlık yaptım yemindemi suyundamı anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Bundan sonra kendim beslicem ya kararlıyım gerekirse iki saatte bir beslicem ama büyütücem

11. timur5253

timur5253 New Member

Beğenileri:
    0
    babayı sakın ayırma baba anneyi anne yavruyu besler

12. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu gün yavru ölmüştü bende yumurtalara baktım 2 tane dolu yumurta vardı şimdi birtane daha yavru çıktı yumurtadan anne nasıl bakacak çok merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Annenin altındaki boş yumurtaları almayı düşünüyorum ne dersiniz

13. timur5253

timur5253 New Member

Beğenileri:
    0
    belkide anne yuvaya girib çıkarken üstüne basmıştır acemi anaçlarda genelde oluyo

14. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Valla hiç bilmiyorum ama çok üzüldüm

15. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Kuslarinizin ilk kuluckasimi?

16. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuşumu yakaladım dışarda erkeğine yeni aldım yanına 1 ayda yumurta oldu ve ilk kuluçkası bu arada şimdi fark ettim dişi ve erkek yuvalıkta çiftleşiyolar o şekilde öldü yavru heralde üzerine bastılar galiba

17. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ilk kuluckalarda bos yumurta ve yavruyu doyuramama gibi sorunlar gorulebiliyor uzerine bastiklarini dusunmuyorum yavrunun kursak bos ac kalmis kus darp oldugunu dusunmuyorum

18. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    Sedat kardeş benim yapabileceğim birşey varmı acaba kalamar kemiği, yemi, suyu, kumu,ballı krakeri, hazır maması ve mamaya ilave havuç yumurta bal irmik mısır unu herşeyini veriyorum ama anlamadım daha ne yapayım

19. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Baska yavru varmi suanda

20. batu_brs

batu_brs New Member

Beğenileri:
    0
    4 yumurta bir tane az önce çıktı yavru var yumurtaların 3 ü boş 1 i dolu

Sayfayı Paylaş