Karadeniz Pet

Ölü yavru boş ve dolu yumurtalar yardım

batu_brs

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuşum yumurtladı 6 yumurtadan 3 ü dolu 3 ü boş yumurtaydı dolu yumurtanın birinden yavru çıktı 1 hafta sonra öldü nedenini anlamadım sizde bi bakarmısınız ve yuvalıktan boş yumurtaları almalımıyım dişi boşuna yatmasın boş yumurtaya
72712ebf7df50e1325cfac04acbc13d7.jpg
7bfd305bda95d452b76e01bb01f7b4c1.jpg

Kursakları boş yavruların bence beslememiş anne kuş.

Yavru bir tane ölen tek kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:54 -->-> Daha önceki mesaj 13:53 --

Boş yumurtaları alayım mı acaba altından

Yavru bir tane ölen tek kuş
yavrunun kursağı boş beslememiş anne elle besleyebilirdin ya da akışına bırakacaktın yapacak bir şey yok. Tek çift beslediğini varsayıyorum. . Boş olanları alabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni çıkacak yavru mamasını nerden alabilirim ve sırıngası petshoplarda falan varmıdır

Yeni çıkacak yavru mamasını nerden alabilirim ve sırıngası petshoplarda falan varmıdır
var ama ben beceremiyorum ve korkuyorum kuşa eziyet ediyormuşum gibi geliyor benim de 1 tane yavrum öldü açlıktan. Anaç bir dişi kuş bulmaya çalış derim ben. Tamamiyle benim kendi düşüncem.

İnan kuşlara bişey olmasın diye kafese bile yaklaşmadım çok üzüldüm ama çıkacak yavruları kendim beslicem yani erkek kutuda ayırmayı düşünüyorum sürekli yuvalığa giriyor orda duruyor bende o öldürdü diye düşünüyorum

İnan kuşlara bişey olmasın diye kafese bile yaklaşmadım çok üzüldüm ama çıkacak yavruları kendim beslicem yani erkek kutuda ayırmayı düşünüyorum sürekli yuvalığa giriyor orda duruyor bende o öldürdü diye düşünüyorum
Baba o, tabi girecek yuvaya. Yuvaya girmesi öldürdüğü anlamına kesinlikle gelmez. Kuşunuzda herhangi bir darp izi falan var mı ki böyle bir sonuca ulaştınız?
Bence anne ve babanın yuvada ne yaptığına dikkat edin, besleniyor mu yavrular, elinizi çabuk tutun.Diğerlerine bir şey olmasın.

açlıktan ölmüş sanırım, kursağı boş geldi bana.

İlk yavru bir hafta önce çıktı bidaha yavru çıkmadı yumurtalardan iki yumurtada embriyo var gerisi boş heralde boş yumurtalara denk geldi sanıyorum ölen yavruda darp izi yok gibi geldi bi karnında biraz kırmızılık var bide kuşun açlıktan öldüğünü sanmıyorum çünkü 1 hafta besleyen büyüten anne nie beslemeyi kessin arkadaşlar valla anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:52 --

Yada mamada mı bi yanlışlık yaptım yemindemi suyundamı anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Bundan sonra kendim beslicem ya kararlıyım gerekirse iki saatte bir beslicem ama büyütücem

babayı sakın ayırma baba anneyi anne yavruyu besler

Arkadaşlar bu gün yavru ölmüştü bende yumurtalara baktım 2 tane dolu yumurta vardı şimdi birtane daha yavru çıktı yumurtadan anne nasıl bakacak çok merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Annenin altındaki boş yumurtaları almayı düşünüyorum ne dersiniz

belkide anne yuvaya girib çıkarken üstüne basmıştır acemi anaçlarda genelde oluyo

Kuslarinizin ilk kuluckasimi?

Dişi kuşumu yakaladım dışarda erkeğine yeni aldım yanına 1 ayda yumurta oldu ve ilk kuluçkası bu arada şimdi fark ettim dişi ve erkek yuvalıkta çiftleşiyolar o şekilde öldü yavru heralde üzerine bastılar galiba

Ilk kuluckalarda bos yumurta ve yavruyu doyuramama gibi sorunlar gorulebiliyor uzerine bastiklarini dusunmuyorum yavrunun kursak bos ac kalmis kus darp oldugunu dusunmuyorum

Sedat kardeş benim yapabileceğim birşey varmı acaba kalamar kemiği, yemi, suyu, kumu,ballı krakeri, hazır maması ve mamaya ilave havuç yumurta bal irmik mısır unu herşeyini veriyorum ama anlamadım daha ne yapayım

Baska yavru varmi suanda

4 yumurta bir tane az önce çıktı yavru var yumurtaların 3 ü boş 1 i dolu

Geri