Karadeniz Pet

ölümler çoğaldı yardım 112

Enes YLKSN

Emektar Üye
--------------------------------------------------------------------------------

Merhaca arkadaşlar son 3 gun içinde 3 yetişkin kuşum öldü. Henüz tehşis edebilmiş değilim olum nedenlerini. Bildiğim şey kuşlar canlı iken birden bire halsizleşiyor 2 3 gün içinde can veriyor. İshalmı oldu iç parazitmi var başka birşeymi bilemiyorum. Bu konuda tecrubenizden istifade etmek istiyorum ölenlere yapacak birşey yok ama geride kalanlar için kalıcı bir çozum bulmam lazim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:43 --

img842.imageshack.us/i/u5d2.jpg/]
u5d2.jpg
[/URL]

arkadaşım kuşun ishal olmuş ondan olabilir bende bilmiyorum benimkide çok durgun bugün bişey olmaz inş

Geçmiş olsun hocam inşalla ölmezler bi daha , üretimhanen dört dörtlükmüş valla tam tesisat hocam aklıma takıldıda akıllı yemliklerin hepsinde yulaf var hiç yem yokta yulaf kızgınlaştırıyormu yoksa.

Geçmiş olsun hocam inşalla ölmezler bi daha , üretimhanen dört dörtlükmüş valla tam tesisat hocam aklıma takıldıda akıllı yemliklerin hepsinde yulaf var hiç yem yokta yulaf kızgınlaştırıyormu yoksa.

Eyvallah kardeşim sağ olasın. Aspuru bugün koydum sade olarak normalde yem var . Dış parazit kontrolü yaptım onda sıkıntı yok. İçerdenmi var anlamadım. 10 günde bir ardap kullanıyorum. Sulfamezatin ishal ilacı kulanıyorum. Anlamadım neden oluyorlar nazara gözemi geldik. Bilmiyorum

Valla soleyecek biseyim yok ama cok uzucu bir durum allah kalanlari korusun

Eyvallah kardeşim sağol inşallah ölmezler. Dünden beri kafayı yemiş gibiyim

Eyvallah kardeşim sağ olasın. Aspuru bugün koydum sade olarak normalde yem var . Dış parazit kontrolü yaptım onda sıkıntı yok. İçerdenmi var anlamadım. 10 günde bir ardap kullanıyorum. Sulfamezatin ishal ilacı kulanıyorum. Anlamadım neden oluyorlar nazara gözemi geldik. Bilmiyorum

Hocam aspurun ne gibi faydaları bilmiyorumda ben.

Üretici değilim fakat benzer durumla karşılaştım,dişi kuşuma 3 tane eş aldım hepside 1 hafta 10 gün içerisinde ishalden halsiz düşüp öldü.Kafes değişikliği yaptım,ayrı tuttum ishal ilacı verdim hikaye... 4. aldığım eşide aynı şekilde 10 gün içinde hastalandı bu defa forumdaki tavsiyelerle aspur verdim bir de ishal ilacını bi kaç defa susuz damla şeklinde verdim,şu an düzeldi gibi. Nedenini bende merak ediyorum

yeni alışmış derken yumurtladı eşleşti kuşlar 3 4 aydır bende kuşlar bi sıkıntı gormedim bu zamana kadar ama son 3 gundur durum vahim bir sıkıntı var ama en çözemiyorum

Çok geçmiş olsun öncelikle.. İç parazit için sirkeli su veriyor musun hiç

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Ben 15 gün de bir sularına 2-3 damla katıyorum 1 gün içiyorlar

tamam kardeşim sağol teşekkur ederimm

Rica ederim. İnş bir daha olmaz böyle ölümler. Dal darı da verirsen haftada bir sindirim sistemleri için çok yararlı..

çok üzücü bi durum işallah öbür kuşlarında aynı şey başına gelmez :(:(

Abi gecmis olsun baska kotulesen yok İnşaALLAH ?

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çok geçmiş olsun. Kuşların bulunduğu ortamı pek sağlıklı bulmadım. Bu ölümleri nedeni olabilir diye düşünüyorum. Üstelik rutubetli bir yer. Her türlü parazit bulunuyor olmalı

kardeş kuşların göğüs kemiği bıçak gibi eline geliyor mu ayrıca kuşlar yurt dışı mı?bu arada çok üzüldüm hasta olduğuna inandığın kuşları hemen ayır kuşlar ne kadar süre ile aydınlık kalıyor sanıyorum orası hiç güneş almıyor

Geri