Karadeniz Pet

ömrü azalır mı ?

Doğu kan

Meraklı Üye
arkadaşlar bir adet erkek muhabbet kuşum var 2 yaşında. kafesin kapısı her zaman açık istediği zaman girip çıkabiliyor. 1,5 seneye yakındır arkadaş gibi yaşıyoruz banyoda mutfakta heryerde yanımda. fakat kapı kolları vantilatörün pimi gibi yerlere sürtünüp eş istediğini belli ediyor. çiftleşmeleri için eş almasam ömrü kısalır mı ?

Ömrü kısalır mı bilmem ama eş almalısınız en azından bir kere bile olsa onunda yavrularının olması hakkımız her canlı ölümü tadacaktır bir gün bunun için pişman olmaktansa onu da anlamak gerek bence. Maşaallah kuşunuza iyi oyunlar dilerim

Bence de Yusuf ustanın dediği gibi, en azından (anlaşacağı bir eşi olursa) daha mutlu olacaktır.

Ömrü kısalır mı bilmem ama eş almalısınız en azından bir kere bile olsa onunda yavrularının olması hakkımız her canlı ölümü tadacaktır bir gün bunun için pişman olmaktansa onu da anlamak gerek bence. Maşaallah kuşunuza iyi oyunlar dilerim

haklısınız 30 yaşıma yanlız gelmiş birisi olarak anlıyorum. sarı civcivim mutlu olsun, ömrü kısalmasa bile dişi alayım. teşekkürler

kendini sağa sola sürtmesi eş istiyor anlamına gelmiyor bazen strasten de yapabilir . yada dış parazit veya bit vs varsada kaşınma ihtiyacı görüyor. uzun zaman tek yaşadığı için artık eşleşme hissi olmayabilir.

[MENTION=7611]Burak BİLGİN[/MENTION] Farklı ve doğru bir yaklaşım. Tabii eşte istiyor olabilir.

3,5 yıl yalnız yaşamış evcil bir kuşu sahiplenmiştim. bana geldikten 2 hafta sonra kafamıza sürtünmeye başlayınca yanına eş aldım. 1 ay sonra yumurtalar geldi :) siz eş alın ona, ömrü kısalmaz :) eşini yavrudan alırsanız onu da evcilleştirebilirsiniz.

Kafesin kapısının her zaman açık olması biraz riskli bir durum. Ev kazaları var Allah korusun, tedbirli olmak lazım.

Geri