Karadeniz Pet

ona baktikca ben yoruluyorum

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
Kusum surwkli kafesin ustune cikiyo ordan assaya sarkiyo kafesin ustunde ters duruyo ama inanmiycaniz ama butun gun boyunca hep boyle kafasini demirlere sokmaya calisiyo tek ayaklan assaya sarkiyo dusuyo gene devam sizce bunu neden yapiyo yada dikkatini cekip tunekte nasil durdurabilirim

aynen benim kuş da öyle şuan :) heralde normal bir durum dur bu ?

Kusum surwkli kafesin ustune cikiyo ordan assaya sarkiyo kafesin ustunde ters duruyo ama inanmiycaniz ama butun gun boyunca hep boyle kafasini demirlere sokmaya calisiyo tek ayaklan assaya sarkiyo dusuyo gene devam sizce bunu neden yapiyo yada dikkatini cekip tunekte nasil durdurabilirim

Oyun oynuyo, ilgi istiyor yada kafesten çıkmak istiyor

Ama bu dengede duramiyoki daha tuneyin ustundeyken kanatlariyla denge yapiyo tavanda gezerken kanatlari hep acik. Birde geceleri hep yerde yaziyo uyuyo onu nasil tunekte uyumasi icin ne yapmaliyim . su an bile kafesin dibinde kafasi geri cevirmis uyuyo eve geldiginden beri hep yerde uyuyo tuneye hic konmuyo ya yerde oluyo yada tavanda onu nasil tünege alistirabiliri.

geceleri her yattığınızda onu kafese koyun . bi zaman sonra kafese koyduğunuzda ışıklar kapandığında uyku moduna geçiceğine alışır . ben öyle alıştırdım . yatağımı açmaya başladığımda kaplumbağanın ışığını kapatıyorum ve oda anlıyor uyku vaktini kafesine girip salıncağına geçiyor . ilgi ve sabırla düzelir . şu an oyun cagında ona ilgilenmesi için oyuncak da alabilirsiniz

Dışarı çıkıp o enerjisini atması lazım onun :) kafesin içine de böyle içiçe geçmiş halkalı oyuncaklardan var o tarz vakit geçirebileceği şeyler koyabilirsiniz kafesin içine. Tam oyun çağı şimdi onun :)

Abi disariya cikartiyorum uyumaya basliyo . ne oyunu ya geldiginden beri hic bagarmiyo hic oynamiyo sadece disariya cikarsam bile disariya uyumak icin Cikiyo

Geri