Karadeniz Pet

Önemli bi sorun!!!

emirhan simit

Yeni Üye
Öncelikle merhaba,amcamın çift kuşu var yazın başından beri 4 kere çiftleştiler.Her çiftleşmede 5-6 yumurta çıktı ve her çifteşmesinde sadece 1 yavru yumurtadan çıkıyor.Diğer yumurtalar ya boş yada çıkan yavru sakat oluyor.Bu konu hakkında bize yardım eder misiniz?

kardeş değiller ondan kaynaklanmıo çarpık bacaklılık oluyo,kuyruğu yamuk oluyo en büyük sorun zaten 6 yumurtadan sadece 1 tane yavru çıkıo... sorun ne olabilri erkek de yada dişide olabilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 00:07 --

nasıl bir sakatlık oluyor yavrularda?

kardeş değiller ondan kaynaklanmıo çarpık bacaklılık oluyo,kuyruğu yamuk oluyo en büyük sorun zaten 6 yumurtadan sadece 1 tane yavru çıkıo... sorun ne olabilri erkek de yada dişide olabilir mi?

şimdiye kadar üretim yapmadım 5 aydır kuş bakıyorum ama forumda okuduğum bir konuda popo tüylerini kesmek önerilmişti sizin kuşlarda çok tüylüyse hedefi ıskalamadan dolayı döllenmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba ?

popoda bulunan tüyleri çekmeyin onlar sinyal görevi görür kuşlarınıza mama takviyesi yapın erkeğin verimi artar. çarpık bacaklılığa gelince yuvanızın zemini düz olmasın oval olsun ve talaş koyun

Yanisi şu affınıza sığınarak söylüyorum erkek çiftleşme esnasında dişiyi tam olarak dölleyebilsin diye.. Sonuçta düşünün doğada da üreme var ve kimse tüy çekmiyor! fakat doğadaki kuşlar her türlü besinden faydalanıyor biz ise ne verirsek kafes kuşları o kadarını alabiliyor

kuşlar stresli olababilir meyve-sebze ve vitamin verin kalamar kemiği yoksa kalamar kemiği alın

Geri