Karadeniz Pet

Önemli bir sorunum var

AcemiMuhabbet

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 7 ay önce satın almış olduğum Leyla ve Mecnun ismini verdiğim muhabbet kuşlarımdan Leyla ben tatildeyken (nasıl yapabildiyse) kafesin kapısını açarak ağustos ayında kaçmış.

Mecnun ile yalnız erkek erkeğe kaldık diye düşünürken uzun süredir Mecnun ötmüyor ve aşırı ürkek davranıyor.

Bunun nedeni tek kalması mı?

Neredeyse her akşam 18:00den itibaren kafesinin kapısını açıyorum ve gönlünce odamda uçmasına izin veriyorum.

Eşini özlemiş olabilir belki

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 7 ay önce satın almış olduğum Leyla ve Mecnun ismini verdiğim muhabbet kuşlarımdan Leyla ben tatildeyken (nasıl yapabildiyse) kafesin kapısını açarak ağustos ayında kaçmış.

Mecnun ile yalnız erkek erkeğe kaldık diye düşünürken uzun süredir Mecnun ötmüyor ve aşırı ürkek davranıyor.

Bunun nedeni tek kalması mı?

Neredeyse her akşam 18:00den itibaren kafesinin kapısını açıyorum ve gönlünce odamda uçmasına izin veriyorum.
Yeni bir eş almanı tavsiye ederim. O zaman neşesi yerine gelecektir. Mümkünse eşini de kendisi seçsin.

Herkesin ortak kararı yeni bir eş almak.
Umarım eski neşesine en kısa zamanda kavuşur.

Çok teşekkürler arkadaşlar yeni bir leyla bulma vakti o zaman :)

Mecnunun Leylasını kendi seçme imkanı verilirse hem o mutlu olur hem de verim almak daha kolay olacaktır.

Mecnunun Leylasını kendi seçme imkanı verilirse hem o mutlu olur hem de verim almak daha kolay olacaktır.

Şahsen tanıdığım muhabbet kuşu sevdalısı bir yakınım yok o yüzden petshop'tan almayı planlıyorum.

İlk adımım böyle bir olanağı sağlayacak petshop aramak olacak umarım kabul edilir.

Geri