Karadeniz Pet

Önemli konu üstadlar yardım edin

sakız ve gloria

Yeni Üye
9 aydir benimle olan kusumun yanina 5hafta önce bi disi kus almistim bununla cok kavga ediyorlardi birbirini oldurceklerdi resmen ama bazende cok uyumluydular bu uyum en fazla yarim saat sürüyordu neyse benim tanidigim bi abi vardı bunun salmadan bi disi kus la degistirdim eski disiyi bu yeni aldigim disi bembeyaz cok guzel ama benim erkekten biraz büyük yapı olarak simdilik birbirine yaklasmiyorlar neyse ben sorularıma geceyim
1.disi kusum erkekten biraz cüsse olarak büyük bu sorun yaratırmı
2.sizce çiftleşmeleri için nasıl teşvik edebilirim
3.yuvalığı taksammı kafese
4.disi kus 7 8 aylik olmasina rağmen gözleri simsiyah ama aldigim abi benim kuslarin gozleri hepsinin boyle dedi ve dikkat ettimde yumurtasi olan kuslara falan baktim cidden gozleri simsiyah bi sorun olurmu sizce
Saygılar..
Fotograflari atiyorum simdi⬇⬇⬇

anlaşıyorlarsa ve erkek baskınsa bir sıkıntı olmaz. Kuşlar ortama alışsın biraz vakit geçsin resimler geldiği zaman daha iyi anlaşılır kuşların durumu yuvalığı takmak için hemen acele etmeyin bazı tek renk mutasyonlarda göz irisi çıkmaya biliyor

20160905_185705.jpg
20160905_185701.jpg

anlaşıyorlarsa ve erkek baskınsa bir sıkıntı olmaz. Kuşlar ortama alışsın biraz vakit geçsin resimler geldiği zaman daha iyi anlaşılır kuşların durumu yuvalığı takmak için hemen acele etmeyin bazı tek renk mutasyonlarda göz irisi çıkmaya biliyor
Şimdilik erkek baskinmi bisey soyleyemem ama pek bisey yapmiyolar sayfayi yenilerseniz resimleri gorebilirsiniz simdi attim

her 2 kuşta dişi :)

Yesil olan erkek simdi 2 tane abime mesaj attim bu isin babasidir ikiside
ikiside erkek dedi galiba fotodan yanlis gördün hatta bi konu acicam bu kuşun cinsiyetini sormak icin gelen cevaplara bak yinede ilgilendigin icin cok tesekkur ederim allah razi olsun

olabilir hocam flaş kullanmadan gün ışığında bir resim atarsan daha iyi anlaşılır biraz tereddüt gitti bende ama bilemedim şimdi :)

Tamamdir yarin daha net bir resim atarim olurmu ama cogu kisi erkek diyo benimde icime bi korku saldin simdi herkez erkek diyo ama ben yinede olmasindan korkuyorum cunku yeni aldigim disiyi erkekle degistirmek zorunda kalicam kii bunu hic istemem cunku bu yeni aldigim disi cok sevimli rengi muhteşem ve çok sıcak kanlı
Hemen elime geliyo omuzlarimda dolaşıpduruyo

Anlaşmaları muhtemel, fakat salma üretimi yapan birisi ile değiştiyseniz verimli bir kuşunu vermemiştir diye düşünüyorum. Eğer salmada verim alamadıysa kafeste verim alınması çok daha zor. Saygılar.

Merhabalar her ceresi mavi kuş erkek diye bir tabir yoktur.Kimi zaman yeni doğan yavrularda cinsiyet tayini için 3 ay beklediğimiz zamanlar oluyor.Bu kuş %100 erkek.

Son düzenleme:
Yeşil kuş erkek yahu çeresi mavi olan dişiler var ama bu kadar belli ve koyu olmaz ve cere deliklerinin içi beyaz olur.

Anlaşmaları muhtemel, fakat salma üretimi yapan birisi ile değiştiyseniz verimli bir kuşunu vermemiştir diye düşünüyorum. Eğer salmada verim alamadıysa kafeste verim alınması çok daha zor. Saygılar.[/QUOT
Dediğin doğru abim ama bu kuşu eniştemin salmasından seçtik daha doğrusu o secti oyle veeimsiz bi kus verecek biri değildir ilgilenip yorum yazdigin icin cok teşekkür ediyorum saygılar..

Yeşil kuş erkek [emoji16]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri