Karadeniz Pet

ÖNERİ BEKLİYORUM

drbekirr

Yeni Üye
selam arkadaşlar. dün saat 21.00 sularında petshoptan eve getirdim 3 kuşluk Çekoslovak ailem hala beslenmediler. yavru olan muhtemel 10 günlük civarı, babamız birkaç kere yuvalıktan kafese çıkmasına rağmen, anne ve yavrusu daha kafese bile çıkmadılar. açlık ve susuzluğa bağlı yavruyu kaybetmekten korkuyorum.sizce ne yapmalıyım??

Selamlar, bence farklı bir ortama geldikleri için tedirgin olmuşlardır. Biraz zaman verin.

muhtemelen.. fakat 10 günlük yavruyu kaybetmem umarım.:(

Yeni geldiklerinden dolayı öyle görmüş olabilirsiniz.Eğer dediğiniz gibiyse anne ve baba için sıkıntı yok ama yavru riskli.
Yavruyla anne kafese normal şartlarda inmezler baba gelip anneyi yedirir zaten.Baba yiyorsa endişelenmeyin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok hocam hiçbiri yemiyor. tabanda hiç kabuk yok. yavruyu alıp ben mi beslesem acaba şırıngayla?

Yavrunun kursağını kontrol edin ve kursak boşsa siz besleyin. Nasıl besleneceği hakkında youtube'de detaylı videolar var. Şırınga ve kelebek setiyle rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Siz sabah akşam mamasını yapın verin günlük yem su tazeleyin başka karışmayın yeni ortama geldiler alışacaklar ama inş yavruyu kaybetmezsiniz

Rahatsiz etmeyin fazla gorunmeyin iyice tedirgin olmasinlar yavru yiyecek isteyecektir insallah bakici kuslarsa dayanamazlar zaten beslerler

Merhaba kursak hala bos mu

şu an i
Yavrunun kursağını kontrol edin ve kursak boşsa siz besleyin. Nasıl besleneceği hakkında youtube'de detaylı videolar var. Şırınga ve kelebek setiyle rahatlıkla besleyebilirsiniz.
teşekkürler, akşam eve gidince bakayım ve dediğiniz gibi yapayım en iyisi.. fakat bu sefer de yavruya dokundum için anne hepten tedirgin olup yavruyu iyice gözden çıkarır mı acaba?

Anne kus yuvaliktan cikmiyorsa, yuvaliga dal dari koyabilirsiniz. Internetten ac yavru sesi dinletmeyi de deneyebilirsiniz.

teşekkürler, akşam eve gidince bakayım ve dediğiniz gibi yapayım en iyisi.. fakat bu sefer de yavruya dokundum için anne hepten tedirgin olup yavruyu iyice gözden çıkarır mı acaba?
Yumurtayı elleyince rahatsız olup yumurtayı kırma gibi davranışlarda bulunuyorlarmış ama yavrular için benzer davranışları oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Tecrübeli arkadaşlar biraz daha bekleyin diyorlarsa bekleyin. Ama daha da beslemiyorlarsa mecburen size düşecek bu iş. Ben başta siz besleyin dedim çünkü yavrular bir gün beslenmediyse elle beslenmelidir diye biliyorum. Bu süreyi buradaki arkadaşlara da bu vasıta ile tekrar ben sormuş olayım.

Yumurtayı elleyince rahatsız olup yumurtayı kırma gibi davranışlarda bulunuyorlarmış ama yavrular için benzer davranışları oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Tecrübeli arkadaşlar biraz daha bekleyin diyorlarsa bekleyin. Ama daha da beslemiyorlarsa mecburen size düşecek bu iş. Ben başta siz besleyin dedim çünkü yavrular bir gün beslenmediyse elle beslenmelidir diye biliyorum. Bu süreyi buradaki arkadaşlara da bu vasıta ile tekrar ben sormuş olayım.
Akşam eve gittiğimde kafesin tabanı yem kabuklarıyla dolu, anne baba yuvalığın dışında ve yavrunun kursağı doluydu! Nasıl sevindim anlatamam!:) bundan sonra sıkıntı olmaz inşallah.
Herkese önerileri için teşekkür ediyorum.

Akşam eve gittiğimde kafesin tabanı yem kabuklarıyla dolu, anne baba yuvalığın dışında ve yavrunun kursağı doluydu! Nasıl sevindim anlatamam!:) bundan sonra sıkıntı olmaz inşallah.
Çok sevindim, geçmiş olsun:)

Gözünüz aydın [emoji4]

Geri