Karadeniz Pet

Öneridir

• Konbuyu başlatan Onur TÜFEKCİ
  • Başlangıç tarihi
O

Onur TÜFEKCİ

Guest
Merhaba,

Kuşları kaşınan arkadaşlar kullandıkları spreylerden kurtulması açısından bir öneridir sadece.
Bundan 2 ay öncesine kadar bende o spreylerden kullanıp ve sonuç alamıyordum. Sonuçta o sperylerin içinde bir gaz yani bir katkı maddesi bulunmaktadır. Bununda kuşlar için pek sağlıklı olduğunu da pek düşünmüyorum açıkçası.

2 aydır temiz bir oda parfümü şişesinin içine ELMA SİRKESİ koyup kuşlara kafes içinde rahatlıkla üzerlerine sıkabiliyorum ve kuşların kaşınması spreyden daha fazla etkili ve sağlıklı olduğu da kesin. Ayrıca kafes içine ve tüneklere de sıkabilirsiniz. Tek dezavantajı elma sirkesinin eve verdiği koku :) O da 10dk sürüyor en fazla.

Kolay gelsin, iyi forumlar.

Saolasin de nicem

Üzüm sirkesi ile demedim sikdim 20cm sen 3 4 kere. İşallah kurtulurul ve iyi o l ur

Doğal maddeler kullanmak herzaman daha iyi oluyor 15 günde bir kezde elma sirkesini suyuna karıstırıp verebilirsiniz içini temizlemek için.

Paylaşım için teşekkür ederim bende deneyeceğim.

Bit tedavisinde, sirkelerin tedavi edilmesi çok önemlidir. Sirkelerin ortadan kaldırılması için; sulandırılmış sirke ve formik asit solüsyonları içeren karışımla saçlar taranır. Bunun için; bir kilo suya, bir litre üzüm sirkesi katılır. Çocuğun saçları her akşam bu sirkeli suyla taranır. Bu işlemi yaparken bit tarağı kullanılmalıdır. Daha sonra saçlara zarar verme özelliği olmayan bir şampuanla alintidir üz sirkesi de oluo

Doğrudur üzüm sirkesi de olablir. Fakat ben elma sirkesi kullandım. Herhangi bir ters etki olması ihtimaline karşın paylaşmadım. 2 ay takibi sonunda kaşınma azaldı nerdeyse yok denecek kadar az.
Bu yüzden paylaşmak istedim.

Tebrik ediyorum vallahi helal olsun denicem çok isime yarar daha az önce çok kasiniyorlar yarin sprey aliyim diyordum .d

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Hocam bu isi en ince ayrintisina kadar anlatır misin bende bos bir sprey velar hic kullanilmamis oda spreyi şeklinde ne yapicam devaminda

Ben sıktım arada sıkıyorum güzel kokuyor üzüm be çok saglikli sacida parlatiyor ama direk sıkmayın su ile kar iştir un

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:21 --

Şişeyi iyice bir temizle su ile sonra biraz sirke koy kar iştir çok az sirke ile spreyle sık. Ondan sonra hic kalmayinca 5/2 sine kadar sirke dwvamina su koyun saciniza.sıa
Karsanız gür ve parlak olu r

Tebrik ediyorum vallahi helal olsun denicem çok isime yarar daha az önce çok kasiniyorlar yarin sprey aliyim diyordum .d

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Hocam bu isi en ince ayrintisina kadar anlatır misin bende bos bir sprey velar hic kullanilmamis oda spreyi şeklinde ne yapicam devaminda

Şişenin iyice temizlendiğinden iyi olun. Bunun için de 1-2 gün şişeyi su doldurun ve ağzını açık bırakın. Hergünde sprey içindeki suyu değiştirin temizlenecektir.
Denemeye gelince sprey içine elma sirkesi ve birazda su ekleyin. Karşıdan kuşlara sıkabilirsinizi. Kafes içine hatta tüneklere de sıkarsanız tünek içindeki bakterileri temizlemek açısından da iyi olur. Ben bu şekilde 5 günde bir çok fazla olmamak koşulu ile sıkıyorum. 1 ay 5-7 gün arasında kuşlara 2-3 kez sıkın. Sonra etkisini göreceksiniz.

Aslinda İstendugi gibi sıkılabilir çünkü sıfir zarar. Ve tir tabi banyo yaptirmayin

Çok faydalı bir paylaşım işimize yarar bir bilgi :)

bilgilendirme için tesekkürler güzel bi paylasım olmus benımkılerde kepeklenme oluyor kus kendını kasıdıgında dokuluyor insallah gececek

Ben elma sirke ve su karışımına gül suyu da kattım sirkenin kokusu gitsin diye. Ama pek yararını göremedim. Kaşınması hala devam ediyor :(

Geri