petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Önerilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Alper POLAT tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu sabah kafese baktığımda dışkıda değişiklik gördüm.Bej rengi gibiydi sorun nedir acaba daha önce bu durumla karşılaşan var mı?
    Ayrıyetten kuş kumu koydum ufak bir kaba arada kum yiyor acaba kumdan dolayı mı? Su içip içmediği hakkında bir bilgim yok hiç görmedim.

2. Sevtap DERİN

Mama veriyorsanız mamadan dolayı olmuş olabilir.

3. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Hayır henüz mama vermedim. Yem değişti ama 3 gündür başka yem yiyor kabuksuz küçük taneli

4. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    kardeşim gayet sağlıklı .. korkacak bir şey yok.. yemin sanırım karışık yemin içinden sevdiği tohumları seçmiş yemiş. dışkısı kanlı ve sulu olmadıkca renkten dolayı hiçbir korkunuz olmasın.. semiz otu verdiğinde yeşile çalacaktır.. elma yerse gri olacaktır... incir yerse kahverengi olacaktır... muhabbet kuşları doğada en az su içen hayvanlardır biridir.. sen her gün suyunu değiştir taze olsun yoksa suyun balcıklaşır kuş ishal olur.. kum olmazsa sindirimi zorlaşır yine ishal olur... yeşilliği çok verme... haftada bir mama versen yeter... cereyan da kalmasın yeter ... kolay gelsin ...

5. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. Bir de resimlere bakarak ne kadar doğru olur bilemem ama fikir sahibi olunabilir hiç yoktan kuşumun sağlık durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

6. Yılmaz Ç.

Kuşunuz albino. Maşallah çok sağlıklı görünüyor.

7. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Göğüsüne parmak uzatınca önce hafif gagasıyla yokluyor, hemen atlıyor parmağa. Odada mantar pano var üzerinde renk renk not kağıtları, ilgisini çekiyor oraya doğru uçuyor konamıyor behlül içim acıyo yere düşünce bir şey olacak diye. 5. gününü dolduracak bu gece bir de konuşmayı öğretsek tamamdır :) Her daim ötmesi hiç susmaması dileği ile... Sizin sayenizde olacak tabi bütün bunlar, teşekkür ederim sağolun. Eksik olmayın.

8. hure44

hure44 Guest

Cok saglikli ve tatli bir kus 5. Gunde elinize nasil alistiniz benimki daha 1 haftadir bende ancak korkmamayi ogrendi elime gelmiyor

9. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Yem yedirdim elden sürekli, ilgi gösteriyorum konuşuyorum. Hiç yalnız kalmamasına dikkat ediyorum. Uyuduğumda radyo açıyorum sessizlik olmasın diye :)

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusunuz saglıklı görünüyor. fakat biraz zaıf gibi geldi bana bir süre mama verirseniz kusunuza daha iyi olucaktır.

11. Alper POLAT

Alper POLAT New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta maması mı verirsek iyi olur mama öneriniz nedir hocam

12. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurta maması verin. Sitede güzel mama tarifleri var.

Sayfayı Paylaş