Karadeniz Pet

Önerilerinize ihtiyacım var

Alper POLAT

Yeni Üye
Arkadaşlar bu sabah kafese baktığımda dışkıda değişiklik gördüm.Bej rengi gibiydi sorun nedir acaba daha önce bu durumla karşılaşan var mı?
Ayrıyetten kuş kumu koydum ufak bir kaba arada kum yiyor acaba kumdan dolayı mı? Su içip içmediği hakkında bir bilgim yok hiç görmedim.
20130905_092520.jpg

20130905_092537.jpg

Mama veriyorsanız mamadan dolayı olmuş olabilir.

Hayır henüz mama vermedim. Yem değişti ama 3 gündür başka yem yiyor kabuksuz küçük taneli

kardeşim gayet sağlıklı .. korkacak bir şey yok.. yemin sanırım karışık yemin içinden sevdiği tohumları seçmiş yemiş. dışkısı kanlı ve sulu olmadıkca renkten dolayı hiçbir korkunuz olmasın.. semiz otu verdiğinde yeşile çalacaktır.. elma yerse gri olacaktır... incir yerse kahverengi olacaktır... muhabbet kuşları doğada en az su içen hayvanlardır biridir.. sen her gün suyunu değiştir taze olsun yoksa suyun balcıklaşır kuş ishal olur.. kum olmazsa sindirimi zorlaşır yine ishal olur... yeşilliği çok verme... haftada bir mama versen yeter... cereyan da kalmasın yeter ... kolay gelsin ...

Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. Bir de resimlere bakarak ne kadar doğru olur bilemem ama fikir sahibi olunabilir hiç yoktan kuşumun sağlık durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

sb1b4.jpg

Kuşunuz albino. Maşallah çok sağlıklı görünüyor.

Göğüsüne parmak uzatınca önce hafif gagasıyla yokluyor, hemen atlıyor parmağa. Odada mantar pano var üzerinde renk renk not kağıtları, ilgisini çekiyor oraya doğru uçuyor konamıyor behlül içim acıyo yere düşünce bir şey olacak diye. 5. gününü dolduracak bu gece bir de konuşmayı öğretsek tamamdır :) Her daim ötmesi hiç susmaması dileği ile... Sizin sayenizde olacak tabi bütün bunlar, teşekkür ederim sağolun. Eksik olmayın.

Cok saglikli ve tatli bir kus 5. Gunde elinize nasil alistiniz benimki daha 1 haftadir bende ancak korkmamayi ogrendi elime gelmiyor

Cok saglikli ve tatli bir kus 5. Gunde elinize nasil alistiniz benimki daha 1 haftadir bende ancak korkmamayi ogrendi elime gelmiyor

Yem yedirdim elden sürekli, ilgi gösteriyorum konuşuyorum. Hiç yalnız kalmamasına dikkat ediyorum. Uyuduğumda radyo açıyorum sessizlik olmasın diye :)

Kusunuz saglıklı görünüyor. fakat biraz zaıf gibi geldi bana bir süre mama verirseniz kusunuza daha iyi olucaktır.

Yumurta maması verin. Sitede güzel mama tarifleri var.

Geri