petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Önerilerinizi bekliyorum..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve Gokhan Akin tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Gokhan Akin

Gokhan Akin New Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaslar
    bu hafta bir cift muhabbet kusu satin aldim. isvicrede yasiyorum. kuslari satan petshop calisani kuslarin 4 - 6 aylik olduklarini söyledi. Asagida resim paylasimi yapacagim. Yesil olani erkek ingiliz muhabbet kusu fakat mavi olan disi. disi olanin irki hakkinda bir bilgim yok. bu kuslari es yapip yavrularini almak istiyorum ne kadar zaman sonra folluk koymaliyim? Paylasimlariniz icin simdiden tesekkürler... [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Merhabalar bu kuşlar 6 aydan büyük 1 yaşını geçmisler erkek kızışmiş disiyi tam secemedim follugu kuşlar biraz alissin ortama daha sonra takarsiniz 15 20 gün içinde

3. Gokhan Akin

Gokhan Akin New Member

Beğenileri:
    1
    Satin aldigimda özellile sordum. satan arkadas bilekliklerindeki numaralarina göre ellerindeki kuslarin en yaslisi 6 aylik en gencide 4 aylik oldugunu söyledi. bunu tam olarak nasil anlarim? Erkek olanin cinsinden dolayi daha iri duruyor digerinden...

4. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    6 aylık kuşun alın tuylerinin bu kadar açık olacağını düşünmüyorum. Ayrıca kizismis

Gokhan Akin bunu beğendi.
  5. Gokhan Akin

Gokhan Akin New Member

Beğenileri:
    1
    cevaplar icin tesekkür ederim.
    daha farkli düsünen olursada konu hala güncelk :)

Koray DANIŞMAZ bunu beğendi.
  6. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Gokhan Bey, hayirli olsun kuslariniz. Bilezik renk kodu 2016 yili icin turuncu, eger kuslar 4-6 ayliksa ve uretici renk koduna uyduysa, bileziklerin turuncu renk olmasi lazim.

7. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Koray Bey'in söylediği gibi 6 aylık bir kuş da alın o kadar temiz olacağını sanmıyorum ve ayrıca erkeğin göz çevresindeki iris beyazlaşmış gibi duruyor. Yani bana sorarsanız 1 yaşını tamamlamış yönünde .

Koray DANIŞMAZ bunu beğendi.
  8. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    kuşlar 6 aylıktan büyük yaşını tamamlamaya yakınlar ve çok güzel kuşlar maşallah benim önerim kuşları iyice kızıştırıp yavru almanız yani kuş 1.5 yaşına geldiğinde daha verimli bi sonuç oluşuyo ve sağlıklı oluyo tecrübesiz bi kuş bile ilk çiftleşmesinde daha olumlu yönde yavrularına bakıyo siz bilirsiniz şuan bile eş yapıp yavru alma olanağınız var

9. celilkurt87

Beğenileri:
    1
    dostum erkek 1 yaşından dişi de 6 aylıktan küçük değil

10. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    62
    Demek İsviçre'de de petshopçılar aynı:)
    Bana göre de erkek bir yaşından büyük. Dişi de muhtemelen 6 aylıktan büyük.
    Hayırlı olsun kuşlarınız.

Sayfayı Paylaş