Karadeniz Pet

Önerilerinizi bekliyorum..

Gokhan Akin

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar
bu hafta bir cift muhabbet kusu satin aldim. isvicrede yasiyorum. kuslari satan petshop calisani kuslarin 4 - 6 aylik olduklarini söyledi. Asagida resim paylasimi yapacagim. Yesil olani erkek ingiliz muhabbet kusu fakat mavi olan disi. disi olanin irki hakkinda bir bilgim yok. bu kuslari es yapip yavrularini almak istiyorum ne kadar zaman sonra folluk koymaliyim? Paylasimlariniz icin simdiden tesekkürler...
z4jGOj.jpg
GzmZWZ.jpg
y46GJj.jpg

Merhabalar bu kuşlar 6 aydan büyük 1 yaşını geçmisler erkek kızışmiş disiyi tam secemedim follugu kuşlar biraz alissin ortama daha sonra takarsiniz 15 20 gün içinde

Merhabalar bu kuşlar 6 aydan büyük 1 yaşını geçmisler erkek kızışmiş disiyi tam secemedim follugu kuşlar biraz alissin ortama daha sonra takarsiniz 15 20 gün içinde

Satin aldigimda özellile sordum. satan arkadas bilekliklerindeki numaralarina göre ellerindeki kuslarin en yaslisi 6 aylik en gencide 4 aylik oldugunu söyledi. bunu tam olarak nasil anlarim? Erkek olanin cinsinden dolayi daha iri duruyor digerinden...

6 aylık kuşun alın tuylerinin bu kadar açık olacağını düşünmüyorum. Ayrıca kizismis

Gokhan Bey, hayirli olsun kuslariniz. Bilezik renk kodu 2016 yili icin turuncu, eger kuslar 4-6 ayliksa ve uretici renk koduna uyduysa, bileziklerin turuncu renk olmasi lazim.

Koray Bey'in söylediği gibi 6 aylık bir kuş da alın o kadar temiz olacağını sanmıyorum ve ayrıca erkeğin göz çevresindeki iris beyazlaşmış gibi duruyor. Yani bana sorarsanız 1 yaşını tamamlamış yönünde .

kuşlar 6 aylıktan büyük yaşını tamamlamaya yakınlar ve çok güzel kuşlar maşallah benim önerim kuşları iyice kızıştırıp yavru almanız yani kuş 1.5 yaşına geldiğinde daha verimli bi sonuç oluşuyo ve sağlıklı oluyo tecrübesiz bi kuş bile ilk çiftleşmesinde daha olumlu yönde yavrularına bakıyo siz bilirsiniz şuan bile eş yapıp yavru alma olanağınız var

dostum erkek 1 yaşından dişi de 6 aylıktan küçük değil

Demek İsviçre'de de petshopçılar aynı:)
Bana göre de erkek bir yaşından büyük. Dişi de muhtemelen 6 aylıktan büyük.
Hayırlı olsun kuşlarınız.