Karadeniz Pet

Önerilerinizi Yapmaya Çalışıyorum

Savaş CAN

Meraklı Üye
Merhaba Abilerim,Ablalarım Ve Küçük Kardeşlerim

A-)Dün yazdığım konuda plastik tünek yerine Ahşap tünek koyun dediniz ve bende yaptım

1-) Sizce Kafesten Biraz Aşağımı kalmış yükseltirsem takacak yerim yok ve yuvalığa giremezler

2-) Kafes Boş kalmasın diye Halkalı salıncağını takıyımmı

B-) Hamster Talaşı al ve yuvalığa az bişey dök dediniz Onun yerine biz bu yaz köyde bulgur kaynattık sonra onu değirmende geçirdikten sonra(setenletmek) Kepeklendi ve bizde o kepeği eledik O kepektende ayırdım kuşların yuvalığına koyarım diye

İŞTE O KEPEK SİZCE YUVALIĞA KOYMALIMIYIM VE NE KADAR

Kafese artık neler ilave etmem gere bi ahşap tünek daha koysam kafeste yer kalmayacak

Birde yeni büyük kafes alsam dişi sürekli yuvalığa girip çıkıyor çiftleşme hazırlığında kafesi değiştirsem sorun olurmu ? Bilgili Arkadaşlar cevvaplarsa sevinirim TEŞEKKÜRLER. :)

Yemlikler tünekli yemlik ise tek ahşap tünek yeterli olacaktır.Yuvalığın ağzına yakın olduğu için yeri de uygun.Yemlikler tüneksiz ise onların önüne ince bir tünek konabilir kolay yem yemeleri için.Yapmış olduğunuz kepek sterilize olmadığı için parazit oluşturma olasılığı yüksek bence. Hamster talaşının tavsiye edilme sebebi yüksek basınç altında sterilize edildiğinden parazit oluşturmamasıdır.

Tüneğin yeri gayet güzel, yuvalıklada bir olmuş güzel olmuş. Kafeste hiçbir oyuncak bulundurmayın çift kuşlarda. Gösterdiğiniz kepekten iki tutam koymanız yeterli olucaktır.

Yemlikler tünekli yemlik ise tek ahşap tünek yeterli olacaktır.Yuvalığın ağzına yakın olduğu için yeri de uygun.Yemlikler tüneksiz ise onların önüne ince bir tünek konabilir kolay yem yemeleri için.Yapmış olduğunuz kepek sterilize olmadığı için parazit oluşturma olasılığı yüksek bence. Hamster talaşının tavsiye edilme sebebi yüksek basınç altında sterilize edildiğinden parazit oluşturmamasıdır.

Teşekkür Ederim
Cevaplarınız için

Geri