Karadeniz Pet

Öneriniz ??

Mehmet Öztürk

Yeni Üye
Arkadaşlar şimdi ben boncuğu alalı 20 gün oldu kafesin içindeyken elime alabiliyorum elimden yem yedirebiliyorum kafes dışına 3.gün çıkarmaya başladım elden artık korkmuyor elimden yem yedirebiliyorum ama kendi elime gelmiyor 30-45 dk elimde takıldıktan sonra hop avizeye uçuyor avizeden elime almaya çalışınca yine avizeye geri dönüyor bu normal mi yani sonradan bırakır mı bu davranışını elime kendiliğinden gelmeye başlar mı ? Veya yanlış yaptığım bir davranış var mı ? Önerilerinizi merakla bekliyorum bu saatten sonra ne yapmam lazım bana kendiliğinden gelmesi Zaman alır mı ?

Sevdiği bir oyuncak veya yem (özellikle dal darı) elinize alarak kafes dışında elinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Elindeyken dal darı veriyorum zaten bi anda avizeye uçuyor orayı takıntı haline getirdi avizeye konacağı yerlere değişik şeyler mi assam konamayacağı şekilde

Dal darıyı avizeye çıktığında gösterin, elinizdeyken değil.

30-45 dakika elinizde takıldığına göre gayet evcil bir kuş, endişenizi pek anlayamadım. Zamanla kıvama gelir, ilk günden eğitimli bir köpek gibi davranmasını beklememek lazım.