Karadeniz Pet

Önerisi olan var mi?

kayraa kirac

Paylaşımcı Üye
Merhabalar. Disi kusumu alali bir ay oldu. Aldigim ilk gunden beri cok iyi anlasiyorlar. Zaten erkek kusum baya baya kizgin hangi disi olursa olsun ciftlesmek istiyor sanirim. Ama disi kusum biraz kucuk kaldi yaninda sanirim aldigim kisi beni kandirdi. Disi ve erkek kusum surekli yuvaliktalar. Yuvalikta erkek disiyi kıstırıyor ama bir turlu disi tam anlamiyla ciftlesmeye izin vermedi. Ikisi de bir birine yem kusuyor. Kasiyorlar opusuyorlar. Hic ayri dolasmiyorlar. Disi yuvaliga giriyor erkegi cagiriyor ama devami yok. Benden de cekinmiyorlar. Erkek kusim benim yanimda ayak atiyor disiye. Bu arada erkek kusum disinin ustune cikiyor ciftlesmeye çalışıyor ama disi kuyrugu ile kendini korumaya aliyor. Erkege hem kur yapiyor hemde ciftlesmiyor. Hergun havuc mamasi yapiyorum cok seviyorlar. Yumurta asla yemiyorlar. Sizce disi cok mu kucuk. Yemlerinde yeteri kadar kizistiricida var. Erkek kusum ugrasmayi birakacak diye korkuyorum eminim benim gibi olanlarda vardir erkegi hazir olup disisi hala yerinde sayanlar onerileriniz varmi bu konuda. Bu arada birde disi kus sizce kac aylik....
Tesekkurler simdiden..
eddba507c341a31a4af0146217a2455f.jpg

3279456a1a88bcdcd1c1f13dd326871b.jpg

3e0aa41cb5c00ea55f0a1608a7727061.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam levent bey

Levent abinin dediklerine katılıyorum biraz zaman tanıyın..Kuşlar ebat olarak neredeyse aynı.Güzel bir takım olmuşlar. Yerini sabit tutun mama ve vitamin takviyesini zaten yapıyorsunuzdur. Artık gerisi onlara kalmış birsey..Kısa zamanda yumurta gelir inşallah.

Insallah serkan bey