Karadeniz Pet

Oradaki kuşlara gerçekten çok üzülüyorum

• Konbuyu başlatan Duygu Nalbant
  • Başlangıç tarihi
D

Duygu Nalbant

Guest
Merhaba sevgili arkadaşlar ben İstanbulda oturuyorum ve Eminönü tarafına geçtiğim zaman hep kuşçuların olduğu bölüme gidiyorum eğer o taraflarda oturanlar varsa bilirler İçeri girdiğiniz zaman oradaki yoğun kuş kokusunu duyabilirsiniz ve oradaki zavallı kuşların nasıl şişmiş ve ufacık kafeslerde bir arada yaşamaya çalıştıklarına şaşırabilirsiniz en son girdiğim bir dükkanda özellikle dikkat ettim hayvanların tünekleri bile yoktu ve yemlerinin üzerinde uyuyor pozisyonunda duruyordu hepsi çoğunun yine şişkin olduğunu gördüm uzman sayılmam ama sağlık olmayan kuşların o şekilde şiştiğini biliyorum diyeceğim şudur ki beni çok üzen bu güzelim hayvanların ticaret için harcandığını görmek beni son derece üzüyor bu tür işlerin sevgi ile harmanlanması gerektiğine inanıyorum ve eminim daha bir çok yerde bu durumda bir sürü hayvan var umarım bir gün buna son verirler oradan alınacak olan kuşların çok yaşamayacağı kanısındayım olan alan kişiye olacak sonuç olarak üzülecek ve kendini toparlayamayacak eğer o kuşa ya da hayvana bağlandıysa sizler ne düşünüyorsunuz bu tür konularda beraber sizlerle tartışmak isterim

Aslında bu konuda ülkede bi şeylerin yapılması gerek. Mesela petshopların veya hayvan satan herhangi bi yerin çok sıkı şekilde denetlenmesi gerek. O hayvanların hakkı acı çekmek değil.

Zaten azımsanmayacak çoğunluğu ticari kaygı amaçlı neler yapmıyor neler. Benimde içim gidiyor, oradaki hallerini görünce canım çok yanıyor. Kafesleri berbat durumda çoğunlukla, sulukları neredeyse yosun tutacak şekilde ve o ağır koku... Sonra kendi kuşlarıma dönüp ''Bakın şükredin halinize, ben size krallar gibi bakıyorum bir yumurta vermediniz.'' diyorum. :) Şaka bir yana bu işin öncelikle hayvansever olmakla yürütüleceği kanısındayım. Bu işe gönül vermiş insanlar yok mu, evet var. Ama büyük çoğunluğu öyle değil. Güneş bile görmeyen ufacık kafeslere tıkayıp sadece yumurtlasınlar da bol kuşumuz olsun oh bir sürü para kazanırım derdinde. Bu vicdan yoksunu insanlara lanet olsun.

Bu işleri sevgi ile yapanlar var ama dediğiniz şekilde ticari kazanç için yapmaya çalışanlar var Hayvanların durumları umrun da değil satıp para kazanmak istiyor sadece.Bunları anca denetimle ve cezaların ağır olması ile önlenebilir.

Benim yaramaz kuşum beni ısırdığı zaman bende aynı şeyi söylüyorum :)
Evet şaka bir yana ama gerçekten onları düşündükçe içim sızlıyor bir şeyler yapılmalı bu konuda onlarında can taşıdığı unutulmamalı :/

Geri