Karadeniz Pet

Orjinal Show Takım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cidden ole mi shovlar hakkinda bilgim yok sismanlikdan ciftlesmeye halleri yok demek :D

Kaan kardesim sana bunu kimse soyledi jumbolar kendi kendine ciftlesmiyor siringayla falan vs ayip ya
yalanin bukadari olmaz onlarda hercanli gibi ciftlesiyor yumurtluyorlar yavru buyutuyorlar
kim uyduruyor bunlari

kuslarin guzel hayirli satislarin olsun

Maşallah.Hayırlı alışverişler. Suni tohumlama özel durumlarda yapılan bir uygulamadır. Her zaman yapılmaz. Bunu sizden kuşları almak isteyen biri söylediyse belki fiyatı kırmak için söylemiş olabilir.

Daha neler komedi ya.Tamam biraz uretimi digerlerine gore zordur ama yok kardesim oyle bir sey inanma...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

banada burdaki kuşcu söyledi kendi kendine üreyemezler diye bende acemilik yaptığımı düşündüm en azından benim gibi acemide almasın diye o açıklamayı eklemek durumunda kaldım :)

hayırllı satışlar

Kardeşim hayırlı satışlar ama satma sebebin buysa satma.Kuşlardan biri çok yağlanmış ona program uygula işin olur.
O şırınga dediği bir aparat ve onu yapmak her üreticinin harcı değil.
Ayrıca kuşlar çiftleşmeden,kuluçkaya gitmeden o işi yapsanda fayda etmez.
Ancak çiftleşmede dölleyememe gibi bir sorun olursa bu metod denenebilir.
Bunu kim dediyse o kuşçu değil ya da show bakanların hepsi kuşçu değil.
Yalanın bu kadarıda pes...

Jumbo uretimi biraz zordur kardesim.1 cift kusla sikintilar yasayabiliniyor.Benim nacizhane fikrim yavruyken alip olgunluga ulastiginda hangisi hangisini begenirse zaten buyumelerini izliyorsun fikir sahibi oluyorsun.ben bu sekilde uretime basladim cok sukur iyi gidiyor.zaman ve sabir cok onemli

Show kuşlarını Eşe iyi hazırladıktan sonra çifleşmeme gibi bir durumları yok Sunni tohumlamayı yapanlar var ama her kuş için geçerli değildir.. bence satma kalsın sende kuşları iyi tanı zaman ver bu kuşlar zordur ama zevk verir insana bu kuşlarda en büyük etken sabırdır

Hemen hemen bütün Show çiftlerimden yavru aldım. Suni tohumlama da hiçbir zaman yapmadım. Kuşlara düzenli olarak program uygularsan yavru alırsın. Sabırlı olmak lazım.

Kardeşim seni maalesef yanlış bilgilendirmişler. Bende 10 takım show var hiçbirisine suni tohumlama yapmadan( zaten bilmiyorum) şükürler olsun hepsinden yavru alıyorum. 11 yumurta yapıp hepsini dolduran çiftim bile oldu. Bence bakışlarını güzel yap onlar için elverişli ortam hazırla , imkanın varsa yanına bir kaç çift daha koy...İşte o zaman istediğin yavrular gelir...Bu arada kuşarın maşallahı bar...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=17603]kaan77[/MENTION] Gerekli olan bilgileri arkadaşlar yazmış. Jumbo üremez diyen o özürlü pet-shopçu kuş ile ilgili bir şey yapmasın mümkünse. Sen biraz sabret. İnşallah yavru da alırsın. Diğer küçük ırklara göre jumbolardan yavru almak daha zordur ama bugüne kadar ya 2 takım da ya da 3 takım da yavru alamadım. O da ilk başlardaydı :) Çok zaman geçti üzerinden. Sadece biraz daha profesyonellik ve dikkat istiyor. Suni tohumlama yöntemiyle yapılabiliyor ama bu çok elzem durumlarda oluyor.(bunu da bilmeyen eline tüp alıp sakın yapmasın) Olay bundan ibaret. Güle güle besle.

Hala o petshopçuya inanıyor musun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri