Karadeniz Pet

ortak sorun

serhat usta

Meraklı Üye
son 1 haftadır benimde başıma gelen kuşlar ishal ve başlarını sanki kusacakmış gibi sallıyor dışkıları yeşil yapışkan duruşları kabarık ayaklarıda soğuk mübarekler anca 1 hafta dayanabiliyor bu nedir neyin nesidir açılan konularda görüştüğüm kişilerde hep bu dert bilgi verebilecek olan var mı birde sanırım salgın gibi kuştan kuşada geçebiliyor benimde kuşlara bulaştı yeni bişey almadım sadece yem yeşillik yok ceyran falan olamaz.... ustalardan cevap bide tedavi için neler yapılabilir cavablayanlara teşekkürler...

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Kaç kuşun var, ne kadarını kaybettin?
Bu durumda olsam hepsini ayrı kafeslere alıp mutlaka birkaçını veterinere gösteririm. Bahsettiklerin kuşlarında ciddi bir enfeksiyon olduğunu gösteriyor.

Son düzenleme:
teşekkürler levent bey bende 2tane var yem dışında irtibatları yok dışdünya ile ama anlamadım bendekiler biraz düzelir gibi oldu ama kırgınlıkları hala var arkadaşın 1 ağız yavrusu öldü anne baba öldü 1 çift kuşu öldü veterinere gitmiş oda anlamamış bakalım forumda gezerken 2-3 açılan konu dikkatimi çekti genelde dert yanılan aynı ishal kabarma soğuk ayak.işin ilginç tarafı arkadaşa vitamin takviyesi yap demiş veteriner ama ishal kuşu vitamin verilmez bencede enfeksiyon yada virüs işi bu bende forumdaki tecrübeli ustalardan daha akılcı makul öneriler bekliyorum ülkedeki veterinerlerin hali ortada gibi..

tedavi için yemlerin bozuk olmasın yani açıkta.. bol bol vitamin ver kafes hijyenik olsun suları temiz olsun meyvede ver birazda sabır iyi akşamlar

Geri