Karadeniz Pet

ortam sıcaklıgı ne kadar olmalı..!

muratkaya66

Yeni Üye
degerli arkadaşlar ve üretici arkadaşlar bugün bi petshopcuyla konustum oda sıcaklıgının 16 17 derecede bıle kuşları rahatlıkla yasıycaklarını ve her turlu faalıyetlerını rahatlıkla sürdürebileceklerini söyledi. sizce kışın kuşların bulundugu ortamın sıcaklıgı mınımum ne kadar olmalıdır.

Bu konu çok tartışıldı burada
10 derecede yaşar da denildi
fakat 18 22 arası en iyisi
hastalanmaması için
18 22 yapamıyorsan ortamı
yapacak bişey yok
fakat 18 in altına düşürme

arkadaşlarizmirde birhafta ısı sıfırınaltında seyretti benim kümesin ısısı15 dereceye kadar düştü5 yuvadayumurta vardı şun an yavrular çıkmaya başladı bana göre ideal olan ısı18 dereceninaltınainmemesidir anne ısı çok düştüyünde yuvadan çıkıp ihtiyacını göremiyor

Benim kuşlarım normalde 10 16 derecede yaşıyor şuan :) bi ara kar yağdı 5 dereceye düştü hiç sorun çıkmadı hatta dişi yumurtladı :) ama tabi imkânınız varsa 16 nın altına dusurmeyin ben imkansizliklardan dolayı bu durumdayim . ailem evde beslememe izin vermedi .

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş nasıl alışırsa oyle gıder en ufak bır sıcaklık artışında tüye gırer 10 derecenın altına dusmesın yeter

bu konuyu ikiye ayırmak gerekir sanırım birincisi kuşlar kaç dereceye kadar(soğuk ve sıcak) hayatta kalabilirler ikincisi de kuşlar hangi sıcaklık aralıklarında yumurta yapıp bakabilirler.

Geri