petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ortam Sıcaklık Durumu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fatih Köle tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çift kuşum birbirlerine kur ve öpüşmeleri yapıyor lar ama çiftleşmeleri nı gormedim. Ortam biraz soğuk gibi ama hasta olmadılar tüy dökümü var sanki yerlerde çok tüy var.

Yuvaya girip çıkmalar var bu durum hakkında önerisi olan varsa bekliyorum.

2. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    banada ole oldu.kur vardı disi yuvaya giriyodu ve tuydeydiler.sonra cok rahatsiz ettim sanirim yuvaya uğramiyor simdi zilli. insallah yavrularini gorursunuz diyeyim.

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Fatih bey kuşlarınızı nerede besliyorsunuz ?

4. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    kuslar tuye girdiyse ureme olmaz ayır kusları vitamin ver ve sonra geri birleştirirsin... ortamın soguk olması sorun değil yeterki ceryan olmasın ....

5. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşlar kapalı ortamda güneş ışığı yok Lamba ile duruyorlar. Ne yapmam lazım yer yok açıkcası yer bulana kadar orada bakacağım.

ısıtıcı mı koysam diye düşünüyorum ama. siz ne önerirsiniz.

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Aslında Güneş alan bir yer olsa iyi olur,yani tahmini Bulundukları yerin ısısı kaç derece?acaba

7. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tahminen 8 ila 15 derece arasındadır muhtemelen. Hani kuşlarda tuyde olunca kafada falan kapsül olur değilmi bunlarda onu göremedim ama yine bana çok tüy dökülüyor gibi geliyor. Ayrıca odaya girdiğim gibi yuvaya giriyorlar daha çok dişi

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Ev ortamında 20 derece altına düşmese iyi olur diye biliyorum ama söyledğiniz derece yani eksilerde değil sorun olacağını zannetmiyorum,kuşlarla ne zamandır birliktesiniz,yani Dişi ürkektir,bulunduğu yerde ne zamandan beri kalıyor.ara tüy de olabilirler.

#8 Cihan UYĞUR, 9 Mart 2015
    Son düzenleme: 9 Mart 2015
  9. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşlarla 3 ay falan oldu ama tabi yer değişikliği oldu şimdiki bulundukları yere aldım yuvalığı taktım sürekli indir kaldır yapıyordum masanın üstündeydi temizlik için. baktım olmayacak duvara astım 1 kaç gündür duvarda sabit ler kafesi kaldırıp indirmiyorum. yuvalık da takalı 2 hafta oldu.

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Dediğiniz ısı değerlerinde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

11. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Fatih bey tavsiyem bundan sonra çok yer Değişikliği yapmayın,bu durum kuşları öyle etkiliyor ki akıl almıyor,panik içinde kalmaları da normal yani şimdiki yer daha önceki yerden soğuk ise bununda tüye nispeten etkisi vardır,biraz takip edin günde 1 defa yem ve su haricinde müdahale etmeyin,mamayı düzenli bir şekilde veriniz inş düzene gelirler.

12. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam teşekkürler. Beklemedeyim zaten şuan. İnşallah bende yavru alırım bunlardan. Olursa zaten buradan edindiğim tecrübe, sizlerin sayesinde tabi çift sayısını artıracağım. Olmazsa kuşlara eziyet etmeyeceğim iyi bir ortam ayarlayıp o şekilde devam ederim duruma göre.

13. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Sizde istek var ve emin olun bir düzene koyduktan sonra yavru alırsınız,yeri gelecek çiftleri ayıracaksınız,bazen aylarca bekleyeceksiniz ama pes etmek yok

Sayfayı Paylaş