Karadeniz Pet

Oskar için soru

Muhammed AKKAYA

Meraklı Üye
Selamn aleyküm herkese öncelikle . Benim sorum muhabbet kusum alalı 1 hafta oldu cok durgun ve sesi cıkmıyo henüz 0-4 aylık bir hastalık belirtisi yok acaba sorun uyum zamanmı gerek . Şimdiden tesekkürler...

Son düzenleme:
aynen eve alışması zaman alacaktır ortama güvenmesi size güvenmesi için..çok fazla tedirgin etme sabit biryerde dursun alışacaktır

aleykumselam kuş ile ilgilen bence tam alışma zamanı biraz zaman geçsin düzelir alışır ortama

Aleyküm selam. Emin ustamızın da dediği gibi kuşla ilgilenin. Resmini koyarsanız yaşı cinsiyeti ırkı hakkında da bilgi verebiliriz. Kuş ortama alışma sürecinde.

file:///C:/Users/muhammet/Desktop/Foto%C4%9Fraf0385.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

usta kuşum avatardaki resimde görünüyor hakkında bilgi verirsen cok makbule gecer şimdiden tesekkür ettim

eyvallah usta cok tesekkür ettim bilmiyordum bu bilgi için sagolasın

Yaşı evcilleştirmek için çok uygun. Eğer ishali ya da garip bir durumu yoksa büyük ihtimalle ortamı yabancıladığı için öyle duruyordur. ilk etapta onunla kısık sesle konuşarak iletişime geçirin ve mümkünse 1 hafta boyunca pek fazla dışarı çıkmasına izin vermeyin. Kuşunuzla kafes içinde iletişim kurmaya çalışın, parmağınızı gövdesine yaklaştırın onun konmasını bekleyin kesinlikle avuçlayarak tutmayın hatta elinizin kafasının üstünde havada olmasını bile önleyin bu güven problemi yaratabilir.

wv840m.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:23 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

dediklerinize aynen uyucam usta sagolasın @cocomade

Erkek gibi duruyor fakat cere deliklerinin etrafı beyazlayacak gibi. Eğer 1-2 ay içinde beyazlarsa dişidir muhtemelen. Kırık bir kuş.

Eve alışana kadar sürer biraz zaman geçip eve alışınca hareketlenir.

Alın çizgileri hala belirgin olduğuna göre en fazla 3 aylık.

Arkadaş kuşun 1 -1.5 aylık civarı şimdilik cinsiyeti pek kesin belli olmaz ama erek olma ihtimali yüksek eğer cere rengi deliklerin kenarı beyazlaşırsa dişiye dönebilir alışma konusunda ilk birkaç gün kafeste elinizle oynayın sakın avuçlamayın ani hareketlerden kaçının daha sonra yavaş yavaş kafesten pamağınızla çıkarın ve onunla ilgilenin zamanla size alışacaktır zaman herşeyin ilacıdır bunuda unutmayın.

kusun erkek olma ihtimali yüksek 1.5. aylık ingiliz kırığı ......

uyum sorunu kuştan kuşa değşiyo heralde benim şakir'i aldığımda ikinci gün alışta bana hiç ayrılmadı omzumdan başımdan :D

eyvallah cvplarınız için birde aynalı salıncak var onu kaldırmalımıyım sizce

Eğitmek ve konuşturmak istiyorsanız kaldırmanızda fayda var. Çok vakit ayıramıyorsanız aynasız normal salıncaklar var onlardan alabilirsiniz.

Geri