Karadeniz Pet

otomatik dimmer

T
Arkadaşlar otomatik dimmer hazır. Şuan uygun bir kutu içine yerleştirilme aşamasında. Kullanım ve özellikleri ile ilgili videosunuda çekip yükleyeceğim.

Yaklaşık 1 ay önce çok kısa zamanda hazır olur demiştim. Ancak bazı problemler çıktı. O problemleri çözene kadarda biraz zaman geçti. Ayrıca ek bir kaç özellik daha ekledik. Şuan için kusursuz çalışıyor.

Özellikleri ile ilgili video paylaşıcam. Ama kısaca bilgi vermek gerekirse;

dimmer 3 ayrı şekilde kullanılabiliyor.

- Ayarladığınız saatte ışığı tek seferde açıp, ayarladığınız saatte tek seferde kapatabilirsiniz.
- Ayarladığınız saatte ışığı 60dk ya kadar gecikmeli açıp, ayarladığınız saatte ışığı 60dk ya kadar gecikmeli kapatabilirsiniz (60 dk ya kadar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz)
- İsterseniz bu ilk iki özelliği timer ayarını kullanmadan butona basarakta çalıştırabilirsiniz.
- Gün ışığı simülasyonu
Ayrıca bunların dışında loş ışık kullanmak isteyenler içinde ilk iki modda ışık miktarını istediğiniz loşlukta ayarlayabilirsiniz. Yani kapatma moduna geçtiğinde ışığınız tam kapanmayıp istediğiniz loşlukta kalabilir.

GPBEr2.png
Tebrikler Cem bey. Emeğinize sağlık. Bu sistem sadece 5V led ışıklarda kullanılabiliyor dimi ? Led sayısına göre seri bağlantıda akım fazlalığı problem yaratırmı? akşam ortam aydınlığı için 20-25led aktif olarak kullanmak gerek

T

Tebrikler Cem bey. Emeğinize sağlık. Bu sistem sadece 5V led ışıklarda kullanılabiliyor dimi ? Led sayısına göre seri bağlantıda akım fazlalığı problem yaratırmı? akşam ortam aydınlığı için 20-25led aktif olarak kullanmak gerek
Kahraman bey

Guclu bir adaptor kullanicaz. Led sayisini oldukca fazla tuttuk. Resim test asamasinda cekildigi icin az led var. Ayrica sadece led degil ampul ile de kullabilecek sekilde ayarliyoruz. Kisacasi her sekilde ihtiyac karsilayacak

Kahraman bey

Guclu bir adaptor kullanicaz. Led sayisini oldukca fazla tuttuk. Resim test asamasinda cekildigi icin az led var. Ayrica sadece led degil ampul ile de kullabilecek sekilde ayarliyoruz. Kisacasi her sekilde ihtiyac karsilayacak
İnşallah Cem bey. Her üreticide olması gereken bir tesisat biran önce çalışmalarınız başarı ile sonuçlanır inş.

İnşallah Cem bey. Her üreticide olması gereken bir tesisat biran önce çalışmalarınız başarı ile sonuçlanır inş.

İnşallah Kahraman Bey
Çalıştığım kurumda elektronik ve programlama konusunda başarılı arkadaşlar var. Ben ihtiyacı anlattım, onlarda fazlasıyla çözüm ürettiler. Ürünün en önemli özelliği bence birçok modda çalışıyor olabilmesi. Sonuçta ihtiyacın neyse onu kullanacaksın.

Ayrıca şimdi arkadaşa sordum ne kadarlık bir led takabileceğimizi. Bizim ürün ile vereceğimiz adaptör ile 1A lik led kullanılabilecek. Oda yaklaşık 1m lik şerit led e denk geliyor. Ama cihazın kapasitesi uygun adaptör takıldığında 10A e kadar yani 10m lik şerit led kullanılabilir.

Otomatik dimmer boyutu bu olacak. Yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor :)

l3dO9p.jpg

Güzel benimde kafamda minimum 1mt lik 2 şerit yani 2-3 Amperlik bi akım olacak şekilde planlamıştım. Daha aşağısı karanlık kalır gibi geliyor 20mt kare alan için. Sonuçlanmasını dört gözle bekliyorum tedarik edip memnun kalırsam çevremde bir çok kümesede kurarız inşallah ihtiyacı olan arkadaşlar vardı