Karadeniz Pet

oturma odsında ürerlerim

yusufkral

Onursal Üye
slm muhabbet kuşlarım 2 aydır soguktan dolayı oturma odasındab duruyoy ben sordum üretim olurmu oturma odasında yarısı olur yarısı olmaz dedi eskiden kuşların yuvayla isgisi yoktu şimdir dişi yuvaya giriyor yuvayı düzeltiyor

tv vs hiç birşeyden korkmuyorlar

sizce üretim olurmu :confused::confused:;);)

Yuvaya giriyosa olur diye düşünüyorum ama abiler daha iyi bilir tabi..

kuşlar o ortama alışmışsa problem yoktur zaten dişi yuvalığı düzenliyorsa bu yumurtlayacağının bir belirtisidir.

yuvaya girmesinin bir diğer sebebi de ortamdan korkmuş olabilir ama bunu en iyi siz gözlemlersiniz. kuşlarınızı gözlemleyin yuvaya gerçekten ilgi duyduklarından mı yoksa korkup saklandıklarından mı giriyorlar. büyük ihtimal ortama alışırlar ve olur. iş yerinde bakanlar ve yavru alanlarda çok o yüzden kesin olmaz diye bir şey söylenemez.

benim kuşlarda iş yerinde gürültülü ortamda sorun olacağını sanmam

yok kormuyor kendi kendine giriyor kuş kendi istegiyle giriyor talaşlar kıyıdaydı gecen yem degiştiiriken delikten baktım kuş talaşları ortaya cekmiş hepsini
:):):)

Bu iş kuşların yapısına ve karakterine bağlı bazı kuşları el üstünde tutarsın herşey dört dörtlük olur ama yumurtlamaz bazıları da tam tersi çok zor ortamda yumurtlar.

bizim kuşlar salonda televizyon çoğu zaman açık kuşların 3.yumurtası geldi bugün yani sorun olmaz