Karadeniz Pet

Oyuncağın konuşmayla ilgisi var mı ?

Elif Yıldız

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu alalı 15 gün oldu bize alıştı sayılır yanına gidip onunla konuştuğumda cicikuş , aşkım falan tekrarladığımda beni dikkatle dinliyor , daha yakında olmak için ben konuşurken kafesin önünde durduğum teline çıkıyor , beni dinlerken ağzını açıp kapatıyor ( neden olduğunu bilmiyorum ama konuşacak gibi anlamlandırdım ) . Sorum ise kuşumun çok sevdiği halkaların ucunda zil olan bir oyuncağı var benle oynamadığı zamanlar onunla oynuyor birkaç yerde oyuncak asmayın konuşmasını engeller gibi şeyler okumuştum doğru mudur acaba ? Ben kuşla konuşurken kuş beni dinliyor oyuncakla ilgilenmiyor ama yinede sorun çıkar mı ?

Cikmaz. Tek kus oyuncaksiz olmaz. Depresyona girip intihar bile edebilir.

Konuşana kadar bişi koyma oyuncak adına. Konuştuktan sonra koy oyuncakla konuşup tekrar bile yapar

Oyuncağını almayı denedim birkaç kere kafesten daha önce ama oyuncaksızda sanki küsmüş gibi suskun oturdu üzüldüm kuşuma . Sesleri taklit etmeyi çok seviyor şuan caldığımız ıslığın aynısını çıkarabiliyor konuşacak gibi mi acaba

Bazi kuslar 4 aylikken bile konusabiliyor.

Daha zamani var bence. Gunde 15 dk onunla konusun ortalama en gec 5 aya konusur.

Geri