Karadeniz Pet

Oyuncak Sorunu

Kerem Beyli

Yeni Üye
selam arkadaşlar
bende iki erkek m.kuşu vardı bakamadığım için birini verdim.Tek kalan kuşum ben okula falan gidince sıkılmasın diye şu oyuncakdan aldım

JPM009160_1.jpg

Bu oyuncağa baya alıştı.Genelde yanında duruyor ve bazen ona kur yapıyor.Bu oyuncak yüzünden benden soğur mu? Sizce bu oyuncağı kafesinden alsam kuş stres falan yapar mı canı sıkılır mı ben okuldayken? (Kafesinde salıncak var)
Sizce ne yapmalıyım oyuncak olmalı mı?Olmasa da olur mu

Merhaba.Şahsen ben kendi kuşumda oyuncak ve ayna (özellikle ayna ) kesinlikle kullanmıyorum.Yeni aldığımda ayna takıyordum ve sizinkine benzeyen zilli oyuncaklardan.Daha sonra ki izlenimlerimde benimle ilgilenmediğini ve tüm dikkatinin aynada olduğunu farkettim.Aynayı ve oyuncağı kaldırdım ve çöpe attım hiç takmadım o günden beri.Şimdi ise küçük oğluşumun bütün dünyası ben oldum :) 1 yaşına girmek üzere ve 7-8 kelime rahatlıkla konuşuyor.Varsa yoksa babacım babacım.Benim şahsi tavsiyem ayna ve oyuncak kesinlikle kullanmayın.Sadece yemliği suluğu kuş kumu için bir kabı ve gaga taşı olsun.Hergün de düzenli ilgilenirseniz sonucun nasıl değiştiğini göreceksiniz inşallah..

teşekkürler başka yorumu olan var mı ,
toplu oyuncak falan mı alsam sıkılmaması için ben olmadığımda

Birtane oyuncak yeterli siz olmadığınızda onunla oynar siz geldiğinizde oyuncağı alırsınız sizinle takılır sonra tekrar takarsınız.

Bence sevdiği bir oyuncak olmalı kafesinde benimkinde hem oyuncak hem zili var ikisini de çok seviyor ama salıncağı sevmedi çıkardım. Başka yapacağım kendim. Ustalar daha iyi bilir ama bence tek tehlike ayna, o da her kuşta sakıncalı olmuyor insanla iletişim açısından tecrübe ile sabit ;)

arkadaşlar bugün fark ettim kuşum arada yüksek sesle bağırıyordu sanırım bu oyuncak kuştan tepki alamadığı için.Oyuncak kuşu elime alıp gagasına yaklaştırınca kendinden geçti ağzından yem falan çıkardı.Sanırım bu oyuncak kuş ayna etkisi ile aynı gibi.Bu yüzden oyuncak kuşu çıkardım.Strese falan girer mi sizce yoksa alışır mı?

Geri