Karadeniz Pet

Oyuncaklara Dikkat !

• Konbuyu başlatan Elif AKDOĞANOĞLU
  • Başlangıç tarihi
E

Elif AKDOĞANOĞLU

Guest
Arkadaşlar piyasadaki birçok petshopta satılan ve ne yazık ki satıcıların iki kuruş kazanmak için güvenli olduğunu iddia ettiği bir sürü plastik oyuncak var. Bu oyuncaklar kuşlarımız için çok tehlikeli olabiliyor. Bugün annem evdeyken söz konusu oyuncağa Boncuk sıkışmış ve annem müdahale edip kurtarmasaydı şu an kuşumun kanadı kırılmış olabilirdi. Lütfen oyuncak alırken dikkatli olun, kuşlarınız için güvenli olduğuna emin olmadan oyuncak satın almayın.

Söz konusu oyuncağın resmi;

Nasıl başardıysa, Boncuk oyuncağın en altındaki yıldız şekilli parçaya gövdesini sıkıştırmış. Başıma gelince bilgilendirip konu hakkında tecrübesi olmayan arkadaşları uyarmak istedim. Çünkü bu oyuncaktan her yerde satılıyor, petshopların çoğunda görüyorum. Oyuncak seçimine çok dikkat etmek gerek.

beno yuncağa oldum olası karsıyım aga

Bazen yaramaz kuşlar öyle tehlikeli şeyler yapabiliyorlar içinden geçmeyi deniyorlar eskiden ilk kuş tecrübemden öyle bir hata yapıp oyuncak almıştım hatta merdivenide vardı çıkıp iniyordu aşağıya :)

çok sayıda yaramaz kuş besledim :) dondurmaya atlayan, kolaya düşen vs. ama bu oyuncakla ilgili etrafımdan da kötü şeyler duydum sonradan. kuşlar sıklıkla parçaların arasına ayağını sıkıştırıyormuş. neyse ki kazasız belasız atlattık :) yaramazlık yaparken kendini yaralamasın diye dikkat etmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

oyuncağın güvenli olanı faydalı diye düşünüyorum. oyuncaklarla oynamak, yeni şeyler keşfetmek yavru kuşların zekasını geliştiriyor

resimi tekrar koyarmısın kardeşim

ben merdiven alıcam birtane yeter ona :D tahta merdiven

resmi tekrar isteyen arkadaş olmuş. o yüzden tekrar ekledim.

doğal malzemelerden üretilen ya da yaptığımız oyuncaklar bunlardan kat kat iyi

gerçi yaramaz olan kuşcuklar her şeyi oyuncak edebiliyor :) rahmetli Şakir'im oyun cd'lerimi kırardı hep :)

Ben de gidip dün almıştım bundan. Böyle söyleyince korktum çıkarayım hemen şimdi

Kötü bir durum. Geçmiş olsun. Bence plastik oyuncakda kullanılmamalı.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet bazen olabiliyor genelde kendimiz evde yaparsak oyuncak onlara daha sağlıklı olabilir diye düşüyorum...

Oyuncaktan ziyade aman diyeyim kafesinizin tülüne çok ama çok dikkat edin. Tülünüzde eğer ip sarkıkları felan varsa aman diyeyim. Kuşunun ölümüne varana dek sebep olabilir.

Benimkilerde oyuncak yok ama kendilerini sıkıştıracak bir yerler buluyorlar.
Geçen yemlikle tüneği arasındaki boşluktan geçecem diye sen kafayı sok. penseyle yemliği kırarak çıkardık kuşu.

Oyuncaktan ziyade aman diyeyim kafesinizin tülüne çok ama çok dikkat edin. Tülünüzde eğer ip sarkıkları felan varsa aman diyeyim. Kuşunun ölümüne varana dek sebep olabilir.

Aynen. Benimkinin ayağı bir ara takılmış tüle şans eseri gördüm. Hayvancağız çırpınıyordu.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni kuş aldım dün. Kafesten çıkmak için çırpınıyor. Oyuncak alana kadar pinpon topu atsam kafese bir zararı olurmu kuşa?

Geri