Karadeniz Pet

pahalı kuş ucuz kuş

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
arkadaslar kusumu aldıgım pet shopta ayrı kafeslerde muhabbet kusları vardı biri 30 digerleri 40 ve en sonuncuları 50 tl idi pet shopcuya aynı tipte muhabbet kuşları ama fiyatları niye farklı dedigimde 30 tl lik olan daha zor alışır ve ıssırdıgında elini kanatır dedi 50 tl lik olan daha kolay alısır ve ıssırdıgında kanatmaz dedi acaba gercekten böyle bişey varmı ?

kuşun ısırıp kanatmayla fiyatın ne alakası var ya. ısıran kuş 30 ısrmayan 40 :)

ve kuşun alışması tamamen sahibinin ilgisine bağlı. tabi kuşun yavru olması gerekir. 1 yaşındaki kuş zor alışır.

Pet shopcu böyle dedi 30 tl lik zor alısır vahsi dedi 50 tl lik daha uysal ve kolay alısır dedi.

Ahahaha :D hiç güleceğim yoktu. Adam öyle bir sallamış ki :)

kardeşim belki kafeslere yavru ve yetişkin olarak ayırmış olabilir. o yüzden bunu söylemiş olabilir

Teşekkürler.

Evet olabilir cünkü 50 tl lik dediginin genelde yuvadan yeni cıkmıs olanlardı iclerinden birinin tüyleri bile tam degildi.

şöyle bi durum söz konusu 50tlye verdikleri kuşları ele alıştırıp veriyolar genelde .

İnanmıyorum ben çiftimi 50 ye aldım gayet sağlıklı ikiside yerli

Belki 30 TL damızlıktır 50 TLlikler yavrudur, o yüzden kolay alışır zor alışır gibi bir anlatım yapmıştır. Çoğu hayvan dükkanı yavrularda fiyatları uçurur. Oysa damızlığı da yavruyu da 30a hatta 20ye bile bulabilirsiniz. Ama çoğu yerde güya yavru ya daha kolay satılır diye fiyatı tavan yapıyorlar...
Konumuza dönecek olursan ısıran ısırmayan kuş evcilliğine bağlıdır. Evcil olan kuş ısırmaz.. Yani evcil olmayan yavru da ısırabilir damızlık da.

bizim burdada 3grup var fiatları sizin gibi aynı yavruları 30dan 5 6 aylıkları 40tan damızlıkları 50den satıyorlar

bence ırklara göre ayırmıştır bazı ırklar dah uysal olabiliyor

Yorumlarınız icin hepinize tesekkürler. :D

Geri