Karadeniz Pet

Pakistan Kuşumun Garip Hareketinin Sebebi Nedir? (VIDEO)

• Konbuyu başlatan Mana
  • Başlangıç tarihi
M

Mana

Guest
Arkadaşlar bu kuşlarım eş, küçük dişi olan pakistan cinsi ve sürekli ayağını arkaya götürüp kaşınır gibi bir hareket sergiliyor, bugün yapmaya başladı ve durmadan yapıyor kafeste. Sebebi nedir?

[YOUTUBE]watch?v=fRrzdYFfJHg[/YOUTUBE]

izleyemeyen olursa link aşağıdadır

https://www.youtube.com/watch?v=fRrzdYFfJHg

Benim kuşum poposuna dışkısı yapıştığı zaman yapıyor öyle

evet bir sıkıntısı var gibi hissettim ama umarım yanılıyorumdur geçici birşeydir kıyamam canı acımıyordur inşallah

aynısı benim kuşuma oldu iki gün önce dışardan birşey yok gibi duruyordu ama kaşırken poposundaki tüyleri kabarttığında farkettim içeride yapışmış dışkı vardı akşama kadar uğraştı bende temizlemek için havanın kararmasını bekledim korkmaması için.Temizledikten sonra kesildi kaşınması

aynısı benim kuşuma oldu iki gün önce dışardan birşey yok gibi duruyordu ama kaşırken poposundaki tüyleri kabarttığında farkettim içeride yapışmış dışkı vardı akşama kadar uğraştı bende temizlemek için havanın kararmasını bekledim korkmaması için.Temizledikten sonra kesildi kaşınması

tamam ben iyice bakayım içine dışına zaten kuşum elime geliyor sevdiriyor dokunuyorum şimdi bakayım bir garibim hala yapıyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

şimdi baktım dökülme yok popo etrafında ama iyice açıp baktım dışkı yok tertemiz

Allah Allah peçeteyi nemlendirip silmeyi deneyin birde belki rahatlatır

bir deneyin zararı olmaz belki bi faydası dokunur. Rica ederim

ya bu pakistanların acayip hareketleri oluyor sanırım. benim pakistan da hıçkırırmış gibi yapıyo arada sırada ve ayağını arkaya atarak uyuyo. zaten biraz da topal... araştırmadan kuş aldığım için pişmanım. Umarım kuşunuzunciddi bişeyi yoktur. keşke yardım edebilseydim :(

baya değişik bir durum gerçekten nedenini bende çok merak ettim

ya bu pakistanların acayip hareketleri oluyor sanırım. benim pakistan da hıçkırırmış gibi yapıyo arada sırada ve ayağını arkaya atarak uyuyo. zaten biraz da topal... araştırmadan kuş aldığım için pişmanım. Umarım kuşunuzunciddi bişeyi yoktur. keşke yardım edebilseydim :(

Hıçkırırmış gibi yapan benimde kuşum var ama su içerken burnuna su gitmişti ondan yapmıştı ya da banyo yaparken su saçıyor ya ilk kafasına gagayla o zaman da yapıyor. Bazen de burnu kaşınıyor sanırım o zamanda yapıyor hatta oturdugu tüneğe sürüyor öyleyse.her kuşun farklı hareketleri vardır bence pişman olmayın pakistan kuşları çok sevimli :) Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için ve yardım etmeye çalıştığınız için çok sağolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

baya değişik bir durum gerçekten nedenini bende çok merak ettim

İlk bitlenmiş olabilirmi dedim kendime ama neden sadece öyle yapsınki her yeri kaşınır dedim. Tüylerine baktım açıp bit değil. Çok enteresan evet

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Buyuk ihtimal kabiz ve o yuzden yapiyor

Bu olabilir bir süre gözetleyeyim o zaman dışarı çıkıp dışkısını yapıp yapmadığını denetleyeyim. Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

maalesef kuşu ayırdım yanımdaydı 1 dakika geçti hemen yapıverdi dışkısını. kabızken dışkısını hiç mi yapamaz yoksa yapabilir mi yine de?

Simdilik azina yyada poposuna 1.2 damla damlatsan yeter.belki poposuna tuyde yapismis olabilir huzursuz etmistir dikkatle bakmak lazim.

Geri