petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Pakistan Kuşumun Garip Hareketinin Sebebi Nedir? (VIDEO)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mana tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Mana

Mana Guest

Arkadaşlar bu kuşlarım eş, küçük dişi olan pakistan cinsi ve sürekli ayağını arkaya götürüp kaşınır gibi bir hareket sergiliyor, bugün yapmaya başladı ve durmadan yapıyor kafeste. Sebebi nedir?

[YOUTUBE]watch?v=fRrzdYFfJHg[/YOUTUBE]

izleyemeyen olursa link aşağıdadır

https://www.youtube.com/watch?v=fRrzdYFfJHg

2. Nilgün BULUT

değişik birşey :)))))

3. Mana

Mana Guest

evet ve aşırı rahatsız minnacık vücuduyla kıyamıyorum ya sürekli durmaksızın yapıyor.

4. Kağan UĞURLU

Benim kuşum poposuna dışkısı yapıştığı zaman yapıyor öyle

5. Nilgün BULUT

evet bir sıkıntısı var gibi hissettim ama umarım yanılıyorumdur geçici birşeydir kıyamam canı acımıyordur inşallah

6. Mana

Mana Guest

Kağan Bey baktım poposuna ama dışkı yok sebebini bulamadım :(

Nilgün Hanım, bir sıkıntısı kesin var ama anlamadım :( inşallah canı acımıyordur zaten minnacık birşey

7. Ahmet Özkan GENÇ

aynısı benim kuşuma oldu iki gün önce dışardan birşey yok gibi duruyordu ama kaşırken poposundaki tüyleri kabarttığında farkettim içeride yapışmış dışkı vardı akşama kadar uğraştı bende temizlemek için havanın kararmasını bekledim korkmaması için.Temizledikten sonra kesildi kaşınması

8. Mana

Mana Guest

tamam ben iyice bakayım içine dışına zaten kuşum elime geliyor sevdiriyor dokunuyorum şimdi bakayım bir garibim hala yapıyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

şimdi baktım dökülme yok popo etrafında ama iyice açıp baktım dışkı yok tertemiz

9. Ahmet Özkan GENÇ

Allah Allah peçeteyi nemlendirip silmeyi deneyin birde belki rahatlatır

10. Mana

Mana Guest

zeytinyağı sürsem diye düşündüm ya da bebek yağı... çok teşekkür ediyorum ilginiz için

11. Ahmet Özkan GENÇ

bir deneyin zararı olmaz belki bi faydası dokunur. Rica ederim

12. Mana

Mana Guest

evet zararsız zaten bunlar tekrar teşekkürler iyi geceler size.

13. Nilgün BULUT

Inşallah mana hanım :(

14. Seda Kurşunlu Çal

ya bu pakistanların acayip hareketleri oluyor sanırım. benim pakistan da hıçkırırmış gibi yapıyo arada sırada ve ayağını arkaya atarak uyuyo. zaten biraz da topal... araştırmadan kuş aldığım için pişmanım. Umarım kuşunuzunciddi bişeyi yoktur. keşke yardım edebilseydim :(

15. kartall82

kartall82 Guest

baya değişik bir durum gerçekten nedenini bende çok merak ettim

16. Tuan MAKSEL

Buyuk ihtimal kabiz ve o yuzden yapiyor

17. Mana

Mana Guest

Hıçkırırmış gibi yapan benimde kuşum var ama su içerken burnuna su gitmişti ondan yapmıştı ya da banyo yaparken su saçıyor ya ilk kafasına gagayla o zaman da yapıyor. Bazen de burnu kaşınıyor sanırım o zamanda yapıyor hatta oturdugu tüneğe sürüyor öyleyse.her kuşun farklı hareketleri vardır bence pişman olmayın pakistan kuşları çok sevimli :) Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için ve yardım etmeye çalıştığınız için çok sağolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

İlk bitlenmiş olabilirmi dedim kendime ama neden sadece öyle yapsınki her yeri kaşınır dedim. Tüylerine baktım açıp bit değil. Çok enteresan evet

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Bu olabilir bir süre gözetleyeyim o zaman dışarı çıkıp dışkısını yapıp yapmadığını denetleyeyim. Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

maalesef kuşu ayırdım yanımdaydı 1 dakika geçti hemen yapıverdi dışkısını. kabızken dışkısını hiç mi yapamaz yoksa yapabilir mi yine de?

18. Tuan MAKSEL

Cok ufakda yapar benim bildigim

19. Mana

Mana Guest

normalden biraz ufaktı ben zeytinyağını eksik etmeyeyim en iyisi. kabızlık için önerebileceğiniz birşey var mı ekstra?

20. Tuan MAKSEL

Simdilik azina yyada poposuna 1.2 damla damlatsan yeter.belki poposuna tuyde yapismis olabilir huzursuz etmistir dikkatle bakmak lazim.

Sayfayı Paylaş