Karadeniz Pet

pakistan muhabbet kuşu

veysel boz

Meraklı Üye
Merhaba bi sorum olacak arkadaşım bu youtube daki videolarda konuşan kuşların videolarını izlemiş vs videolardaki arkadaşta pakistan muhabbet kuşları daha iyi konuştuğunu söylemiş bizimkide pakistan türü arıyo bende böyle bi tür bulamadım aramalarımda varmıdır böyle bi ırk varsa nereden bulabiliriz yoksa konuşmaya en yatkın hangi ırklardır. Ben dedim eğitimle alakalı konuşturman diye o cinsine göre olduğunu iddi ediyo cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar :)

mrb veysel bey ben bir kaç defa forumda denk geldim sizede duyduğumu aktarayım ayrıca bende katılıyorum.
şimdi pakistan yerli çek diye bir ırk yok tamamen ticaret amaçlı kuşların boyutlarına göre fiyat belirlenmiş bir durum.ama böylede olsa satıcıdan yola çıkarsak yerli dediğimiz türün daha küçüklerine pakistan deniyor en küçük tür :) umarım yanlış birşey demedim bilgili arkadaşlarda cvp verirler.

mrb veysel bey ben bir kaç defa forumda denk geldim sizede duyduğumu aktarayım ayrıca bende katılıyorum.
şimdi pakistan yerli çek diye bir ırk yok tamamen ticaret amaçlı kuşların boyutlarına göre fiyat belirlenmiş bir durum.ama böylede olsa satıcıdan yola çıkarsak yerli dediğimiz türün daha küçüklerine pakistan deniyor en küçük tür :) umarım yanlış birşey demedim bilgili arkadaşlarda cvp verirler.

teşekkürlen gülşen hanım benimde aramalarım cevapsız kaldı bide forumda sorayım dedim bu arada https://www.youtube.com/watch?v=jUSjKGXQxOs aradığımız kuş bu ırkı pakistan bile değilse bu ırkın ne olduğu bilgili arkadaşlar cevaplarsa iyi olur yine .Yerliyede benziyo gibi sanki ama tam bi fikrim yok :)

Bence her ırk konuşabilir hatta show jumbolar bile .
pakistanlar daha iyi konuşuyorlar diye birşey yok sadece küçük kuşlar daha hareketlidir tabiki küçük denilince yerli ve pakistanı kastetmiyorum çek ve hollanda denilen ırklarda aynı şekilde hareketli oyuncu cüsse büyüdükçe hantallaşıp tünekte baykuş gibi dikiliyorlar :D yeterli ilgi ile hepsine aynı eğitim verilebilir.

Bence her ırk konuşabilir hatta show jumbolar bile .
pakistanlar daha iyi konuşuyorlar diye birşey yok sadece küçük kuşlar daha hareketlidir tabiki küçük denilince yerli ve pakistanı kastetmiyorum çek ve hollanda denilen ırklarda aynı şekilde hareketli oyuncu cüsse büyüdükçe hantallaşıp tünekte baykuş gibi dikiliyorlar :D yeterli ilgi ile hepsine aynı eğitim verilebilir.

aynısı söyledim kendisinin pakistana ilgi göstermek istediği söyledi istediğin kadar söyle insan kendi bildiğini okur :)

Ben o kuşun hollanda olduğuny biliyorum ama kesin değil . Birde pakistan kuslarinin boyu serçe kadar ve çizgileri buyukkende oluyor galiba eski kusum oleydi rahmetli :(

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yokmudur yav detaylı bilgi verecek :)

Beslediğim tüm kuşları nerdeyse konusturdum bunun irkla hiç bir alakası yok. Bu tamamen senin kusla ilgi alakana bağlı. He ama illa ırk diye tutturursan en çabuk ve en net yerli sonra da hollanda dediğimiz kuşlar konuşuyor söylediğin kelimeyi hatta cümleyi 3 gün sonra tekrarlar eğer iyi bir eğiticiysen

Pakistan yerlidende ufak minik kuşlar Bence çek alsın göze hitap eder ve konuşturur

Muhabbet kuşlarında cinslerine göre konuşma yeteneği farklılaşmıyor.
Hepsinde aynı.Siz istediğinizi bakabilirsiniz.
Önemli olan hareketli ve göze hitap etmesi.Bu yönden çek-ingiliz kırıkları favorim.Yada rainbow kuşlar..

Muhabbet kuşlarında cinslerine göre konuşma yeteneği farklılaşmıyor.
Hepsinde aynı.Siz istediğinizi bakabilirsiniz.
Önemli olan hareketli ve göze hitap etmesi.Bu yönden çek-ingiliz kırıkları favorim.Yada rainbow kuşlar..

aynısını bende söyledim ilgine alakana bağlı diye elimde yerli yavrular var yeme düşünce vereyim birini diyorum istemiyor inandıramıyorum arasın bulsun pakistan diye daha ne yapayım :)

Ben acemiyim ama arkadaslarimin cogunda hollanda cinsi var konusuyorlar ve rahatlikla insanlara alisiyorlar dişi de var erkekte , ayrica yerli cek ve bir tanesinde jumbo var ve hepside alisik ve konusuyor durumdalar 1 bucuk aylikken alinan kuşlardan bhsediyorum sözün ozeti bence egiticeye bagli bir durum muhabbet kuslari arastirmalarima gore papaganlarin bir türüymüs yani her cinsi konusuyor gibime geliyor

Son düzenleme:
Bundan seneler önce muhabbet kuşu almıştım ilk kuşumuzdu. Ne cinsini nede cinsiyetini biliyordum (Erkekler konuşur deniyordu ya) nasıl ilgilenilir nasıl ele alıştırılır onuda bilmiyordum (Hoş hala bilmiyorum buradan öğreniyorum) ama kuş çok akıllı çıktı ele gelmeler ben öylesine birşeyler söyledikce baktımki bir müddet sonra gün sonra cici kuş, aşkım, canım demeye başladı çok şaşırmıştım ne 5 yazık yıldan sonra gecen sene kaybettim kuşu (öldü). Geçen sene aldığımız kuş dişi çıktı bilmeden bir sene baktık kuşa ama o bile nasıl tatlı idi aşkım ve öpücük ver demeyi alışmıştı birde öpücük ver dediğinde öpmeyi maalesef onu değiştirmek zorunda kaldım yerine erkek yavru aldım aramız süper onunlada:) Yani benim anladığım kadarı ile Pakistan,Afganistan,Çek yada neresi olursa olsun gerçek ilgi ve içten sevmek hissediyorlar ve bunun karşılığını veriyorlar.Cinsiyet belki ama konuşturmak için diğerleri önemli değil diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri