Karadeniz Pet

pakistan -suriye ( ithal kuşlar)

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
biraz merakla yazılmış bir soru bu.

bugün pangaltıda bir petshop a uğradık. muhabbet kuşlarının hepsi ufacık hint bülbülünden biraz iriceydi. ama bir o kadarda sevimli ve güzel renklere sahipti. bildiğim kadarıyla bu kadar ufak kuşlara pakistan yani ithal kuşlar deniliyor.

gelelim soruma umarım cevap alırım. ithal olan kuşların ufaklıklarından başka bir sorunları var mı ? çünkü o kadar tatlılardı ki bir çift edinmek istedim. minyatür muhabbetler resmen hemde en az 8-10 aylık olmalarına rağmen.

çift tutarlar mı ? her hangi bir sağlık problemleri olur mu ? hobici olduğumdan ve işin ticari getirisini düşünmediğimden ufak olmaları ve tercih edilmeyen ırk olmaları benim için sıkıntı değil o kadar ufak ve sevimlilerdi ki dediğim gibi sahip olmak istedim.

ufaklıkları haricinde sıkıntıları varsa üretici ve bu konuda biligili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

şimdiden iyi bayramlar.

Daha erken öldüklerini duymuştum. Ama tamamen kulaktan dolma.

Daha erken öldüklerini duymuştum. Ama tamamen kulaktan dolma.

teşekkürler :) biraz bakımla alakalı olsa gerek. ama resmen gölnümü caldı ufaklıkları. bi söylentide genelde kısır oldukları ne kadar doğru bilmiyorum bende.

Bende sadece boyut olarak küçük olduklarını duydum ama eğer hoşunuza gittiyse alın tercih sizin

Bende sadece boyut olarak küçük olduklarını duydum ama eğer hoşunuza gittiyse alın tercih sizin

denizliye döndüğümde alacağım galiba. istanbuldan götürmek sıkıntı olur gece soüuk oluyor otobüs bagajında olmaz bu mevsimde. işallah denizlide bulurum genelde yerli ve kırma kuşlar var denizlide.

Geri