petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Pancardan Merhaba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve DİLARA TURAN tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. DİLARA TURAN

Merhaba arkadaşlar 3 gün önce jumbo 3 aylık erkek bir bebek aldık .. yanlız aldıgımızda ishalmiş eve gelince fark ettim .. yem değişikliğinden olabilir diye 2 gün ilaç başlamadım fakat geçmedi bugun avidiare başladım .. suyundan bir kaç kez içti bir suluga bu ilacı başka bir suluga ise vitamin takviyesi yaptım .. iyileşmesi hızlanması için .. çok durgun bi yavru gün içinde komşunun kuşlarının sesini duymaz ise cik dahi demiyor hastalıktan dolayımı normaldede jumbolar bu şekildemidir ? Birde 3 gündür yem yedikten sonra agzında yem çitliyor sürekli çit çit sesler geliyor :) umarım anlatabildim sebebi nedir sorun teşkil edermi .. Buu bebek sağlıgına kavuştuktan sonra konuşmak için eğitimlere başlayacagız nasıl bir yol izlemeliyim .. teşekkür ederim ..

GÖRSELLER
    http://t1308.hizliresim.com/1d/s/rut4m.jpg
    http://j1308.hizliresim.com/1d/s/rut5z.jpg
    http://t1308.hizliresim.com/1d/s/rut75.jpg
    http://j1308.hizliresim.com/1d/s/rut81.jpg

#1 DİLARA TURAN, 24 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2013
  2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Aramıza hoşgeldiniz.evcilinizin resimlerini görmek isteriz.

3. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Jumbo ve show jumbolar sakin hayvanlar pek ötümleri yoktur

alıntı içinde aldığım sorularınız sıkıntı teşkil etmemektedir.

4. DİLARA TURAN

Fotograf beklerim cevaplarınızı bekliyorum

5. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    Bende junbo besleyicisiyim bende sesiz sakın arasıra kuduruyor sadece 5 dakka filan sonra yine sesiz junbolar böyle beyfendi hanfendiler :D

6. Onur TÜFEKCİ

Kuşunuz çok güzel, hayırlı olsun. İshal yer değişikliğinden de oluşuyor. Kısa sürede atlatacaktır.

7. Mehmet ŞEKER

kuşunuz jumbo değil yerli. umarım jumbo kuş fiyatı vermemişsinizdir?

8. DİLARA TURAN

Teşekkürler.. yerli değil ise ne olarak geçiyor acaba hollanda cinsi falan oluyor öyle mi bişimi 50 tlye aldık .ama bize yerli olarak satmadı yinede yanlış bilgi vermiş

#8 DİLARA TURAN, 24 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2013
  9. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Gaga gıcırdatma mutlu olan kuşlarda oluyor. Uzmanların görüşü böyle.

10. DİLARA TURAN

Bunu duyduguma sevindim bende başka bir blogda öyle okumuştum ama emin olamadım .. Teşekkür ederim

11. Tunç ÇAĞATAY

Kuş jumbo değil 50 lira fazla biraz normalı 30 ama saglıklı bir kuş gibi duruyor temiz yerli bi kuş

12. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    horlanda çek karışımı kuş kesinlikle jumbo değil ama jumbo iriliginde olur büyüyünce

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Maşallah. 50 tl çok vermişşiniz jumbo olsaydı normaldi 50 tl.

14. DİLARA TURAN

Anladım ne diyelim sağlıklımı anlıyorum fakat cinslerinden vs anlamıyorum muhabbet kuşlarının ..Sağlık olsun

15. DİLARA TURAN

arkadaşlar peki elime alıştırmak için konuşturmak için vs vereceginiz yöntemler varmıdır ?

16. Mehmet ŞEKER

jumbo iriliğinde asla olamaz.

jumbo için 50 tl normal değil çok ucuz.

17. DİLARA TURAN

arkadaşlar peki elime alıştırmak için konuşturmak için vs vereceginiz yöntemler varmıdır ?

18. Tevfik AKTUNÇ

Güzel kuş maşAllah beğendim, alıştığında daha hareketli olur.

19. Zeliha BAŞER

İllk etapta kuşunuzu avuçlamayın, sadece sakin parmak hareketleriyle -işaret parmağınızı gövdesine yaklaştırarak- elinize almaya çalışın. Daha sonraki etapta yani yaklaşık 1-2 hafta sonra kuşunuz yeni yuvasına, ortamına alışınca elinizden yem yedirmeye çalışın ve bunu kafes dışında da yapın, gerisi gelecektir zaten. Kilit nokta; kuşunuzun güvenini sarsacak hareketlerden kaçınmak. (avuçlamak, ani ses, sık sık yuvanın yerinin değiştirilmesi)

Konuşturma da biraz şans, biraz sabır işi sanırım. Her gün en az 15-20 dakika içerisinde c,ç,ş,k harfleri bulunan ilk etapta iki heceli -aşkım, canım gibi- bi kelimeyi sessiz bir ortamda tekrarlamalısınız. Ama dediğim gibi biraz kuşun yeteneğine biraz da şansa bağlı. Biz 1 aydır uğraşıyoruz hala tık yok. :)

Sayfayı Paylaş