Karadeniz Pet

Panik bir anne olarak yardım istiyorumm

MerveT.uysal

Yeni Üye
Merhabalar konuyu araştırdım burada ama bulamadım. Gözümden kaçtıysa da affola

Muhabbet kuşumun ben ne yiyip içersem sulanma huyu var. Az evvel süt içiyordum yine geldi içti. İzin verdim içmesine ama maksimum 5 kuş yudumu kadar içti. Meğerse zararlıymış. Kafesteki ishal ilacı olan suluğunu kaldırdım başka yapmam gereken bir şey var mı?

İshal olur diyorlar ben sütle tepkimeye girmesin diye ilaçlı suyu kaldırdım doğru yolda mıyım?

**ishal tedavisine 5 gün önce başlamıştım

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Birkaç damla sütün zararı olmaz. Kaldı ki kuşlarda sütü sindirecek enzimler bulunmamakta. Bu nedenle verilmemesi gerekir. İlaçlı suda kastın nedir bilemiyorum. Vitamin veriyorsan haftada 1 veya 2 gün verin. Klan günler taze su olmalı sulukta..

Avidiare isimli bir ilaç ishal olmuştu 3 gündür iyi bugün yarin ilacı kesmeyi düşünüyordum zaten ishalli kuşa ishal yapan besin verdimm

Teşekkür ederimm

Muhabbetler meraklı ve kemirgen hayvanlardır. Sizin yediğiniz veya etrafındaki şeylere merak edip tadına bakmayı isterler. Bu da bazen olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Aşağıdaki konuda yararlı ve zararlı olanların listesi var. Bunları göz önünde bulundurarak kuşunuzun zarar görmesini engeleyebilirsiniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...in-tohumlarin-zararlari-ve-faydalari-148.html

Teşekkürler daha dikkatli olacağım

Bende bir tanesi kola dahi içiyordu.Hele soda şişesini elime aldığımda durmuyordu.
Maşallah.Korkmayın bir şey olmaz.Ama vermemeye dikkat edin elinizden geldiğince.

Bağımlı gibi davranıyorlar

Geri