Karadeniz Pet

Pankreas Enfeksiyonu ?

Shewolf00

Yeni Üye
Arkadaslar acil yardimlarinizi bekliyorum kusum 3 gun once ishal olmustu veterinere gittim cesamolin diye barsak paraziti-ishal onleyici isminde bi ilac verdi.kusuma gunde bi kere icerilmesi gerekiyormus ben dozunu iyi ayarladim ama gunde bi kere yerine 4-5 defa icirdim sulugundan tunegine dokup.neyse ishali gecti ama hala halsiz kabariyo uyuyo vede diskisi beyaz-sari arasi bi renkte cikmaya basladi netten baktigimda pankreas enfeksiyonundan bahsediyordu.sizden yardimim kusumun diskisi neden oyle oldu.yine cesamolin versem pankreas enfeksiyonuna faydasi olurmu yada hangi ilac faydali olur gercekten cok endiseleniyorum yardimci olun lutfen

cesamolin kullanımından sonra veteriner vitamin,probiyotik kullanımı verdi mi acaba.

Benim vitaminsiz kalmış kuşumda da olmuştu böyle bir olay vitamin ve mama vermeye başlayınca düzelmişti benimki de böyleydi sonra geçti şu an maşallahı var. Sizinki de vitamin ve mama ile düzelir mi bilmiyorum.

cesamolin kullanımından sonra veteriner vitamin,probiyotik kullanımı verdi mi acaba.

Hayır vermedi acikcasi pekte onemsemedi.sadece ishali icib cesamolin verdi ishali gecti diskisi beyazlasti ben suan ne verecegimi sasirdim tekrar 2 gun vitamin verdim duzelme gormeyince dun tekrar cesamoline basladim.sasirdim kaldim artik bu enfeksiyonu tedavi edecek bi ilac onerisi bekliyorum gercekten caresizim

multivitamin Takviyesine başlayın bira mayası ile düzelir sanırsam cesamolin bağırsaktaki bakterileri öldürüyormuş iyi huylular dahil.

eğer ilacın belli bir kullanım süresi yoksa ishali geçtiyse bırakıp probiyotik ve vitamin takviyesi yapmanız gerekir

Hobipetten Alabilirsiniz Ben 1 kg almıştım SKT bitti yarım kiloya yakın çöpe attım 50 gr 5 tl size 6 ay rakat yeter 2-3 kuş varsa.

Veteriner varsa yakininizda felan onlar ellerindeki den bölüp veriyorlar yada internetten alabilirsin dediği gibi 50 gr 5 tl

Hayır vermedi acikcasi pekte onemsemedi.sadece ishali icib cesamolin verdi ishali gecti diskisi beyazlasti ben suan ne verecegimi sasirdim tekrar 2 gun vitamin verdim duzelme gormeyince dun tekrar cesamoline basladim.sasirdim kaldim artik bu enfeksiyonu tedavi edecek bi ilac onerisi bekliyorum gercekten caresizim

cesamolin antibakteriyel bir ilaç olduğu için zararlı olan bakterilerin yanında faydalı bakteriyelleride etkisiz hale getirir. Bunun için ilaç tedavisinden sonra vitamin,probiyotik tedavisi gerekir. Dışkının beyaz olmasınında bununla ilgisi olabilir.

Geri