petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Pankreas Enfeksiyonu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Shewolf00 tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar acil yardimlarinizi bekliyorum kusum 3 gun once ishal olmustu veterinere gittim cesamolin diye barsak paraziti-ishal onleyici isminde bi ilac verdi.kusuma gunde bi kere icerilmesi gerekiyormus ben dozunu iyi ayarladim ama gunde bi kere yerine 4-5 defa icirdim sulugundan tunegine dokup.neyse ishali gecti ama hala halsiz kabariyo uyuyo vede diskisi beyaz-sari arasi bi renkte cikmaya basladi netten baktigimda pankreas enfeksiyonundan bahsediyordu.sizden yardimim kusumun diskisi neden oyle oldu.yine cesamolin versem pankreas enfeksiyonuna faydasi olurmu yada hangi ilac faydali olur gercekten cok endiseleniyorum yardimci olun lutfen

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    cesamolin kullanımından sonra veteriner vitamin,probiyotik kullanımı verdi mi acaba.

3. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Benim vitaminsiz kalmış kuşumda da olmuştu böyle bir olay vitamin ve mama vermeye başlayınca düzelmişti benimki de böyleydi sonra geçti şu an maşallahı var. Sizinki de vitamin ve mama ile düzelir mi bilmiyorum.

4. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Hayır vermedi acikcasi pekte onemsemedi.sadece ishali icib cesamolin verdi ishali gecti diskisi beyazlasti ben suan ne verecegimi sasirdim tekrar 2 gun vitamin verdim duzelme gormeyince dun tekrar cesamoline basladim.sasirdim kaldim artik bu enfeksiyonu tedavi edecek bi ilac onerisi bekliyorum gercekten caresizim

5. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    multivitamin Takviyesine başlayın bira mayası ile düzelir sanırsam cesamolin bağırsaktaki bakterileri öldürüyormuş iyi huylular dahil.

6. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Cesamolini henuz 5 gun kullanmadim.Suan birakiyim ve bira mayasi ve vitamin takviyesinemi baslayim tekrar ?

7. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    eğer ilacın belli bir kullanım süresi yoksa ishali geçtiyse bırakıp probiyotik ve vitamin takviyesi yapmanız gerekir

8. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Probitoyik takviyesini nerden alabilirim onereceginiz marka varmi

9. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Hobipetten Alabilirsiniz Ben 1 kg almıştım SKT bitti yarım kiloya yakın çöpe attım 50 gr 5 tl size 6 ay rakat yeter 2-3 kuş varsa.

10. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    Veteriner varsa yakininizda felan onlar ellerindeki den bölüp veriyorlar yada internetten alabilirsin dediği gibi 50 gr 5 tl

11. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Cok tesekkurler

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    cesamolin antibakteriyel bir ilaç olduğu için zararlı olan bakterilerin yanında faydalı bakteriyelleride etkisiz hale getirir. Bunun için ilaç tedavisinden sonra vitamin,probiyotik tedavisi gerekir. Dışkının beyaz olmasınında bununla ilgisi olabilir.

13. Shewolf00

Shewolf00 New Member

Beğenileri:
    0
    Cok tesekkurler

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu pankreas enfeksiyonu

,
  2. kuşlarda pankreas tedavisi

,
  3. muhabbet kuşu bağırsak enfeksiyonu tedavisi