papağan göz hastalığı

Konusu 'Cennet Papağanı Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve CENNET PAPAĞANI tarafından 17 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

?

NE YAPMALIYIM ?

1. CENNET PAPAĞANI HASTALIĞI

oy sayısı 0
    0,0%
  2. HANGİ İLACI KULLANMALIYIM

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    MERHABA,2 TANE CENNET PAPAĞANIM VAR DİŞİ VE ERKEK. DİŞİ OLANI ARALIK 2016 DA ALMIŞTIM ÇOK SAĞLIKLI VE OYUNCU. ERKEK OLANI İSE 4 GÜN ÖNCE ALDIM. HASTA VE ÇOK DÖVÜLMÜŞ BİR PAPAĞANDI. HİÇ BAKILMAMIŞ. ÇOK CILIZ VE HASTA . ALDIĞIM GÜNDEN BERİ İYİLEŞTİRMEYE İYİ BAKMAYA ÇALIŞIYORUM. FAKAT GÖZÜNDEKİ SORUN GEÇMİYOR BİR TÜRLÜ. SABIRSIZ MI DAVRANIYORUM BİLMİYORUM. GÖZÜNÜ KAYBETMESİNDEN HASTALIĞIN İLERLEMESİNDEN KORKUYORUM. HALİNE ÇOK ÜZÜLEREK ONU KURTARMAK İSTEDİĞİM İÇİN SATIN ALDIM ASLINDA. AMA ŞİMDİ İYİLEŞMEYECEK DAHA KÖTÜ OLACAK DİYE ÇOK KORKUYORUM. YARDIMA İHTİYACIM VAR LÜTFEN ?? 1.GÜN.jpg 1.GÜNN.jpg 1.GÜNNN.jpg 2.GÜN.jpg 2.GÜN.jpg 1.GÜNNN.jpg 1.GÜNN.jpg 1.GÜN.jpg 1.GÜN.jpg 1.GÜNN.jpg 1.GÜNNN.jpg 2.GÜN.jpg

2. shinigamibird

shinigamibird Profesyonel

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Nerede yaşıyorsunuz? İzmirde iseniz bornovada Öz-Vet var oraya götürün. Gözü iltahap kapmış sanırım. Başında ilaç var değil mi? ondan tüyler yapışık. Yem yiyor mu beslenmesi ne durumda?

3. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
  4. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane

5. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Tekirdag çerkezköy de yaşıyoruz evet tüyleri ıslak ondan öyle duruyor.çok dövmüşler hayvanı kanat tüyleri bile yoluk.her gün ılık suyla pansuman yapıyorum. Hiç açılımiyordu gözü. Diğer papağana da bulasirmi bilmiyorum.ilk eve getirdiğim gün hiç bişey yemedi.şimdi bi iki gündür yiyor.hiç hareket yoktu eve de diğer kusuma da almayalım başladı evde uçmaya oyun oynamaya başladı.siringayla hergün vitamin veriyorum ağzına çünkü su içerken görmüyorum hiç.diğer formu okuyup bakicam oradaki ilaçlardan temin edip öyle deneyim birde.ve aldığım günden beri ishal.ama dün biraz daha normal di dışkısı.

6. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    İlginiz için de ayrıca teşekkür ediyorum

7. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Çok geçmiş olsun. İnşallah düzelecektir. Strese girmiştir. Dışkıları o zamanlarda cıvıklaşabiliyor. Bir de yem yeme sorunu da yaşadığı için olabilir. İlgilenip sürekli konuşun. Toparlanacaktır yavaş yavaş. İlaç vs ne gerekiyor ise temin edin. Ama veteriner görse çok daha sağlıklı olabilir.

8. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane

9. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Elimden gelen herşeyi yaptım. Bugün 4. Gündü bi kaç saat önce veterinere de götürdüm ama olmadı öldü keşke iyilestirebilseydim

10. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Başınız sağolsun çok üzüldüm. Kim bu güzelliği bu kadar bakımsız bıraktı? İnanın en başında soracaktım ama hastalığına yönelmek istedim. Nedir bu durum?

11. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    O kadar çok uğraştım ki iyileştirmek için yapamadım olmadı. Ağlamaktan harab oldum. Özellikle bu aksam o hali anlatılacak gibi değildi. Şimdi kendi papağanım yalnız kaldı yine ama onu da çok benimsemisti odanın her yerinde onu arıyor bu da beni dahada çok üzdü.insanlar para tüccarı olmuş artık. Para için küçücük savunmasız hayvanları ne hallere koyuyorlar. Petshop ta n almıştım erkek arıyordum evdeki dişi me. Onu da öyle görünce dayanamadım aldım en azından bi yaşama şansı olur dedim ama yapamadım olmadı.

12. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Siz Kocaman yürekli birisiniz. Sizin sayenizde son günleri ilgi alaka ve sevgi huzur ile geçti. Cennetinize bir dost daha eklediniz. Tek istediğim sizden onu o halde iken aldığımız yeri şiddetle şikayet etmeniz.
    Daha çok can zarar görmesin.. çok üzgünüm umarım ona bunu yaşatanlar kat kat ödesin.

13. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    BENDE AYNISINI DİLİYORUM.KAT KAT ÖDESİNLER. HİÇ AKLIMDAN ÇIKMIYOR HALA KENDİMİ TUTAMAYIP AĞLIYORUM. ALDIĞIM YERİ ARADIM RESİMLERİNİ ATTIM WATSAPTAN ONLARA. BİR DE DİYORKİ SİZİ MAĞDUR ETMEYİZ YENİSİNİ VERİRİZ. BU NASIL VİCDANSIZLIK. MESELE YENİSİNİ VERMEK Mİ DEDİM BİR CANI VARDI ONUN BAKMAYACAKSAN TUTMA ELİNDE GİRME GÜNAHINA. VETERİNER DE SÖYLEDİ DÜN YAŞAMAZ DEDİ ÇOK HIRPALANMIŞ İSHALDİ ZATEN. YEM BİLE VERMEDİLER BELKİDE HAYVANA. NASIL BİR VİCDAN NASIL BİR YÜREK VAR BUNLARDA. ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK DERLER YA AYNI İŞTE MAĞDUR ETMEZMİŞ BENİ. DAHA ÇOK SİNİR OLDUM BU CEVABI DUYUNCA. ALLAH ISLAH ETSİN BUNLARI VE BUNUN GİBİLERİ. ŞİKAYET EDİCEM ZATEN KAPATSINLAR GEREKİRSE ORAYI.

shinigamibird bunu beğendi.
  14. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Ne kadar ayıp ya cevaba bak.. Yazıklar olsun ya ne biçim insanlar var dünya üzerinde. Bence hayvan severler derneğine şikayet edilebilir. En azından incelensin ne şartlarda hayvanlar orada diye. Nasıl o kuzuyu o hale getirmişler aklım almıyor benimde.. İçim cız etti dün akşam öldüğünü söylediğinizde bende ağladım. Allah sabır versin. Siz elinizden geleni yaptınız. İnanın bu insanların yatacak toprağı yok şu dünya üzerinde.

15. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    BB.jpg İLAÇ.jpg VV.jpg
    SİZİN GÖNDERDİĞİNİZ FORMDAKİ İLAÇLARI ALMIŞTIM. BUNLAR VİTAMİN OLSUN DİYEYİYDİ AYRICA DA GÖZÜ İÇİN MERHEMLE GÖZ DAMLASI ALMIŞTIM DÜN. KULLANMAK NASİP OLMADI.
    GİDEBİLDİĞİM YERE KADAR GİDİCEM ŞİKAYET EDECEĞİM PİSLİKLERİ.ELİMDEKİ BU RESİMDE CAN ÇEKİŞİYORDU YAVRUM YA ŞU GÜZELLİĞE NASIL KIYILIR. ANLAMIYORUM.
    ŞİMDİ EVDEKİ PAPAĞANIMI BİR GÖRSENİZ HER YERDE ONU ARIYOR PERİŞAN OLDU DÜN AKŞAMDAN BERİ O BİLE. YANİ BU OLAYA MİNİCİK BİR KUŞ BİLE ÜZÜLÜRKEN KOSKOCA İNSANLAR NASIL TEPKİSİZ KALABİLİYOR ANLAMIYORUM BEN.

16. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Size sonuna kadar katılıyorum. Sizin kadar da üzgünüm. Allah sizden razı olsun ömrünü uzattınız elinizden geleni yaparak. Emin olun son günlerini mutlu geçirdi sizinle. Huzur buldu. Acıları dindi. Allah rahmet eylesin. Kuşlar o kadar hassas varlıklar ki.. Yaşayan Papağanınızda çok şanslı. Sizin gibi bir sahibi var. Ona iyi bakacağınızdan eminim. İlaçları birilerine hediye edin isterseniz sayfadan ihtiyacı olan birilerine. Araştırın benzer hastalıklar yaşayan kişilere ödemeli kargolayın. Durursa bozulurlar herhalde.

17. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    ALLAH SİZDENDE RAZI OLSUN. ÇOK DESTEK OLDUNUZ BANA. İLGİNİZ ALAKANIZ VE DESTEĞİNİZ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.İMKANIM OLSA HASTALIKLI BÜTÜN HAYVANLARI TOPLAR TEDAVİ ETTİRİRDİM. AMA HEPSİ MADDİ GÜÇ İSTİYOR. İMKANI VE OLANAĞI OLANLAR KEŞKE YAPSA BÖYLE BARINAKLAR TÜM HAYVANLAR İÇİN.SADECE KEDİ KÖPEKLER İÇİN DEĞİLDE. İNŞALLAH GÜNÜN BİRİNDE BÖYLE BİR İMKANA SAHİP OLABİLİRİM. ASLINDA HAKLISINIZ. SERUMU 15 GÜN BOYUNCA KULLANABİLİRMİŞİM VİTAMİN TAKVİYESİ OLARAK ÖYLE DEMİŞTİ ECZACI. ONU KENDİ PAPAĞANIMA TAKVİYE OLARAK VERİYORUM.AMA GÖZDAMLASI VE MERHEM DURUYOR OLDUĞU GİBİ. ONŞARA İHTİYACIM YOK. TABİ İNŞALLAH BENİM KUŞUMA GEÇMEMİŞTİR ENFEKSİYON.ŞİMDİLİK BİŞEYİ YOK. İHTİYACI OLAN VARSA MERHEMLE DAMLAYI GÖNDEREBİLİRİM TABİKİ.VE ŞUNU ÖĞRENDİM VETERİNERDEN EĞER BİR KUŞ İSHAL OLDUYSA VE SÜREKLİ UYUYORSA 1 GÜN BİLE BEKLEMEDEN VETERİNERE GÖTÜRÜLMELİYMİŞ. BU YAZIYI OKUYANLAR VAR İSE MUTLAKA AKILLARINDA OLSUN.

18. shinigamibird

Beğenileri:
    58
    Yer:
    İzmir
    Açıkçası benim kuşuna bakamayan kişilerin kuşlarına el koymuşluğum var. Kafes paslı yemliği yok yanında sigara içilen ve ilgisiz yemsiz bırakılan bir hayvanı aldım. Psikolojisi bozuktu. Profil fotomda arkada duran yeşil kuş. Çapkındı adı. Aldığımda uçamıyordu uçtuğunda çok çabuk yoruluyordu. 4 sene kadar yaşatabildim. Sorunlu bir kuştu ama toparlanmıştı benim yanımda. Shinigami (diğer öndeki kuşum) çok iyi arkadaş olmuşlardı. Shinigami hasta olduğunu anlayıp onu beslemişti ilk 1 hafta. İkisi de erkek kuştu. Maalesef ikisinide kaybettim. Shinigami 8 yıl Çapkın 4 yıl yaşadı. Çok iyi bakmaya çalıştım ama maalesef veteriner gözetimi tedavisi ile ancak bu kadarı olabildi.

19. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    ÇOK ÜZÜLDÜM GERÇEKTEN. İNSAN BÖYLE GÜZELLİKLERİ ELLERİNDE KAYBEDİNCE DAHA DA ÇOK ÜZÜLÜYOR. SİZ YİNE ÇOK İYİ BAKMIŞSINIZ Kİ 4 YIL YAŞAMIŞ. EĞER GÜZEL BAKILMASAYDI YAŞAYAMAZDI. BEN ÇOK UĞRAŞTIM AMA OLMADI :( HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MERHAMETLİ. HERKES SİZİN GİBİ DUYARLI OLSA ZATEN HİÇ BİR CANLIYA ZULÜM EDİLMEZ. MAALESEF YAPMIYORLAR. SİZİN ADINIZA DA GERÇEKTEN ÜZÜLDÜM. BEN 4 GÜNLÜK BİR KUŞ İÇİN BU KADAR YIPRATTIM KENDİMİ SİZİ TAHMİN EDEMİYORUM NE KADAR ÇOK ÜZÜLMÜŞSÜNÜZDÜR.SABIR DİLİYORUM. GÜZEL YÜREĞİNİZ İÇİN AYRICA TEBRİK EDİYORUM.

20. CENNET PAPAĞANI

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    BURADAN TEKRAR BELİRTMEK İSTİYORUM GÖZ HASTALIĞI YAŞAYAN KUŞU OLAN VARSA İLAÇLARI KARGO İLE GÖNDEREBİLİRİM.

Sayfayı Paylaş