Karadeniz Pet

Papağan mı muhabbet kuşu mu ?

• Konbuyu başlatan defne
  • Başlangıç tarihi
D

defne

Guest
Papağan mı muhabbet kuşu mu ? (nedenini de yazın)

olsun ama özellikleri farklı yeniden soruyorum ;Papağan mı muhabbet kuşu mu ? (nedenini de yazın)

olsun ama özellikleri farklı yeniden soruyorum ;Papağan mı muhabbet kuşu mu ? (nedenini de yazın)

Papağan cins olarak muhabbet kuşunu da içine alır. Ama madem farklı değerlendirmek istiyorsanız. Papağan daha ilerde çünkü papağan muhabbete göre daha çabuk alışır ve konuşması çok nettir. Muhabbet kuşu ne kadar alışsa bile sahibine bazen yabani olup saldıra bilir. Ama papağan muhabbete göre daha böyle insana yakındır. Muhabbette yakındır ama papağan hem büyüklüğü olarak, hemde insana yakınlığı olarak muhabbet kuşundan bence üstündür. Ama tüm hayvanlar güzel :)

Fiyatı bakımından muhabbet, Canı yakınlığı ve eğitim kolaylığı bakımından papağan :D
Papağanların fiyatları bu kadar uçuk olmasaydı hiç tereddüt etmeden papağan alırdım :)

bence muhabbet şekil görüntü bakımından oyunculuk hareketlilik bakımından muhabbet kuşu derim temizlik konusunda papağanın kanat tozu daha fazladır muhabbet kuşu daha pratik daha aktif ve oyuncudur muhabbet kuşunuzu bir yere gittiğinizde bir oyuncakla 1-2 gün idare edebilseniz bile bu papağan için hiçte öyle değil tabiiki renkler ve zevkler tartışılmaz

Bence de muhabbet kuşu çünkü Cihan abime katılıyorum papağanların temizliği çok zor oluyor komşumuzda jako var hergün fıstık,fındık yiyor :D ben bile o kadar yemiyorum hem masraflar hem onların kırıntıları var muhabbet kuşları daha sevecen hem :)

Eren bey papağanlar muhabbet kuşlarından daha zor insana alışır. Tabi karakterine göre değişiklik gösterir ama genel olarak muhabbet kuşları daha kolay alışır, bir papağanın güvenini kazanman daha zordur. Ama eğitilmiş, size güvenen bir papağanla yapabileceklerinizin sınırı yoktur.. Her gün yeni bir şey öğrenebilir, öğretebilirsiniz.. Benim şuanda 1çift jakom var. Daha öncede sevda, cennet, sultan papağanları besledim. Bu yazdıklarım tecrübeyle sabittir. Yakın bir zamanda cennet papağanı salması yapmayı da düşünüyorum :D Kesinlikle papağan..

Eren bey papağanlar muhabbet kuşlarından daha zor insana alışır. Tabi karakterine göre değişiklik gösterir ama genel olarak muhabbet kuşları daha kolay alışır, bir papağanın güvenini kazanman daha zordur. Ama eğitilmiş, size güvenen bir papağanla yapabileceklerinizin sınırı yoktur.. Her gün yeni bir şey öğrenebilir, öğretebilirsiniz.. Benim şuanda 1çift jakom var. Daha öncede sevda, cennet, sultan papağanları besledim. Bu yazdıklarım tecrübeyle sabittir. Yakın bir zamanda cennet papağanı salması yapmayı da düşünüyorum :D Kesinlikle papağan..

Teşekkür ederim, ben alışması derken muhabbet kuşu alışır ama unutabilir bazı şeylere bazen kızıp saldırabiliyorlar boncuk gibi :D Ama papağan da alışsa gerçekten mükemmel oluyor omzunuz da dışarı çıkartsanız uçmaz, ama bir muhabbet kuşunu omzumuzda dışarı çıkarmak iyi bir fikir değil ;)
Masrafının az olması ve ucuz olmasından dolayı muhabbet ön planda
Masrafını çok ama size alışma konusun da papağan konuşmaları bile muhabbet kuşundan daha iyi, ayrıca büyüklük bakımından da ilgiyi papağanlar üstüne çekiyor.

Merhaba ben br kus almak istiyorum ya papagan ya muhabbet kusu . ama hangisini alicama karar veremiyorum, yani papaganim bana alismaz huysuzlanir diye korkuyorum bi yandanda muhabbet kusunu disariya cikarirsam ucub gier diye endiseleniyorum :confused: sizce papaganmi iyi yoksa muhabbetkusumu ?

Merhaba ben br kus almak istiyorum ya papagan ya muhabbet kusu . ama hangisini alicama karar veremiyorum, yani papaganim bana alismaz huysuzlanir diye korkuyorum bi yandanda muhabbet kusunu disariya cikarirsam ucub gier diye endiseleniyorum :confused: sizce papaganmi iyi yoksa muhabbetkusumu ?
:

merhaba muhabbet kuşunu önerim Erkek Yavru üretici arkadaşlar alırsanız daha iyi olur.

papagan bakımı zor olan bir hayvan ama muhabbet kuşu ise daha kolay bakımı vardır vede muhabbet kuşu cana yakındır

Ben el üretimi bebek bir jako sahiplenmistim ve kopek gibi evcildi yere yatirip gigi gidi yapiyordum yabi muhabbet kusuyla mukayese bile edilemez

Geri