Karadeniz Pet

parazit mi?

• Konbuyu başlatan Bengiözcan
  • Başlangıç tarihi
B

Bengiözcan

Guest
Yavru kuşumun gagasının üzerinde gezen küçük beyaz böcekler gördüm.Kafesini 2 günde bir temizliyorum kendisi de rahatsız edilmiş gibi durmuyor.Parazit spreyi sıktım ama başka bişey yapmama gerek var mı?

Kuşu kafesten alın kafesi güzelce bir yıkayın yemlik suluk aklınıza gelebilecek her yeri daha sonra kurulayın ve kafesi ilaçlayın suluk ve yemlik hariç.. sonra kuşunuzu kafese bırakın onu da ilaçlayın

bit mi peki beyazdı böcek? bende sprey var ama beğenmiyorum önerebileceğiniz güzel bi sprey varmı?

Avi sprey kullaniyorum cokta memnunun

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çok dikkatli olmanız gerekiyor bikere bitlendiyse arındırmak biraz zaman alabilir kafesi yemlikleri suluklari yuvaliklari tamamıyla dezenfekte ettikten sonra hergun ilaçlayın çünkü bıraktıkları yumurtalar hemen ölmeyebiliyor tam arındı die düşünürken yumurtadan çıkan bitler yeniden kafesi sarabiliyor ve çok hızlı çoğabiliyorlar 3 günde bir yumurta bırakıyorlar diye biliyorum.

Bit olduğundan emin değilim ama önlemini alıp ilaclicam kafesi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Avi Spray kullanın bende de siyah 8 bacaklı yaratklar vardı ne oldgnu bilmiyom tabi . kafesin içinde ve kuşların tüylerindeydi cok kaşınıyorlardı . AviSpray aldım hem kuşlara hem kafese 30 cm uzaklıktan sıktım valla 1 hafta oldu 3 kez sıktım kuşlar cok rahat ne kaşınıyor ne de kafes içinde böcek var.

spreyi aldım kullanıyorum kuşcuyada götürdüm tüylerini inceledi bit fln yok.Oraya gidince gagasında gördüğüm beyaz böceklerinde kaybolcağı tuttu. Bu beyaz böcekler çok küçük hala görüyorum gagasında yürüyüp ceresinin altına giriyor.Sizce uyuz böcekleri olabilir mi ?

çok küçük beyaz gagasında görüyorum.ceresinin altına giriyor.Anlamadım ki.uyuz biti diye bi asalak varmış ondan şüpheleniyorum

Geri