petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

parazit mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Bengiözcan tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Bengiözcan

Yavru kuşumun gagasının üzerinde gezen küçük beyaz böcekler gördüm.Kafesini 2 günde bir temizliyorum kendisi de rahatsız edilmiş gibi durmuyor.Parazit spreyi sıktım ama başka bişey yapmama gerek var mı?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşu kafesten alın kafesi güzelce bir yıkayın yemlik suluk aklınıza gelebilecek her yeri daha sonra kurulayın ve kafesi ilaçlayın suluk ve yemlik hariç.. sonra kuşunuzu kafese bırakın onu da ilaçlayın

3. Bengiözcan

bit mi peki beyazdı böcek? bende sprey var ama beğenmiyorum önerebileceğiniz güzel bi sprey varmı?

4. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    Avi sprey kullaniyorum cokta memnunun

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Bengiözcan

teşekkür ederim

6. tansel canbaz

Çok dikkatli olmanız gerekiyor bikere bitlendiyse arındırmak biraz zaman alabilir kafesi yemlikleri suluklari yuvaliklari tamamıyla dezenfekte ettikten sonra hergun ilaçlayın çünkü bıraktıkları yumurtalar hemen ölmeyebiliyor tam arındı die düşünürken yumurtadan çıkan bitler yeniden kafesi sarabiliyor ve çok hızlı çoğabiliyorlar 3 günde bir yumurta bırakıyorlar diye biliyorum.

7. Bengiözcan

Bit olduğundan emin değilim ama önlemini alıp ilaclicam kafesi.

#7 Bengiözcan, 12 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mart 2014
  8. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Avi Spray kullanın bende de siyah 8 bacaklı yaratklar vardı ne oldgnu bilmiyom tabi . kafesin içinde ve kuşların tüylerindeydi cok kaşınıyorlardı . AviSpray aldım hem kuşlara hem kafese 30 cm uzaklıktan sıktım valla 1 hafta oldu 3 kez sıktım kuşlar cok rahat ne kaşınıyor ne de kafes içinde böcek var.

9. Bengiözcan

spreyi aldım kullanıyorum kuşcuyada götürdüm tüylerini inceledi bit fln yok.Oraya gidince gagasında gördüğüm beyaz böceklerinde kaybolcağı tuttu. Bu beyaz böcekler çok küçük hala görüyorum gagasında yürüyüp ceresinin altına giriyor.Sizce uyuz böcekleri olabilir mi ?

10. tansel canbaz

Bitler genelde siyah olur nasıl bir böcek acaba.s

11. Bengiözcan

çok küçük beyaz gagasında görüyorum.ceresinin altına giriyor.Anlamadım ki.uyuz biti diye bi asalak varmış ondan şüpheleniyorum

Sayfayı Paylaş