Karadeniz Pet

Parazit Spreyi Kullanımı

hakan özdemir

Yeni Üye
İyi akşamlar öncelikle
Kuşumu yaklaşık 2 hafta önce aldım 8-9 gündür kaşınması gözüme takıldı , tüy dökümümü yoksa bit parazit felan mı bilemiyorum. Bugün ilaç aldım sprey ama tam olarak nası sıkıcam , yemliğe , suluğu , kafesi felan önce yıkayıp sonra mı sıkmam lazım ?
Son olarak kuşa sıkarken nelere dikkat etmem lazım.
Şimdiden teşekkürler herkese

Suyu ve yemlikleri çıkart, 30-40cm mesafeden 3-4sn. süreyle kuşun üzerine ve kafesin içine sık..
Haftada 1-2 kez banyo yapsın. Muhtemelen sıcaklardan kaşınıyordur.

hocam tam olarak şöyle mi yani

önce yemliği suluğu felan çıkarıcam sonra kafesle beraber sıcak ekipmanları yıkıcam
ondan sonra spreyi yemliğe suluğa tüneklere felan sıkıp kuruyunca tekrar yemini suyunu mu koyayım
kuş içinde sadece kanatlarının altınamı sıkayım hocam ?

Sen kafesi yıkayacaksan ayrıca yıka. Tünekleri yemlikleri herşeyi yıka. Spreyle ilgisi yok bunun.

Spreyi sıkmadan önce yemlikler ive suluğu çıkart. Yediği içtiği şeye sprey gelmesin diye. Sonra kuşun üstüne, kafes her yere sık işte yukarıda yazdığım gibi.

Bak simdi ben sana yardımcı olayım öncelikle kaşıntıları büyük ihtimalle havalardan ötürü normal tüy dökümüne giriyor kuşlar ama genede madem almıssın kullan
kullanımına gelelim sevgili kardeşim
1)yemlik suluk gaga taşı kalamar kumluk herseyi cıkar
2)tünekle kafesi hazır fırsat bu fırsatken iyice yıka kurusun
3)kafesin ve tüneklerin her tarafına spreyi sık
4)sonra kuşa kafasına ve gözlerine gelmeyecek sekilde diger her tarafına sıkabilirsin
5)kuşu kafesine bırak:))
6)yemlik suugunu kalamar kemigini gaga tası kumunu tak:)
7)haftada2 kere küçük bir tabak yada banyoluguna su doldur içine de 3 damla elma sirkesi

Sen kafesi yıkayacaksan ayrıca yıka. Tünekleri yemlikleri herşeyi yıka. Spreyle ilgisi yok bunun.

Spreyi sıkmadan önce yemlikler ive suluğu çıkart. Yediği içtiği şeye sprey gelmesin diye. Sonra kuşun üstüne, kafes her yere sık işte yukarıda yazdığım gibi.

peki teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Bak simdi ben sana yardımcı olayım öncelikle kaşıntıları büyük ihtimalle havalardan ötürü normal tüy dökümüne giriyor kuşlar ama genede madem almıssın kullan
kullanımına gelelim sevgili kardeşim
1)yemlik suluk gaga taşı kalamar kumluk herseyi cıkar
2)tünekle kafesi hazır fırsat bu fırsatken iyice yıka kurusun
3)kafesin ve tüneklerin her tarafına spreyi sık
4)sonra kuşa kafasına ve gözlerine gelmeyecek sekilde diger her tarafına sıkabilirsin
5)kuşu kafesine bırak:))
6)yemlik suugunu kalamar kemigini gaga tası kumunu tak:)
7)haftada2 kere küçük bir tabak yada banyoluguna su doldur içine de 3 damla elma sirkesi

teşekkür ederim hocam
bu arada aklıma bişey takıldı
kanatlarının altına sıkıcam başka bi yerinede sıkmam gerekir mi boyun , anüs bölgesi felan ?

Toz yada damla seklinde olsaydı ense veya kanat altı önerirdim fakat senin ki sprey ensesinden kuyruguna dogru arkasından sık sırt kısmından birazda alttan ön tarafına sık yeterli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:58 -->-> Daha önceki mesaj 23:57 --

Ensesinden biraz asagısına dogru yaparsan arkasından sık geç:)

Toz yada damla seklinde olsaydı ense veya kanat altı önerirdim fakat senin ki sprey ensesinden kuyruguna dogru arkasından sık sırt kısmından birazda alttan ön tarafına sık yeterli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:58 -->-> Daha önceki mesaj 23:57 --

Ensesinden biraz asagısına dogru yaparsan arkasından sık geç:)

çok teşekkür ederim

Geri