Karadeniz Pet

parazit spreyi yardım

• Konbuyu başlatan Levent Akorn
  • Başlangıç tarihi
L

Levent Akorn

Guest
merhaba ,

parazit spreyi kullanımı hakkında yardım istiyorum.. nasıl kullanılır.. kuşu tutmadan bu işi halledebilirmiyim..

eğer gerçekten bit varaa tutup kanatlarının altına sıkın. uzaktan kafasına denk getirmeden de kullanabilirsiniz. Kuşunuz kaşınıyor diye aldıysanız tüy döküyorda olabilir..

ilginiz için teşekkür ederim, paraziti kendimde gördüm..uzaktan kanatlarının üstüne sıksam sadece yeterli olurmu... bana karşı bir kini oluşmasın diye tutmakda istemiyorum :D

Arkadaşlar bu konuda en iyi ilaçlar şunlardır
1. Bolfo toz
2. Ardap sprey ben ikisinide kullanıyorum
özellikle bolfo yuvalıktaki yavrular için on numara tavsiye ederim

sadece kuşa sprey sıkmakla olamz o parazitler uzun zamandur varsa tülün içine gaga taşının arkalarına bile girrmiştir bence kafesi her ahfta güzelce söküp bulaşık deterjanı ve süngerle yıkayın ben öyle kurtulmuştum spreylede özellikle kanat altına sıkın.

ben arada elime alıp kanatlarının altına ve poposuna sıkıyorum ele almadan gözüne nefes borusuna filan kaçar diye riske girmiyorum..

kafa kısmını avucunuzun içine alın ve kanatlarının altına ve boynuna sıkın en cok oralarda olur ama gözüne kaçırmamaya dikkat edin sonra kafesi iyice dezenfekte edin kafesede sıkın çogalırsa spreyde bir işe yaramaz zamanla

ben bitle mücadeleyi opigal 5 diye bi toz var market poşetine 15-20 gr koyuyorum kuşuda koyuyorum sonra sallıyorum cırpındıkca heryerıne o toz gdıyor hayvana hıcbır zararı yok hatta yemlıklerıne bıle kaçsa bişey olmuyor kafesinde uç noktalarına atıyorum ve sonuc olarak bu zamana kadar 1 adet bile bit görmedim.bu spreyler bana hem sağlıksız hemde güvensiz geliyor bende kuş cok oldugu iin köklü çözümer daha iyi netice veriyor

ben bitle mücadeleyi opigal 5 diye bi toz var market poşetine 15-20 gr koyuyorum kuşuda koyuyorum sonra sallıyorum cırpındıkca heryerıne o toz gdıyor hayvana hıcbır zararı yok hatta yemlıklerıne bıle kaçsa bişey olmuyor kafesinde uç noktalarına atıyorum ve sonuc olarak bu zamana kadar 1 adet bile bit görmedim.bu spreyler bana hem sağlıksız hemde güvensiz geliyor bende kuş cok oldugu iin köklü çözümer daha iyi netice veriyor

+++++++++++++

Geri