Karadeniz Pet

Parçalı yoğun,maşallah (B.A)

Bünyamin Altay

Onursal Üye
Güzel geliyor maşallah yavrular. Parçalı renk agirlikli olacak :)
bu işe gönül veren , emek veren herkese daha guzelleri nasip
olsun inşallah.

CydclAsD.jpg

Cchvlwy8.jpg

oUqPiqf7.jpg

OsxiU83U.jpg

IZeq8hnV.jpg

Masallah, cok guzeller, uzun omurlu olsun hepsi insallah

Maşallah çok güzel yavrular sağlıkla büyüsünler

Maşallah Bünyamin bey bu Tkmı daha önce paylaşmıtınız sanırım gayet güzeller sağlıkla büyütsünler yavruları inş

maşallah daha geçen geldiğimde etti bunlar :) maşallah tosunlara çok iyi olmuşlar bu kadar az kuşla bu kadar güzel kalite yakalamak gerçekten çok güzel. giderek irileşiyor yavrular. tekrar maşallah tüyleri kadar ömürleri yavruları olsun :)

maşallah daha geçen geldiğimde etti bunlar :) maşallah tosunlara çok iyi olmuşlar bu kadar az kuşla bu kadar güzel kalite yakalamak gerçekten çok güzel. giderek irileşiyor yavrular. tekrar maşallah tüyleri kadar ömürleri yavruları olsun :)

Ercan bey yorumunuzda bir şey dikkatimi çektide giderek irileşiyor derken kuluçka sayısı arttıkça yavrular irileşiyormu acaba bende böyle bi düşünmeye sebep oldu sözünüzde .

Güzel günlerde besleyin. Maşallah kuşlarınıza

Ercan bey yorumunuzda bir şey dikkatimi çektide giderek irileşiyor derken kuluçka sayısı arttıkça yavrular irileşiyormu acaba bende böyle bi düşünmeye sebep oldu sözünüzde .

merhaba. yanlış anlaşılmış yorumum o zaman. tamamen doğru eş seçimi , doğru eşleme ve besinlerle alakalı. bünyamin de bu konuda gayet başarılı. çok doğru eşlemeler yapıyor. tamamen bunu demek istedim.

bu arada kuluçka sayısı arttıkça aynı çiftlerde yavru kalitesi düşer boyutlar küçülür o yüzden dinlendirmek gerekir.

merhaba. yanlış anlaşılmış yorumum o zaman. tamamen doğru eş seçimi , doğru eşleme ve besinlerle alakalı. bünyamin de bu konuda gayet başarılı. çok doğru eşlemeler yapıyor. tamamen bunu demek istedim.

bu arada kuluçka sayısı arttıkça aynı çiftlerde yavru kalitesi düşer boyutlar küçülür o yüzden dinlendirmek gerekir.

Tşk ederim düzelttik şuan düşünceyi 3. kuluçka son olucak dinlendiricem fırsat bıraksalar 2 de bırakıcaktım ama yavrular büyümeden olunca engel olamıyorum.

Tşk ederim düzelttik şuan düşünceyi 3. kuluçka son olucak dinlendiricem fırsat bıraksalar 2 de bırakıcaktım ama yavrular büyümeden olunca engel olamıyorum.

Sizlerin yazılarını okudukca ne yalan söyleyeyim imreniyorum harika bir merak yemine ve suyuna eşleştirme vb şeylere göre fiziki ve duygusal durumlarını analiz edebilmek. Sizleri tebrik ediyorum tüm kalbimle.

Son düzenleme:

bende de oluyor öyle durumlar yumurtaları topluyorum ya atıyorum yada aynı zamana gelen az yumurtası olana kaydırıyorum.

bende de oluyor öyle durumlar yumurtaları topluyorum ya atıyorum yada aynı zamana gelen az yumurtası olana kaydırıyorum.

hiç öyle bir şansım yok devamlı üreyen tek bir çift ve yumurtladıkça aldığımdada 12 ye kadar yükselen yumurta sayısı var dişim çok doğurgan :D o yüzden almadım bu kadar çok yumurtlaması korkutuyo beni. önceki kuluçkalardada toplam 3 yavru çıktığı için izin verdim yatmasına.sorun erkekte aslında kızıştırıcı hiçbirşey vermememe rağmen vahim derecede :S tam salmada üretim için kullanılacak bi kuş en son çare bi kaç dişi ekliycem ona :D harem kurcaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

@Bünyamin Altay beydende özür dilerim konu içinde konuyla alakasız konular uzayıp gidiyor :( k.bakmayın