Karadeniz Pet

Parmağıma neden kusuyor?

Boncuk

Paylaşımcı Üye
benim kuşum 3 aylık.daha yetişkin tüylerine yeni geçiyor.bugun ilk defa parmak dövüşü yaptım.baş parmağımla dövüştü.elime kuru yem çıkarmaya başladı ağzından.5 dk geçti aradan.şuan kanatlarını düşürmüş ötüyor kendi kendine neden olabilir?

Büyük bir ihtimal ile kuşunuz ishal diye tahmin ediyorum.
Öyle bir durum var ise patates haşlayın ve suyuna çok az miktarda Türk kahvesi atın.

böyle teşhis görmedim.ishali var gerçekten.patates yemiyor ama kahve koyarım suyuna.teşekkür ederim

Ek olarak; sindirim sisteminde veya daşlığında sıkıntı olabilir.
Lakin ishal değil ise kum koyunuz, kum var ise tazeleyiniz.

bak dalga geçmiyorum.2 gün önce kum kabını yemlik bölümüne takmıştım.hiç kum yememişti.10 dk falan önce eski yerine almıştım.dalga geçmiyorum gerçekten.teşhislerin çok doğru.sen bu işi aşmışsın.çok sağol.birde kuş parmağımı arkadaş zannetti heralde.çok mutlu oldu ama kuşu öyle görünce üzüldüm baya.bir daha yapmıycam.şu kuşa bir eş alıyım en iyisi arkadaşlık yaparlar.

bak dalga geçmiyorum.2 gün önce kum kabını yemlik bölümüne takmıştım.hiç kum yememişti.10 dk falan önce eski yerine almıştım.dalga geçmiyorum gerçekten.teşhislerin çok doğru.sen bu işi aşmışsın.çok sağol.birde kuş parmağımı arkadaş zannetti heralde.çok mutlu oldu ama kuşu öyle görünce üzüldüm baya.bir daha yapmıycam.şu kuşa bir eş alıyım en iyisi arkadaşlık yaparlar.

Teşekkür ederim, sanırım kuşun parmağınla oynamıyor? Kuşun kızışmış olmalı, eğitimli ve konuşuyorsa eğer eş aldığın zaman bu tür alışkanlıkları olmayacak. Lakin eş alayım, ileride yavruda alırım diyorsan bence zamanı gelmiş olmalı.

3 aylık daha küçük sayılmazmı.iyi bakmışım demek ki :D

3 aylık daha küçük sayılmazmı.iyi bakmışım demek ki :D

Ben zannediyorum 4,5 - 5 aylık :) Bu arada kuşun için hazır su kullanmalısın, kürdanın ucu ile çok az derecede Türk kahvesi at, kumu da değiştir. 1 haftaya düzelir inşAllah. Ama her gün atma Türk kahvesini haftada 2 gün 3 gün ara ile yapsan yeterlidir.

tevfik abiye katılıyorum kusun kızsmıs durumda parmagına kur yapıp kusmaya calısıyor

daha 3 aylık kafasındaki tüyler bile daha çubuk çubuk.çizgileri yok olmadı bile.bakalım 1 aydan evvel eş almam.sakıncası olmaz dimi=?

Geri