petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Parmağıma neden kusuyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Boncuk tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşum 3 aylık.daha yetişkin tüylerine yeni geçiyor.bugun ilk defa parmak dövüşü yaptım.baş parmağımla dövüştü.elime kuru yem çıkarmaya başladı ağzından.5 dk geçti aradan.şuan kanatlarını düşürmüş ötüyor kendi kendine neden olabilir?

2. Tevfik AKTUNÇ

Büyük bir ihtimal ile kuşunuz ishal diye tahmin ediyorum.
    Öyle bir durum var ise patates haşlayın ve suyuna çok az miktarda Türk kahvesi atın.

3. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    böyle teşhis görmedim.ishali var gerçekten.patates yemiyor ama kahve koyarım suyuna.teşekkür ederim

4. Tevfik AKTUNÇ

Ek olarak; sindirim sisteminde veya daşlığında sıkıntı olabilir.
    Lakin ishal değil ise kum koyunuz, kum var ise tazeleyiniz.

5. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    bak dalga geçmiyorum.2 gün önce kum kabını yemlik bölümüne takmıştım.hiç kum yememişti.10 dk falan önce eski yerine almıştım.dalga geçmiyorum gerçekten.teşhislerin çok doğru.sen bu işi aşmışsın.çok sağol.birde kuş parmağımı arkadaş zannetti heralde.çok mutlu oldu ama kuşu öyle görünce üzüldüm baya.bir daha yapmıycam.şu kuşa bir eş alıyım en iyisi arkadaşlık yaparlar.

6. Tevfik AKTUNÇ

Teşekkür ederim, sanırım kuşun parmağınla oynamıyor? Kuşun kızışmış olmalı, eğitimli ve konuşuyorsa eğer eş aldığın zaman bu tür alışkanlıkları olmayacak. Lakin eş alayım, ileride yavruda alırım diyorsan bence zamanı gelmiş olmalı.

7. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    3 aylık daha küçük sayılmazmı.iyi bakmışım demek ki :D

8. Tevfik AKTUNÇ

Ben zannediyorum 4,5 - 5 aylık :) Bu arada kuşun için hazır su kullanmalısın, kürdanın ucu ile çok az derecede Türk kahvesi at, kumu da değiştir. 1 haftaya düzelir inşAllah. Ama her gün atma Türk kahvesini haftada 2 gün 3 gün ara ile yapsan yeterlidir.

9. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    tevfik abiye katılıyorum kusun kızsmıs durumda parmagına kur yapıp kusmaya calısıyor

10. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    daha 3 aylık kafasındaki tüyler bile daha çubuk çubuk.çizgileri yok olmadı bile.bakalım 1 aydan evvel eş almam.sakıncası olmaz dimi=?

Sayfayı Paylaş