Karadeniz Pet

Parmak Kopması

• Konbuyu başlatan nsxombe
  • Başlangıç tarihi
N

nsxombe

Guest
S.a arkadaşlar
Dün akşam kuşun kapının üstünde dururken rüzgardan cereyan yapıp kapı sert kapandı.
Kuşun ayağı arada kalmış ve 1 parmak kopma derecesinde sallanıyor ve kanıyordu.
Dün veterinerlik okumuş komşumuz vazelin sürdü kanaması dursun ve kuş oynamasın diye. Ama hayvan ayağına fazla basamıyor baya bi üzüldüm.
Sadece kremle bu iş çözülür mü ne yapmam lazım acaba.
Acı çekmesine dayanamıyorum

bencede kucuk bır kurdan gıbı bıseyle duz durmasını saglayabılırsınız sarabılırsenız belkı ıyılesır yoksa bosta kalır oyle

İşin garibi şimdi yeniden krem sürmek için yakalamamız lazım. Akşam ışığı kapatıp almıştım hemen ama gündüz vakti o yaralı halde can havliyle sağa sola koşuşturmasını istemiyorum. Nasıl yakalarız bunu
Veterinere götürün alsın o parmağı. Kendiniz denemeyin kanamadan gider yavrucak.
Çok geçmiş olsun. :(

Dün gece oldu sabaha kadar sabitleşmiş yani tutmuş gibi duruyor ama hala acı çekiyor basamıyor üstüne. Sürekli yukarı çekiyor.
Şimdi tutmuş gibi olan parmağı götürüp aldırmak nasıl olur acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun, umarım toparlar kendisini

Yazik kiyamam canim benim nasil aciyordur cani :(
Veterinerlik okuyan tanidiginiz bişey söyledi mi kaynar falan diye
Sadece vazelinle nasil olacak bana mantiksiz geldi
Mikrop falan kaparsa Allah korusun ne olacak
Siz iyice bi daha sorun isterseniz
Çok geçmiş olsun

Ev kazalarina karşi da tedbirli olalim arkadaşlar
Kuşun parmagi yerine başi vs de kalabilirdi aman Allah muhafaza
Aklima dahi getirmek istemem ama ihtimal işte:(

Son düzenleme:
vazelinin tek amacı kanamayı durdurmak. ayağını sabitleyip sarın inş iyi olur bol bolda mineral verin evinizde antibiyotik varsa ondanda suyuna damlatın. son bir tavsiyemde sarmadan önce Fucidin Krem bulup sürün

Aspirin i toz haline getirip vazelin ile karıştırın. Kanamayı durduracaktır. İş işten geçmişken gördüm gerçi konuyu geçmiş olsun. Aspirin tek başına kanayan yer üzerine konduğunda kanamayı durdurabilen bir özelliği de vardır. Bilginiz olsun.

Kanama durdu vazelinden sonra çok şükür. Şimdi parmak şiş sadece sıkıntı yok gibi. Ama çok sinirli ve tedirgin. Acısı var sanırım. Şu durumda yapabileceğim öneriniz var mı

vazeline devam edin, bir süre uçurmasanız daha dogru olur.. şişi artmasın..

arkadaşlar parmağı hala şiş ve birazda kanlı gibi duruyor. Vitamin desteği yapayım diyorum hayvana kendini toplasın biraz.
İyileşmesi ve kendini toplaması için ne gibi yardımcı şeyler alabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim garibanın kendi kendine iyileşmesi uzun sürecek sanırım :(

Dişi lutinomun ayağı kan rengi olmuş aksıyordu. Bepanten diye bir krem sürmüştüm. Şimdi maşallahı var.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Geri