Karadeniz Pet

Paşam hakkında yorum yapabilirmisiniz?

• Konbuyu başlatan Naci AYDIN
  • Başlangıç tarihi
N

Naci AYDIN

Guest
Merhaba.

İsmi Paşa. Dün sahiplendim. Yaşı,cinsi,cinsiyeti hakkında yorum alabilirmiyim. Alıştırılacak bir yaşta mı acaba?

Cinsini bilmiyorum ancak 3 aylık civarı bir erkek. Maşallah.

Teşekkür ederim yanıt için. Aldığım kişi 45 gün dedi ama banada daha büyük gibi gelmişti. Çok yabani umarım alışır.

2-3 aylık bana yerli gibi geldi ama bu konuda çok iyi deilim , erkek , tam alıştırmalık bi yaşta bir haftada eve alışır eğer ilgilenirsenizde yabaniliği gider

Teşekkürler arkadaşlar tüm yorumlar için. Ben daha küçük almak istemiştim ama olmadı. Umarım alışır çünkü hiç yaklaştırmıyor kendine:((

alışır alışır inşallah.maşallahhh kuşunuz çok güzell :D

Teşekkür ederim. :) Benim vefat eden kuşum o kadar mükemmeldi ki onunla kıyaslamadan edemiyorum. Müzikle birlikte öterdi sanki şarkı söyler gibi. 10 dan fazla kelime bilirdi. Sofraya benle oturur benle kalkardı. Geldiğinin 2.günü alışmıştı. Onun yerini tutamayacak hiçbiri sanırım:(

Çok güzel bir kuş almışsınız, nazar değmesin. Tam alıştırılacak durumda.

Alışır elbet... Sen ön yargılı yaklaşma... Eski kuşun kadar sev ve hissettir :)
Çok güzel maşallah

Teşekkür ederim. :) Benim vefat eden kuşum o kadar mükemmeldi ki onunla kıyaslamadan edemiyorum. Müzikle birlikte öterdi sanki şarkı söyler gibi. 10 dan fazla kelime bilirdi. Sofraya benle oturur benle kalkardı. Geldiğinin 2.günü alışmıştı. Onun yerini tutamayacak hiçbiri sanırım:(

Aynılarını ilk günlerimde bende yaşadım,hatta değiştirmeyi bile bi ara aklımın ucundan geçirmiştim.Ama şimdi daha iyiyiz.Gerçekten sabır işiymiş diğer kuşum ile hiç zahmet çekmemişim meğersem :) Şimdiki ufaklık biraz afacan,uğraştırıyor beni

Allah razı olsun arkadaşlar. Çok moral verdiniz. Umarım alışır dediğiniz gibi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:54 --

Aynılarını ilk günlerimde bende yaşadım,hatta değiştirmeyi bile bi ara aklımın ucundan geçirmiştim.Ama şimdi daha iyiyiz.Gerçekten sabır işiymiş diğer kuşum ile hiç zahmet çekmemişim meğersem :) Şimdiki ufaklık biraz afacan,uğraştırıyor beni

Benimle aynı düşüncede olan birinin daha olduğuna sevindim. Bende şuan o durumdayım biryanım değiştir diyor diğer yarımda kuşu tekrar bir serüvene atma diyor.Diğeri gibi olamayacağını kabullenmem gerekiyor sanırım. Sizin en son aldığınız nekadar zaman sonra alıştı.Birde bana tavsiyeleriniz neler?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:54 --

Benimle aynı düşüncede olan birinin daha olduğuna sevindim. Bende şuan o durumdayım biryanım değiştir diyor diğer yarımda kuşu tekrar bir serüvene atma diyor.Diğeri gibi olamayacağını kabullenmem gerekiyor sanırım. Sizin en son aldığınız nekadar zaman sonra alıştı.Birde bana tavsiyeleriniz neler?

Vallahi 2 sene önceki kuşum 3 yıl kadar yaşadı ama sonra arabada seyahat ederken gözümün önünde kaybettim.bir daha almayacagım dedim ama insan özlüyor bakmayı.10 gün önce aldım şimdi hala biraz asabi sayılır.daha bu gün yeni saldım dışarı çıkmak istemiyordu düşünün.benim tavsiyem ilk önce elinize yem alıp 5-10 dakika tutun benim ki hiç oralı bile olmadı yeni aldığım kuşum.ilk 4-5 gün kafesten mümkünse çıkarmayın sabırlı olun onunla çok ilgilenin yavaş ve sakin sakin konuşun.zamanla sizi tanıyacak benimseyecektir.eğer size yavaş yavaş alıştıysa eskisi gibi hırçınlaşmıyorsa kafesi açın elden yeme olayını kabul etmezse ben yavas yavas konusup parmağımla karnını okşadım 5-10 dakika sonra ona zarar vermeyeceğimi anlayıp parmağıma atladı hiç ani hareketler yapmadan konuşmaya devam edin ki parmağınıza geldiğinde hiçbir şeyin değişmeyip ona zarar vermeyeceğinizi anlasın.yanında gürültü yapmaktan kaçınırsanız iyi olur :) asla avucunuza almayın bu onların güvenini çok sarsar,ne yaparsa yapsın sabırlı olun ben hala sabrediyorum dışarıdayken beni takmıyor bile :) biraz uzun oldu ama sanırım devam edeceğim :D sürekli aynı kelimeyi kullanın mesela adı ile başlayabilirsiniz,yeşilliği çok sever diyolar ama benim ki resmen yeşillikten kaçıyor eğer sizin ki seviyorsa alıştırma durumunda yeşilliğide kullanabilirsiniz.İlk günlerde ishal yapar bu çok önemli.Yavru kuşlarda ölümcül olabiliyor dışkısını takip edin.Devam ederse özel ishal ilacı ya da biraz haşlanmış patates,kanarya yemi verebilirsiniz :) nane yaprağınında iyi geldiğini duydum.Hayırlı olsun umarım yardımcı olmuşumdur daha sorunuz varsa yardımcı olabilirsem yanıtlarım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Ayrıca kuşu bencede değiştirmeyin daha beterinin gelmeyeceğinin bir kesinliği yok elbet alışacak kuşu zor durumda bırakmış olursunuz :)

Dediklerinizi uygulayacağım inşallah. Marul verdim yanına maruldan uzak duruyor. Elime yem alıp kafese soktum elimi kendini ordan oraya vurdu. Dünden beri tek ilerlememiz 1 mm parmağımı yaklaştırabilmem.Bunada şükür. Hiç ötmüyordu birkaç saat önce ötmeyede başladı. Bunu satan adam jumbo boy dedi ama sizce jumbo mu? Bence değil:)

Dediklerinizi uygulayacağım inşallah. Marul verdim yanına maruldan uzak duruyor. Elime yem alıp kafese soktum elimi kendini ordan oraya vurdu. Dünden beri tek ilerlememiz 1 mm parmağımı yaklaştırabilmem.Bunada şükür. Hiç ötmüyordu birkaç saat önce ötmeyede başladı. Bunu satan adam jumbo boy dedi ama sizce jumbo mu? Bence değil:)

Yok degil kardeşim :D

2 veya 3 aylık güzel bir erkek kuş çok sağlıklı maşallah

Ben 6 ayda zor alıştırdım inan bana. 7-8 aylıktı. O nedenle çok zorluk çektim. Şu an ben uyurken yastığımda beni izliyor bitanem. Nazar değmesin.

Son düzenleme:
Geri