Karadeniz Pet

Paşam kafese kendisi girmiyor.

abdullah0732

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum günün çoğu kısmı neredeyse bütün gün dışarıda sabah açıyoruz sahura kadar dışarıda :D Eğer girerse yem yemek için yada su içmek için giriyor. Ondada yanına yaklaştığım anda çıkıyor. Kuş bana çok bağlandı hiç yanımdan ayrılmıyor tamam güzelde bi süre sonra sinir bozucu oluyor. Geliyor elime kafa atıyor, tırnağımı kemiriyor, omzuma gelip kulaklığı kulağımdan çıkartıyor, gamepad oynarken elimin üstünden geliyor tırnağımı tutup yukarı kaldırıyor. Yani güzel eğlenceli oluyor fakat uzun olunca sinir bozuyor. Akşam yatarkende girmiyor tek çare olarak yakalamak zorunda kalıyorum. Var mı bi yolu kendisinin girmesi için. Kuş yeni değil 7-8 aydır var. Bize alışdı. Şuan yeni kafes yapıyorum oyuncak koysam girer mi? Aslında yeni yaptığım kafesde ilgisini ne çekecekse koyacağım ama şuanda başka ne yapabilirim? Son birde kendini hiç sevdirmiyor. Geliyor öpüyorum falan ama parmağımı uzatınca izin vermiyor. Onu nasıl alıştırabilirim?

Biraz uzun oldu ama :D Önerilerinizi bekliyorum.

Aynen benim kuşu anlatıyorsun :D tek fark benim kuş 3-4 aylık

Aynen benim kuşu anlatıyorsun :D tek fark benim kuş 3-4 aylık

Bana her türlü yaklaşıyor utanmasa tuvalete bile girecek ama sevmeme izin vermiyor. :D Ve kafese girmiyor. Üstüne örtü atıp tutmakta istemiyorum. Mesela 1 saate kadar yolculuğğa çıkacağız nasıl koyacağım kafese marul falan desem evde hiç bir yiyecek yok annem memlekete gitmişdi bizde babamla dışarda yiyorduk ne yapsam :D

Geri