Karadeniz Pet

Paşam nefes alamıyor?!.

• Konbuyu başlatan Gökay KAYHAN
  • Başlangıç tarihi
soğuk algınlığı yoksa sadece astımsa astım ilacıdır ozaman.çünkü antibiyotiği öyle uzun süreli kullandırmazlar.telefonunu bul ve ara mutlaka.bilgilendirirler merak etme.

Veterineri aradım ''Astım ilacı zaten antibiyotiktir. Astım zor geçen bir hastalıktır. Geçti gibi görünür ama tekrarlar. Verdiğim ilacı 15 gün kullanın. Suluğuna bir mercimek tanesinden fazla ilaç koymayın. Eğer 15 de geçmese 10 gün ara verin sonra tekrar başlayın.'' dedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğer ek olarak öneriniz varsa lütfen yazın.

Veterineri aradım ''Astım ilacı zaten antibiyotiktir. Astım zor geçen bir hastalıktır. Geçti gibi görünür ama tekrarlar. Verdiğim ilacı 15 gün kullanın. Suluğuna bir mercimek tanesinden fazla ilaç koymayın. Eğer 15 de geçmese 10 gün ara verin sonra tekrar başlayın.'' dedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğer ek olarak öneriniz varsa lütfen yazın.

piyasada astım ilacı olarak satılan ürünler var bunlar antibiyotik olarak geçmiyor.kendi içine antibiyotik karıştırmış olabilir.şuanda veterinerin dediğini dinlemekten başka yapvak bişey yok.ama mutlaka kesin probiyotik al.kaliteli vitamin de al..ilaç tedavisi bittimi hemen başla bunları vermeye.

piyasada astım ilacı olarak satılan ürünler var bunlar antibiyotik olarak geçmiyor.kendi içine antibiyotik karıştırmış olabilir.şuanda veterinerin dediğini dinlemekten başka yapvak bişey yok.ama mutlaka kesin probiyotik al.kaliteli vitamin de al..ilaç tedavisi bittimi hemen başla bunları vermeye.

Çok teşekkürler.

bir de ilgilen işte.kuşların en iyi antibiyotiği ilgidir.ve evde viks varsa yoksada bir viks al.tencereye koy sıcak suyu.içinede biraz viks at.kafesin yanına koy.rahatlatır.

İlacın ismini öğrenip yazar mısınız? Birde tuzlu su kesinlikle kullanmayın. Çok zaralı. Zeytin yaprağı alın aktardan çay yapıp burun deliklerine sürün çok daha etkili. Ayrıca ekinezya ve sinir otu bitkileri alın onları da ayrı bir çay yapın suluğuna koyun. Susadığı zaman verin ve en fazla iki saat dursun suluğunda.

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

İlacın ismini öğrenip yazar mısınız? Birde tuzlu su kesinlikle kullanmayın. Çok zaralı. Zeytin yaprağı alın aktardan çay yapıp burun deliklerine sürün çok daha etkili. Ayrıca ekinezya ve sinir otu bitkileri alın onları da ayrı bir çay yapın suluğuna koyun. Susadığı zaman verin ve en fazla iki saat dursun suluğunda.

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Bir soru sormak istedim acaba siz kuşunuza nasıl banyo yaptırıyorsunuz? Annemin çiçekler için kullandığı fıs fıs ı kullanıyorum ben. Çok etki etmiyor ama sırılsıklam olmasından iyiydir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:14 --

Paşa'nın nefes alamaması başladı. Ağzından nefes alıp veriyor ve yeni fark ettiğim bir durumsa nefes alamamaya başladığında göğsünün şişmesi. Acaba astımla beraber başka bir sorunu da olabilir mi?

Buhar veremiyorum çünkü bu saatlerde bile ev sıcak, buharın içine sokarsam ona zarar verebilir . Ek olarak ne yapabilirim?

Kuşlarımdan kendi yıkananlar kap görünce yıkanıyorlar. Kendi yıkanmayanları da fısfıslıyorum sizin yaptığınız gibi. İçine sirke de koyarsanız bit barınmaz zaten. Fısfıslama en iyisi zaten. Sakın avuçlayıp suyun altına sokmayın. Kulağına su kaçarsa ölümcür. Ama fısfıslama işe kuş kendi kulağuna su kaçırmaz. Eğerki sudan çok korkuyorsa kuşunuz beraber banyoya girin :) suyun korkulacak bişey olmadığını anlasın sonra fısfıslamadan da korkmaz. Ama kuşunuzu kurutma makinesiyle sakın kurutmayın.

Nefes alamayınca göğsü şişer. Ekstra durum olduğunu zannetmiyorum

Kuşlarımdan kendi yıkananlar kap görünce yıkanıyorlar. Kendi yıkanmayanları da fısfıslıyorum sizin yaptığınız gibi. İçine sirke de koyarsanız bit barınmaz zaten. Fısfıslama en iyisi zaten. Sakın avuçlayıp suyun altına sokmayın. Kulağına su kaçarsa ölümcür. Ama fısfıslama işe kuş kendi kulağuna su kaçırmaz. Eğerki sudan çok korkuyorsa kuşunuz beraber banyoya girin :) suyun korkulacak bişey olmadığını anlasın sonra fısfıslamadan da korkmaz. Ama kuşunuzu kurutma makinesiyle sakın kurutmayın.

Nefes alamayınca göğsü şişer. Ekstra durum olduğunu zannetmiyorum

Çok sağolun, sizlerin iyiliklerinizi ödeyemem.

Estağfurullah rica ederiz. Sizde ilacın ismini öğrenirseniz bize(aslında kuşunuza) iyilik yapmış olursunuz. Bildiğimiz bi ilaçsa yönlendiririz sizi. Çünkü birçok veteriner maalesef ağır ilaçlar vererek kuşları öldürüyorlar. Çünkü kuşlardan anlamıyorlar.

Estağfurullah rica ederiz. Sizde ilacın ismini öğrenirseniz bize(aslında kuşunuza) iyilik yapmış olursunuz. Bildiğimiz bi ilaçsa yönlendiririz sizi. Çünkü birçok veteriner maalesef ağır ilaçlar vererek kuşları öldürüyorlar. Çünkü kuşlardan anlamıyorlar.

İlacın adını ne yazıkki bilmiyorum. Yarın öğrenebilirim inşallah.

Bu arada, kuşumun astım olduğuna emin değilim. Kuşumu veterinere götürmediğim için veteriner de sorunların yazıldığı kağıda göre bir ilaç verdi. Sizce kuşum astım mı?

kardes sana verılen sarı toz vıtamın ısmını suan hatırlayamıyorum ama vıtamın sadece bır suluga bugday tanesı kadar koyucaksın ıkı gun arayla yanı 2 gun temız su 2gun vıtamınlı su ha bırde sunu hatırlatayım dıkkat et verılen vıtamın pıyasa vıtamını degıl fazla kullanma cok saglam bır ılac cok verırsen kusta hararet yapar

enapa9es.jpg

Benim jako papağanım için vermişti veteriner bu ilacı diyorsunuz. Bu sıcakta 24 saatte bir değişmeli suluk.
kardes sana verılen sarı toz vıtamın ısmını suan hatırlayamıyorum ama vıtamın sadece bır suluga bugday tanesı kadar koyucaksın ıkı gun arayla yanı 2 gun temız su 2gun vıtamınlı su ha bırde sunu hatırlatayım dıkkat et verılen vıtamın pıyasa vıtamını degıl fazla kullanma cok saglam bır ılac cok verırsen kusta hararet yapar

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

sımdı hatırladım ısmını sana verılen ılac super vıt veterıner ılacı sarı toz ve bır suluga mercımek tanesı kadar atılır sana tavsıyem sadece bunu kullan baska hıc bırsey kullanma ha bırde anlattıklarına gore kusunda sureklı akıntı yok ıse kuslarda sıcaklarda asırı sekılde nefes alamama gıbı hareketler yaptırır bu da ortamın kusu bunaltmasından kaynaklanır sanırım senın kusunda sorunu bu oartama dıkkat et ne fazla esıntılı nede fazla sıcak olmalı yaz aylarında

Öncelikle geçmiş olsun
İlknur arkadaşimiz tecrübelidir dedigi dogal destekler faydali bizzat ben biliyorum

Yalniz ben direk hekimin görmesini tavsiye ederim
Belki direk muayenede başka bişey görecek
Antibiyotik zarar veriyor insana bile ,, ezbere teşhis olmasin kullanilan ilaç bi işe yarasin diye düşünüyorum..
Kagida bakarak teşhis koymak riskli...
Hangi şehirde yaşiyorsunuz anlayan bi veteriner tavsiye edelim..?
Ben sinir otu diyecektim İlknur söylemiş zaten :)

Süpervit antibiyotik değil vitamin. Ama veterinerin iyi olmadığı kanaatindeyim. Çünkü antibiyotik diye vitamin vermiş. Astım olup olmadığını kuşu görmeden sadece yorumlara bakarak biz söyleyemeyiz. Kronik bir hastalık çünkü muayene ile belli olur.

Öncelikle geçmiş olsun
İlknur arkadaşimiz tecrübelidir dedigi dogal destekler faydali bizzat ben biliyorum

Yalniz ben direk hekimin görmesini tavsiye ederim
Belki direk muayenede başka bişey görecek
Antibiyotik zarar veriyor insana bile ,, ezbere teşhis olmasin kullanilan ilaç bi işe yarasin diye düşünüyorum..
Kagida bakarak teşhis koymak riskli...
Hangi şehirde yaşiyorsunuz anlayan bi veteriner tavsiye edelim..?
Ben sinir otu diyecektim İlknur söylemiş zaten :)

Malatya'da yaşıyorum. Fuzuli Veterinerinden almıştım ilacı. İnternetten bulabilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

Süpervit antibiyotik değil vitamin. Ama veterinerin iyi olmadığı kanaatindeyim. Çünkü antibiyotik diye vitamin vermiş. Astım olup olmadığını kuşu görmeden sadece yorumlara bakarak biz söyleyemeyiz. Kronik bir hastalık çünkü muayene ile belli olur.

Bu durumda ne yapmalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:07 --

sımdı hatırladım ısmını sana verılen ılac super vıt veterıner ılacı sarı toz ve bır suluga mercımek tanesı kadar atılır sana tavsıyem sadece bunu kullan baska hıc bırsey kullanma ha bırde anlattıklarına gore kusunda sureklı akıntı yok ıse kuslarda sıcaklarda asırı sekılde nefes alamama gıbı hareketler yaptırır bu da ortamın kusu bunaltmasından kaynaklanır sanırım senın kusunda sorunu bu oartama dıkkat et ne fazla esıntılı nede fazla sıcak olmalı yaz aylarında

Çok sağolun. Ben nefes alamadığı için su kaaynatıp içine nane veya papatya atıyorddum bu durumda bunları yapmam yanlış olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:11 -->-> Daha önceki mesaj 14:09 --

DSCN1153.JPG

İlaç işte bu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:11 --

35b

İlaç işte bu.

Resmi açamıyorum. Ama madem vitamin vermiş en azından vitaform kullanın daha faydalı. Aslında Urfa ve Kayseride yaban hayatı rehabilitasyon merkezleri var biliyorum. En azından oralarla iletişime geçip oralara götürseniz. Veya malatya üniversitesinin veterinerlik bölümü varsa oraya gösterseniz. Urfada veterinerlikte ornotolog vardı kuşlardan anlayan.

Resmi açamıyorum. Ama madem vitamin vermiş en azından vitaform kullanın daha faydalı. Aslında Urfa ve Kayseride yaban hayatı rehabilitasyon merkezleri var biliyorum. En azından oralarla iletişime geçip oralara götürseniz. Veya malatya üniversitesinin veterinerlik bölümü varsa oraya gösterseniz. Urfada veterinerlikte ornotolog vardı kuşlardan anlayan.[/

Veteriner ilacın antibiyotik olduğunu söylemişti. Umarım öyledir.

Malatya Ünüversitesinde veterinerlik bölümü var. Ancak burası inanılmaz sıcak, evin güneş görmeyen odası bile 33 derece. Bu sıcakta onu dışarı çıkartmak ona çok zor gelecektir. Hem üniversite evimizden 20 km uzakta.

Durumu iyiye gitmeye başladı ama sıcaktan çok bunalıyor. Kanatlarını açıp serinlemeye çalışıyor. Önüne su koydum ama girmedi, fıs fıs ile serinletmeye çalışıyorum. Onu nasıl serinletebilirim?

Geri