Karadeniz Pet

paşayı avizeden nasıl vazgeçirebilirim..

• Konbuyu başlatan MeRTiM
  • Başlangıç tarihi
M

MeRTiM

Guest
ii günler değerli üyeler.. ben paşayı alalı yaklaşık bir buçuk ay falan oldu.. bana alışkın elime falan gelio ama çok nadir.. kafesten çıkardığım an direk avizeye konuo ve akşama kadar orda duruo.. çarşafla falan kapattım ama yinede gitti sürekli orda.. yeni yeni konuşmaya başladı kendinin yansımasını görüo sanırım.. bana yardım edin lütfen kuşumu avizeden nasıl vazgeçirebilirim.. ben avizeye deil benim omzuma elime konsum istiorum çok ilgileniorum ama nafile.. yardımlarınızı bekliorum..:(

avizeye poşet koyun her yerini kaplasın ben öyle vazgeçirdim benim paşayı :) ayrıca kuşunuzun dikkatini bi şekilde çekmeniz lazım üzerinize gelebilmesi için...mesela 1-2 saatliğine yemliğini çıkarın sonra kuşu salın elinizde kuşun görebilceği şekilde yem koyun bekleyin..ya da sevdiği bir oyuncağı varsa onu alın çağırın...

sarkmayan tavana yapışık aydınlatma alın avizeyi çıkarın. asla vazgeçmez avizeden. benim arkadaşımın kuşu gel deyince geliyor onlara çok alışık ama o da hep avizede. hatta bazen orda uyumak istiyormuş. ordn ayrılamıyorlar. güvenli yuva gibi. tabi bu benim fikrim. belki avizeden vazgeçirmeyi başaranlar vardır. onların cevabını merakla bekliyorum.

sedacım biz seninle hemen atlıyoruz bu konulara :)

ya bende farklı farklı şeyler denedim ama nafile başaramadım kafesten çıktığı an orda alıorum elime tekrar gidio.. ama tekrar sizin dediğiniz gibi poşetle deneyeyim..

poşete konamıyor ve çıkardığı sesten ürküyor :) en azından benimki öyle yapıyor inşallah işe yarar...

sedacım biz seninle hemen atlıyoruz bu konulara :)

:D evet bizim konumuz bunlar. hemen hemen aynı aşamalardan geçiyoruz. benim evde allahtan avize yok bende o dert yok. ama oyun alanı var. eve gidince oyun alanını örtücem bana gelmiyo kerata.

bende sökmeyi düşünmedim değil tek ampul takılıo ya onu yapmayı düşündüm ama önce sizin dediğinizi yapıcam poşetle sarıcam.. saolun bilgilerinizi paylaştığınız için..

poşetli de çirkin olur ev. poşeti çıkarınca yine gider. arya da kornişe konuyodu. oralara yastık tıkmıştım ev berbet göründü. bir süre konamayınca unuttu dedim çıkardım yastıkları. sonra yine konmayabaşladı. ben de kuşu değiştirdim minty oralara hiç konmuyor neyse ki oyun alanıyla kafes... harika!

ya ben değiştirmeye kıyamam işte alıştım çünkü ya unutturmak için dewam etcem yada onu öyle kabul edicem.. önce poşeti denicem..

poşeti deneyin bence kesin sonuç alırsınız..bir süre ev kötü görünse de farketmez size alışınca kaldırısınız....

vazgeçsin inşallah da farsın çirkin olsun ev önemli deil..şimdi dediğiniz gibi yemliğini falan çıkardım akşamda avizeyi poşetleyip kafesten çıkarırım paşayı.. bakalım ne olacak..

bizimki simit lambaya konuyordu çözümü lambayı değiştirmekle buldum :D

vazgeçsin inşallah da farsın çirkin olsun ev önemli deil..şimdi dediğiniz gibi yemliğini falan çıkardım akşamda avizeyi poşetleyip kafesten çıkarırım paşayı.. bakalım ne olacak..

kafesin içinde elinizden yem yediriyordunuz ama dimi ... öncelikle kafeste elinize ve elinizden yem yemeye alışması lazım...aç olunca zaten salar salmaz gelecektir yemeye merak etmeyin...

Bir kuşun aynı yere alışmasını önlemek için onu oradan kovmaktır . Tek cözüm budur alışmışsa eğer bir müddet oda değiştirerek kafes içerisinde tutunuz.

ewet aldığımda bi hafta kafesten çıkarmadım ve elimden yem yedirdim öyle dışarı saldım.. ama sonradan kafesten çıkardığım an avizeye konmaya başladı.. çarşaf falan astım korkmadı.. kafesin kapağı açık sürekli kendi açıkınca yemini yiyip tekrar avizeye konuodu.. ya inşallah sizin yöntem bizdede işe yarar.. poşette olmazsa tek ampul oluo ya ona çeviricem avizeyi..

Sen en iyisi cezaevine hücreye gönder konacak bişey bulamaz 2 ay orda kalsın evde artık yere konar, bu da saçma fikir tabiki, :)

ewet aldığımda bi hafta kafesten çıkarmadım ve elimden yem yedirdim öyle dışarı saldım.. ama sonradan kafesten çıkardığım an avizeye konmaya başladı.. çarşaf falan astım korkmadı.. kafesin kapağı açık sürekli kendi açıkınca yemini yiyip tekrar avizeye konuodu.. ya inşallah sizin yöntem bizdede işe yarar.. poşette olmazsa tek ampul oluo ya ona çeviricem avizeyi..

merakla cevabınızı bekliyorum..olacak inşallah