petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Pes Artık....

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve Umutcan AĞLAR tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Umutcan AĞLAR

Selamın Aleykum. Bugün babamın Kartal sanayisinde babamın 2-3 densizin elinden aldığı muhabbet kuşunu sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle site yönetiminden ve üyelerden özür diliyorum ama Allah bu kuşu bu hale getiren insanların tez zamanda belalarını versin. Hayvanı tüylerini yolmuşlar hemde aç bırakmışlardı.

Aşağıda ki fotoğrafta sol taraftaki ilk geldiği hali sağ taraftaki son halidir.

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kursak çuval olmuş yiğen :)

3. Umutcan AĞLAR

yesinde tüylensin :)

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bitane şaseci var kuşlara meraklı acaba ondanmı aldı

5. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    BU NEYA böyle vicdansız şerefsizler bu nasıl bir şey özür dilerim sinirlendim

6. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Allah yardım etsin kuşa da sana da. Bir bakım yaparsın bir şeyi kalmaz inşallah

7. Umutcan AĞLAR

ben almadım babam getirdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

sakin.. :)

Bu haliyle yuvayı kazıyo :D

8. nanelimon

nanelimon Guest

oyyyyyy bu nasıl vicdansızlık böyle yaaaa allah belalaırını versin gercektende.hatta onu yapanlara çok afedersiniz ama gögüs kıllarına siri yapıştırıp yapıştırıp çekceksin .görsün bakalım nasıl acı yaşayacak.kuşa yaptıgına bakın yaaa hay allah çok üzüldüm çok.sinirden ne yazacağımı bilemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

ya bi ilk resimdeki gözdeki çaresizliğe bakın birde diğer resimdeki gözdeki mutluluga bakın.gagasıda sanki gülümsüyor.kıyamam yaaaa.

9. Yasin ZORLU

ellerine sağlık babanın.. bu kuşu merak ediyorum iyileşmiş halini..

10. Umutcan AĞLAR

O artık emin ellerde :)

en yakın zamanda atacagım

11. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    merak ediyordum bende tüysüz nasıl oluyor diye :D bence bu başka sebepten bu hale geldi.

12. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

aslında bu kuş fazla stresemi girdi diye düşündüm bir an.insan kılığına bürünmüş bir hayvan bile bunu yapamaz

13. Umutcan AĞLAR

birisi stresten böyle oldu felan demişte yalan

14. Aysetursak

Off yazık ya. Küçücük masum hayvandan ne istîyorlar içim parçalandı. Ama hayvan bu haliyle bile o kadar sevimli ki buna kıyanların duyguları alınmış resmen

15. Gökhan KARAALİ

Allah İslah Etsin !

16. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hıyarlar ne hala getirmiş kuşu şimdi havalarda soğudu kuş caz üşümesin hocam.

17. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bir insan bu kadar tüy yolamaz arkadaşlar ya aklım almadı. el kadar hayvan dayanamaz acıya ölür. stresten olabilir bu durum.

18. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    bencede pes artık :mad: bu nasıl bi vicdansızlıktır hiç mi acıma duygusu yok bu insanlarda küçücük bir canlıya bu eziyeti nasıl yapıyorlar yazık insanlık ölmüş bir an önce kendini toparlar inşallah :(

19. nilya emin

nilya emin New Member

Beğenileri:
    0
    arkadasım besledinmi kendimi yedi yemini ayrıca mama mı yaptın?
    bu kadar tüy yollunmamıstır inanmak istemiyorum ama kusun kursagıda bomboş ilk halinde
    iyi halini görmek isterim çok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:22 -->-> Daha önceki mesaj 03:15 --

Bedeninde tüysüzlük nedeniyle derisi görülen her kuşun kendi tüylerini yolduğu da düşünülmemelidir. Eğer kafası kel kalırsa , başka bir kuş neden olmuştur. Anatomik yapıları nedeniyle kuşlar, kendi başlarındaki tüyleri yolamazlar.Buna ek olarak, olası hormonal problemler de düşünülmelidir. Bazı koşullar altında kuş, daha büyük alanlardaki tüylerini kaybedebilir. Lütfen veteriner hekime danışınız.
    alıntı

20. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    babanın ellerinden senin gözlerinden öpüyorum gerçekten :)

Sayfayı Paylaş