Karadeniz Pet

Pes Artık....

• Konbuyu başlatan Umutcan AĞLAR
  • Başlangıç tarihi
U

Umutcan AĞLAR

Guest
Selamın Aleykum. Bugün babamın Kartal sanayisinde babamın 2-3 densizin elinden aldığı muhabbet kuşunu sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle site yönetiminden ve üyelerden özür diliyorum ama Allah bu kuşu bu hale getiren insanların tez zamanda belalarını versin. Hayvanı tüylerini yolmuşlar hemde aç bırakmışlardı.

Aşağıda ki fotoğrafta sol taraftaki ilk geldiği hali sağ taraftaki son halidir.
v6q5r.jpg

bitane şaseci var kuşlara meraklı acaba ondanmı aldı

Allah yardım etsin kuşa da sana da. Bir bakım yaparsın bir şeyi kalmaz inşallah

bitane şaseci var kuşlara meraklı acaba ondanmı aldı

ben almadım babam getirdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

BU NEYA böyle vicdansız şerefsizler bu nasıl bir şey özür dilerim sinirlendim
sakin.. :)

Allah yardım etsin kuşa da sana da. Bir bakım yaparsın bir şeyi kalmaz inşallah

Bu haliyle yuvayı kazıyo :D

oyyyyyy bu nasıl vicdansızlık böyle yaaaa allah belalaırını versin gercektende.hatta onu yapanlara çok afedersiniz ama gögüs kıllarına siri yapıştırıp yapıştırıp çekceksin .görsün bakalım nasıl acı yaşayacak.kuşa yaptıgına bakın yaaa hay allah çok üzüldüm çok.sinirden ne yazacağımı bilemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

ya bi ilk resimdeki gözdeki çaresizliğe bakın birde diğer resimdeki gözdeki mutluluga bakın.gagasıda sanki gülümsüyor.kıyamam yaaaa.

ellerine sağlık babanın.. bu kuşu merak ediyorum iyileşmiş halini..

oyyyyyy bu nasıl vicdansızlık böyle yaaaa allah belalaırını versin gercektende.hatta onu yapanlara çok afedersiniz ama gögüs kıllarına siri yapıştırıp yapıştırıp çekceksin .görsün bakalım nasıl acı yaşayacak.kuşa yaptıgına bakın yaaa hay allah çok üzüldüm çok.sinirden ne yazacağımı bilemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:17 --

ya bi ilk resimdeki gözdeki çaresizliğe bakın birde diğer resimdeki gözdeki mutluluga bakın.gagasıda sanki gülümsüyor.kıyamam yaaaa.

O artık emin ellerde :)

ellerine sağlık babanın.. bu kuşu merak ediyorum iyileşmiş halini..
en yakın zamanda atacagım

merak ediyordum bende tüysüz nasıl oluyor diye :D bence bu başka sebepten bu hale geldi.

Off yazık ya. Küçücük masum hayvandan ne istîyorlar içim parçalandı. Ama hayvan bu haliyle bile o kadar sevimli ki buna kıyanların duyguları alınmış resmen

Hıyarlar ne hala getirmiş kuşu şimdi havalarda soğudu kuş caz üşümesin hocam.

bir insan bu kadar tüy yolamaz arkadaşlar ya aklım almadı. el kadar hayvan dayanamaz acıya ölür. stresten olabilir bu durum.

bencede pes artık :mad: bu nasıl bi vicdansızlıktır hiç mi acıma duygusu yok bu insanlarda küçücük bir canlıya bu eziyeti nasıl yapıyorlar yazık insanlık ölmüş bir an önce kendini toparlar inşallah :(

arkadasım besledinmi kendimi yedi yemini ayrıca mama mı yaptın?
bu kadar tüy yollunmamıstır inanmak istemiyorum ama kusun kursagıda bomboş ilk halinde
iyi halini görmek isterim çok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:22 -->-> Daha önceki mesaj 03:15 --

Bedeninde tüysüzlük nedeniyle derisi görülen her kuşun kendi tüylerini yolduğu da düşünülmemelidir. Eğer kafası kel kalırsa , başka bir kuş neden olmuştur. Anatomik yapıları nedeniyle kuşlar, kendi başlarındaki tüyleri yolamazlar.Buna ek olarak, olası hormonal problemler de düşünülmelidir. Bazı koşullar altında kuş, daha büyük alanlardaki tüylerini kaybedebilir. Lütfen veteriner hekime danışınız.
alıntı