Karadeniz Pet

Pet shop ve kuş

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Pet shop'tan kuş aldım 1.5 aylık diye 5 aylık kuşu vermişler.Üstelik kuşun kanadını kesmişler ve kuyruk tüyleri de yolunmuş .Tırnağında da et var.(Kanat kesikliğini forumdan arkadaşlar söyledi ben anlamıyorum)
Bu ilk kuşum du ben de tecrübesizlik işte aldım.
Biraz soğudum kuşu değişeyim mi yoksa kafes kuş hepsini iade mi edeyim.Kazıklandığıma mı yanayım kuşa yaptıkları eziyete mi yanayım.Sizce ne yapmalı?Yoksa başlamadan hobiyi mi bırakmalı?

İade alıyorsa verin her pet shop dan kuş alınmaz küçük görünmesi için kanatlarını kuyruğunu çekerler, sitedeki üreticilerimizden ev üretimi bir kuş almanızı tavsiye ederim.

Bence beslemeye devam edin o kusun suan ilgiye ihtiyaci cok o kusa onlari yapaninda neyse

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki bu kuşu beslemeye devam etsem kanatları hiç uzamaz mı uçma olayı bitti mi?

Uzar tüyleri.

Geçmiş Olsun

Sonuçta uçacak yani değil mi?
Peki ben bu kuşu küçük bana alışsın diye tek almıştım,madem 5aylık yanına (üreticiden)aynı ayda dişi alayım mı?Nasıl olsa küçüklük devresini kaçırdım.Madem isedediğim gibi eğitemiyeceğim boş yere de yalnız kalmasın.

Son düzenleme:
Bu arada diger konudan resmini gordum kusunuz cok guzel bence geri vermeyin ama petshopa gidip agziniza geleni soyleyebilirsiniz

Sonuçta uçacak yani değil mi?
Peki ben bu kuşu küçük bana alışsın diye tek almıştım,madem 5aylık yanına (üreticiden)aynı ayda dişi alayım mı?Nasıl olsa küçüklük devresini kaçırdım.Madem isedediğim gibi eğitemiyeceğim boş yere de yalnız kalmasın.

Istedigin gibi egitebilirsin bence gerek yok es almana benm profildeki kus 7 ayliktan sonra egitime basladm cokta guzel konusuyor suan

Bence ilk olarak 2 yada 3 ay bakın kuş kendini bi toplasın size alışsın daha sonra ihtiyaç olursa eş alın nedeni eğer tekrar bi kuş getirirseniz size alışması çok güç olur ilgisi kaçar ve hemen eş tutmaya bilirler hevesiniz kırılır
ama ben kuşu geri götürmenizi istemem şahsen zaten çok çekmiş kuş 2 ay güzel bi bakımdan sonra canavar gibi bi mubiş olur bence

Benim fikrim kuşun içinize sinmesidir ona sevgi gösterebileceksiniz değiştirmeyin yok eğer içime sinmedi diyorsanız değiştirin kafes dahil herşeyi iade edin paranızı alın.

5 ay çok geç bir süre değil bence. Hem kuşunuza kötü davranılmış kanadı kesilmiş. Sizde şefkat bulursa umduğunuzdan daha fazla ilgi görebilirsiniz.

Ben de geri vermeyi sizlerin sayesinde artık düşünmüyorum,ama ilk başta insan aldatılmış olmanın verdiği sinirle herşeyi düşünüyor.Neyse şu an içim rahat kuş tam benim istediğim renkte,çok güzel bir hayvan, umarım onu güzel bir şekilde beslerim.
Yardımlarınız için çok teşekkürederim.

konuşma eğitimine 7 aylıktan sonra mı başladınız ? :confused:

Evet daha once elime bile gelmiyodu bende ugrasmiyodum 6 7 aylikken bi hirs yaptm simdi ustumden inmiyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

Ben de geri vermeyi sizlerin sayesinde artık düşünmüyorum,ama ilk başta insan aldatılmış olmanın verdiği sinirle herşeyi düşünüyor.Neyse şu an içim rahat kuş tam benim istediğim renkte,çok güzel bir hayvan, umarım onu güzel bir şekilde beslerim.
Yardımlarınız için çok teşekkürederim.

Bence cok guzel bir karar verdiniz ama petshopa gidip biraz laf solemenizde fayda var belki utanir

Zaten ilk 1 yada 2 hafta kafesinde hareketsiz durur öğle alışma süresi diyelim benim ilk kuşumda öyle yaptı dedim gidici bu mubiş 3 hafta berdede saatin üstünde aynanın kaşşısın da alışmıcak diye düşünüyodum 4. Hafta kafesten dışarı çıkarmazsam bağrıyodu ben bişey yerken gelip elimden alıyo hanımla benim başımda tv izliyodu baya fırlama bişey oluyo sonraları neşa kaynağı ben mesela o varken kafese kapatmazdım kapak açık kafasına göre takılıyodu hadi yanlız kalmasın diye 3 tanede arkadaş aldım şimdi pas vermiyo ama izlemesi çok güzel oluyor herşeyin başı sabır tek tavsiyem var boşluk buldukça siteyi yorumları nasıl bakılır neler yapabilirsiniz siteyi bi güzel okuyun mesela mamaya dayanamıyorlar özellikle kuşunuza mama takviyesi haftada enaz 3 deva yapın bide vitamin verirseniz daha hızlı kendini toplar sitemizde çok yararlı bilgiler çok basit ve verimli mama tarifleri var bence bu başlıkları en baştan okuyorak uygulayın :)

Geri