Karadeniz Pet

pet shop

Hüseyin Çakar

Yeni Üye
Arkadaşlar pet shoptan jumbo alacağım 150 tl nelere dikkat etmeliyim :confused:

petshoptan kuş alma bence.üretici bul.

Ben bir petshopun (%99 diyeyim) jumbo satacağını ve 150liraya vereceğini sanmıyorum.
Bilmiyorsan petshoptan alma. Çünkü petshopta satılan tüm kuşlar senin istediğin özelliklere sahip oluyor bir anda.. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:52 -->-> Daha önceki mesaj 10:51 --

Forumdan [MENTION=8602]Seda CAN[/MENTION]'ı tanıyorum. Bağlantı kurabilirsin. Mesaj veya mail atabilirsin. [MENTION=5331]CEM CANER[/MENTION] de var Kütahyadan gönderebilir sana istediğin kuşu.
Forum dışı daha fazla kişiye yönlendirebilirim.

Son düzenleme:
Resim çekip burada paylaşabilirseniz kuşun durumu/özellikleri hakkında arkadaşlardan daha çok yorum yapılır. Buna göre karar verebilirsiniz.

abi tanıdığın varsa bugün alabilirim işim çıkmazsa yardımcı olursan sevinirim abi

abi tanıdığın varsa bugün alabilirim işim çıkmazsa yardımcı olursan sevinirim abi
[MENTION=8602]Seda CAN[/MENTION] var Antalya'da ama bu aralar pek foruma girmiyor. Genelde pet-shop lar o paralara jumbo kırığı kuşlar satıyorlar. Mümkünse resim çekip paylaşırsan almadan önce elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

Antalya gibi büyük bir yerde kesinlikle çok iyi üreticiler vardır.Git tek kuş tercih etmek zorunda kalma ve güzel bir kuş al.Gönderim de yapanlar olur.

Lütfen petshoptan alma.Şartları ve sağlıkları hiç iyi değil.

Arkadaşa şöyle hak veriyorum bende jumbo aradım ya satışı yok yada çok abartılı fiyata satıyor üreticiler. Bende petshop a gittim aynen 150-200tl ye jumbolar vardı. Ha kiminin ayağı biraz çarpık, kiminin kuyruğu yok, kiminin kanat tüyleri yok. Tutupda 500-1000tl veripde üreticiden kuş almak çokda mantıklı gelmiyor veya herkesin bütçesi yetmiyor. Neticede hobi amaçlı yapıyoruz. Tabiki isteriz elimizde iyi vasıflı kuş olsun. Ama o kadar da para verilmez bence

Son düzenleme:
Forumu takip ederseniz gayet uygun jumbolar ilana veriliyor.
Petshop tan alinca levent beyin dedigi gibi ne istersen kuş ta
oluveriyor. Kötü tecrübeler yaşamanız muhtemel.

normal muhabbet kuşuna göre jumbo muhabbet kuşunun özellıkleri ne

jumbo ve show jumbo iki ayrı ırk olarak gösteriliyor aslında ülkemizde, fakat işin aslında show jumbo ve minyatür kuşlardır diğerleri hep onun kırmaları vb türevlerden üretilmiş sınıflandırılmış kuşlardır piyasada 100 150 tl ye cok fazla jumbo bulabilirsiniz , show fiyatları pahalıdır bir hobici için lükstür ama ne olursa olsun araştırmadan kuş almayın derim ;) zamanında çok ellendik siz ellenmeyin artık :)

Arkadaşlar tabii üreticideki kuşlarla petshop dakiler bir tutulmaz ama 150tl nerde 1000tl nerde. Herkes bu kadarını karşılayamabilir. Artı bu hobi olsada alırsınız ertesi gün ölebilirde. Bende yerli besledim, 5çiftim vardı ve 2 yıl boyunca sayısını hatırlamadığım kadar çok yavru aldım. Kimini sattım kimini hediye ettim. Ama petshop da satılanın, 5 katı 10 katına fiyatlarda satmadım. Şimdi jumboya gectim. 1000-2000 gibi uçuk rakamlar isteniyor. Yavruya 500tl isteyenleri gördüm. Alamıyoruz tabii

Son düzenleme:
jumbo ve show jumbo iki ayrı ırk olarak gösteriliyor aslında ülkemizde, fakat işin aslında show jumbo ve minyatür kuşlardır diğerleri hep onun kırmaları vb türevlerden üretilmiş sınıflandırılmış kuşlardır piyasada 100 150 tl ye cok fazla jumbo bulabilirsiniz , show fiyatları pahalıdır bir hobici için lükstür ama ne olursa olsun araştırmadan kuş almayın derim ;) zamanında çok ellendik siz ellenmeyin artık :)

teşşekürler :)

Geri