petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

petshop açmak için gerekli belgeler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yağız YAĞCI tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar çocukluğumdan belli petshop sahibi olmak hep hayalimdi şu sıralar iycene aklıma yatmaya başladı yer sıkıntısı yok ancak gerekli belgeler nelerdir ne gibi ruhsatlar almak gerekir bilgisi olan varmı ??:confused:

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    Petshop Icin Dükkanin Tapusu Hayvanlarin Üretimhanelerinden nerenden geldikleri icin bir kagit . hayvanlar muhakkat muhsatli olmali yoksa zabita gelir butun hayvanlari alir gider :D mesala bir muhabbet kusu satacaksin onun icin o hayvanin muhsatini yaptiriyorsun ondan sonra satabiliyorsun ve yemlerin nereden geldigi. ilaclarin kalitesi cok isi var. bunlar kagit isi en fazla kagit isleri 500- tl fln tutar tahminimce :D

3. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    en önemlisi canlı hayvan satmak için belge alınıyo onu almak içinde uygun ortamı saglamıs olma sartı var

4. Hürkan YILMAZ
    Gizli

Aynen canlı hayvan satmak ruhsat gerektiriyor diye biliyorum yem filan kayıt edilmesini bilmiyorum.Ama sadece satma ruhsatı olması gerekiyor.

5. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Yağız kardeşim sakın ama sakın üzerine alınma bu söyleyeceğimi,
    Petshop açmak için galiba en iyi belge; 3 kağıtçı olmak gerekiyor. Yanlış anlama beni hepsi diyemem elbette %90'ı genelde böyle diyebilirim. Çok yalan söylüyorlar, samimiyetine güvendiğimden dolayı böyle yazıyorum. Yanlış anlamanı istemem.

6. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Petshopcu olup para kazanmak için sahtekar olman lazım yok ben helali ile yapacam diyorsan açlığından ölürsün....

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Umarım işinizi görür.
    Bana şartlar çok ağır gibi geldi.

#7 Levent ACAR, 17 Şubat 2014
    Son düzenleme: 17 Şubat 2014
  8. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Teyfik kardeşim bi nebze haklısın benimdeok cnm yandı bu yüzden ama yinede hep içimde kalmaktansa denemek istiyorum bakalım resmi işler de baya sıkıntılı hayırlısı diyelim
    Wala baran kardeş teyfik kRdeşime dedim gibi denemk lazım :))
    Levent abi gördüm bn baya dert yanmışş :))

9. Kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum petsop sahiplerinin istisnasız HEPSİ üçkaatçı. Yalancı kazıklayıcı acımasız ve hepsi de hayvanları CAN olarak değil de mal olarak goruyor. Onların nasıl şartlarda bakıldığı, sağlığı, duyguları hiç önemsenmiyor. Ben olsam asla üçkaat dünyasının parçası olmak istemem. Bence evde ya da güzel bir çiftlikte yetiştirdiğin kaliteli hayvanları paragözlük hırsına kapılmadan onlara iyi bakacaklarına inandığım kişilere cüzi bir fiyata verirdim... bu benim fikrim. Can pazarına katılma bence. Eminim hayvanları sevdiğin için bu işi yapmayı düşünüyorsundur ama durum farklı.

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  11. Yanlış anlama sen öylesin diye söylemiyorum. Eminim hayvanseversin kötü bi niyetin yok ama ben yıllardır petshoplarla uğrasıyorum. Yediğim kaziklari sayamam... paradan baska bisey dusunmeyen, para icin her turlu p. luğu yapacak kisiker bunlar... çok hırslanmışım bee

12. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Way arkadaşş kimse nin tanıdığı yokmu düzgün birii örnek olcak :))

13. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  14. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Tanıdığım düzgün bir adam vardı oda Petshopculuğu bıraktı :)
    Düşün ona göre karar ver yani :)
    Senin yerinde olsam, petshop açacağıma 2 göz bir oda kiralarım. Doldururum oraya safkan jumbo ve ingilizleri hobihane tarzında üretim yaparım ;)

15. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Wala baya bi hırslanmışsın Bnde çok kazık yedim hatta bi dükkanda bayanın birini kaxıklıyolardı mani oldum dayak yiycktik nerdeyse ama içimde hep öle biyer açmak vardı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

Lojistik firmasında müşteri hizmetleriyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

Ya benim derdim şu yapıcam bu işi bari herşey yasal olsun kafam rahat olsun ama pek öle olmuyo sanırımm :))

16. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ciddi ciddi petshop açacaksan eğer, haftasonları gidip bir petshopta çalış. "Para almayacam." de.. "İşi öğrenmek için buradayım, çocukluktan beri hevesim var." de..
    İşin ıcığını cıcığını öğren. Hem fikir vermiş olur sana oradaki tecrübelerin.

17. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Fena fikir değil ne geliyo ne gidiyoo nası işler tedarikçiler fln öğrenilir

18. Benim arkadasim yazin calismisti kızılaydaki bi petshopta, orada kusların kanadını kuyruğunu koparıyorlarmış yavru sansınlar diye. Sokaktan kedileri yakalayıp aşılı diye kedi maması karşılığı veriyorlarmış... daha neler neler. Birzamanlar balık besliyordum balıkta en baba üçkagitlar donuyo. Asla disi balik sagilmiyo erkegi disi diye aliyosun sonra akvaryumda kan çıkıyor.. ben sessiz bir insanım şimdiki aklım olsa şikayet ederdim.

19. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Way arkadaş ya bu kadarda vicdansz nası olunurki ne diyim :((

20. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

ben işin içinde biri olarak gime derim neden dye sorma anlatmakla bıtmez :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. akvaryumcu açmak için gereken belgeler