Karadeniz Pet

Petshop Fiyatlarına Ohaa Dedirtti Bu Site

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
Aynen dediğine katılıyorum geçen petshop gittim Sohow Jumboya tekine 200 TL dedi adam.

Bulundugum yerde bir petshop var kazıgın kralını atıyor.örnegin akıllı yemlik 10 tl :)

Ben feshanedeki yarışmadan tanesini 2.5 liaraya aldim. 4 tane aldim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:24 -->-> Daha önceki mesaj 01:23 --

Aynen dediğine katılıyorum geçen petshop gittim Sohow Jumboya tekine 200 TL dedi adam.

Bende piyasaya göre taban tutuyorum 100 lira diyorum 50 olmaz mı diyolar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:29 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

Arkadaşlar ben de aynı şeyi Samsun için soracaktımm.Samsunda üretici arkadaşlar varmı?

Samsunda da baya üretici var şahsen tanımıyorum ama takip ettiklerim var. Şimdi telefondan giriyorum müsait olduğumda yönlendiririm. Bi kaç kişi ismide veririm kandıramazlarda :)

Bazen büyük bir ah çekiyorum buradaki fiyatlarda ucuk benim tek sorunum adanadan fazla kişi olmaması onuda aşıcagız inşallah :)

Birkaç ay önce ist. Eminönünde bir petshop a girdim bir çift jumbo fiyatı sordum adam 500 TL dedi. Dedim Yav Sen iyi misin bu kadarda abartmayın nedir bunları bu kadar pahalı yapan şey? Adam gerekçe olarak bunlar çift dedi ya la :)

Kayseri'li vatandaşlar bilir, Kayseri Park'ta alt tarafta bir petshop var. Yerli'nin en ufak kuşuna 60-70 lira çekiyorlar, dedim ki acaba Petshop'u mu alıyorum. Oradaki bayana dedim çok pahalı değil mi dedim? Oda ben kirayı çok ödüyorum dedi. İyide müşteri kiranızın ne kadar olacağı ile ilgilenmez ki diyorum, alacaksanız bu diyor. Kayseri'nin şimdi yine esnaflarını karalamaya başlamayım ki duramam.

Sadece kus olarak degil mesela akvaryumcular da oyle.yem fiyatlarindan tutun da baliklara kadar cok fahis fiyatlara satiyorlar.

Cok haklısın kardesim. Dedigin gibi en iyisi üretici arkadaslardan alısveris yapmak. Petshoplarda fiyat tavanda...

Özellikle en son gördüğümüz ve hasta olmasına rağmen duyduğumuz fiyatlar bizi nasıl şaşırtmıştı değil mi canım ? İstanbul içerisinde olanlar için söylüyorum bence asla Eminönü tarafından kuş almayın ;)

daha öncede soylemıştım tekrar edeyım herkez üretıcıden alsın dıyor ama ben ınternetden ve bu sıteden toplasan 10 kuş sahıplendırmışımdır. o yuzden dıyorumkı petshoplardan alın kuşları

ben de tam böyle içimi dökebileceğim bir yer arıyordum sıcağı sıcağına iyi oldu :)

tabii ki işine iyi yapana saygımız var ama, benim ilgimi çeken bir şey daha var, petshopcuların çoğundaki afra tafra.

daha geçen gün arkadaşa yavru bakıyoruz, az buçuk naçizane ben anlıyorum diye beni de götürdüler yanlarında götürmez olalardı.

adama 30-35 günlük yem kıran yavru var mı diyorum, adam başladı '' 30 günlük kuş daha annesinden ayrılmaz, yem kırması imkansız, piyasada herkes yalan söylüyor, 2 aylıktan aşşağı kuş satılamaz '' neler neler ...

arkadaşlar ben de yapım gereği ve yaşadıklarımdan dolayı tanımadığım adamla muhattap olup tartımayı hiç sevmem ama artık dayanamadım.

ben yumurtadan çıkan ilk gününden beri takip ettğim kuşu 30 günlükken aldım , sana mı inanayım kendime mi gözümle gördüğüme mi diyorum, vay efendm sağlıksız da , kuş bile bile ateşe atılır mı da, hepsi son derece hayvan sever ya ..

bir de gerçekten arkadaşlar ben zorunluluk gereği yem olsun yemlik olsun petshop'tan almak zorunda kalıyorum, tamam kiradır giderdir eyvallah da , özellikle antalyadaki petshoplar, faiş fiyatlara satış yapıyorlar. Allah göstermesin bir şey olsa da param olmasa kuş aç kalacak yani o derece. öğrenci adamım ben burda, bir yem aldım kum aldım yok mama aldım dayanamayıp her gittiğimde oyuncak da alıyorum, dal darısı falan derken , inanın 40lık 50lik oluyorum.

hadi hepsini anladım , ben tüccar adamım fiyatı kendim belirlerim beğenmeyen almasın diyorlar falan da , iri çekoslavakları show jumbo diye satıp, bilmeyen insanları kandırıyorlar, kul hakkına giriyorlar, ekmek yedikleri hayvanlara, inanılmaz kötü muameleler de bulunuyorlar, işte hepsine tamam da bunlara dayanamıyorum gerçekten.

Son düzenleme:
Yazdıkların da haklısın Taylan okudum hepsini. O yüzden kuş alırken hobici olmasına dikkat etmek gerek. Ayrıca internet üzerinden alışveriş yapmak daha avantajlı ben istanbul dayım o kadar imkan var ama hep internetten hallederim yem i kafesi..

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Güzel diyorsunuz hoş diyorsunuz ama şimdi şöylede bir durum var

Ben Niğdede yaşıyorum ve burada üretici yok.. forumdan satılan kusların hemen hemen hepsinin altına yazdım Niğdeye gönderim olursa alırım diğe hiç biri geri dönüş yapmadı.. Herkes konumuna göre şanslıdır bizim petshopa gitmekten başka çaremiz kalmıyor

Dün akşam vitamin ilacı almaya gittim aldım baktım 5 katlı üretim kafesi vardı bi fiyatını sorum dedim adam 140 TL dedi içimden bi oha geçti o kadar olurmu falan dedim kendi kendime.

Tanığım ve mavişi aldığım [MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] 'a tekrardan sonsuz teşekkürler.
Kendisi bu işi para için değil hobi için yaptığı için adlığım kuş ve elinde bulunan kuşlar kalite ve fiyat açısından petshopdakiler ile kıyaslanmaz bile.
Ben ki kuştan tam anlamayan birisi olarak üretim hanesine gittiğimde dedim ki petshopda bu zaman kadar gördüklerimiz muhabbet kuş ise burdaki güzellikler başka birşey olmalı diye düşündüm.
Temizlik ve canlı sağlı direk gözünüze çarpıyor.
Tekrardan teşekkürler [MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] ...

Az da olsa işini iyi yapan pet shoplar da var, ben kuşlarımı pet shopdan aldım kafesleri temiz kuşlar bakımlı zaten üreticilerden alıyor oda kuşları fiyatıda uygun bir sorun olduğunda götürüyorum ilgileniyor gerekirse değiştiriyor.

Bende çok sevdim bilgilendirici ve eglendirici ama bazı sorulara cevap bulamıyorum ;(

Tanığım ve mavişi aldığım [MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] 'a tekrardan sonsuz teşekkürler.
Kendisi bu işi para için değil hobi için yaptığı için adlığım kuş ve elinde bulunan kuşlar kalite ve fiyat açısından petshopdakiler ile kıyaslanmaz bile.
Ben ki kuştan tam anlamayan birisi olarak üretim hanesine gittiğimde dedim ki petshopda bu zaman kadar gördüklerimiz muhabbet kuş ise burdaki güzellikler başka birşey olmalı diye düşündüm.
Temizlik ve canlı sağlı direk gözünüze çarpıyor.
Tekrardan teşekkürler [MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] ...

Burak hocam ALLAH razı olsun senin yavru kuş yavaş yavaş hazırlanıyor sürpriz resimleri atıcam 10-15 günlük bir süremiz daha var :)